| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Instalacje > Ułatwienia na zimę

Ułatwienia na zimę

Lato nie sprzyja myśleniu o zimowych problemach, tymczasem jest to najlepsza pora, aby wprowadzić kilka rozwiązań, które uproszczą zimowe trudy.

Jedną z takich możliwości jest elektryczne zabezpieczenie antyoblodzeniowe. Instalując je na chodniku, podjeździe, parkingu, schodach, przy rynnach, rurach, krawędziach dachów czy prowadnicach bram, nie tylko przedłużysz trwałość tych miejsc, ale również oszczędzisz sobie sporo pracy. Na taką instalację składają się przewody lub maty grzejne o mocy 25 W/m oraz regulatory z czujnikami.

• stałooporowe – pobierające stale taką samą ilość energii;
• zmiennooporowe, uzależnione od temperatury otoczenia.

Sterowanie instalacją antyoblodzeniową jest proste. Działanie systemu polega na tym, że czujniki lodu reagują na odpowiednią temperaturę i wilgoć, włączeniem kontrolera lodu.
Instalacja antyoblodzeniowa może być montowana pod takimi materiałami jak: beton, płyty chodnikowe, kamienie, piaskowiec.
Aby system działał sprawnie na wjeździe do garażu, nie trzeba układać instalacji na całej jego powierzchni. Wystarczy, że będzie ułożona w miejscach, przewidywanego toru opon. Należy za to pamiętać o wykonaniu ogrzewanego kanału odpływowego dla stopionej wody.

Polecamy: Ekspresowe zaprawy

Chyba największą zaletą takich instalacji, jest możliwość zapobiegania tworzeniu się sopli. Ich usuwanie jest bardzo niewygodną czynnością, a jednocześnie zaniedbanie jej może mieć poważne skutki. Wystarczy zamontować kable (przewody stałooporowe lub samoregulujące) wzdłuż krawędzi dachu, w rynnach (za pomocą taśmy montażowej) i w rurach spustowych.

Czytaj także: Światło przed domem

Montaż takiej ochronnej instalacji należy powierzyć wyspecjalizowanemu instalatorowi, który posiada autoryzację producenta.

Zobacz stronę eksperta Portal Budowlany www.budujesz-kupujesz.pl

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Stanisław Trzeciak

Radca prawny (prawo Białorusi), aplikant radcowski OIRP Lublin

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »