| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Gabinet > Sprzęt > Komputer do pracy biurowej

Komputer do pracy biurowej

Przed zakupem komputera do pracy biurowej zastanówmy się, gdzie go ustawimy. Jakie funkcje powinien mieć komputer do pracy biurowej? Tak jak wybór odpowiedniego narzędzia do pracy jest bardzo ważny, tak samo miejsce pracy powinno jej służyć a nie przeszkadzać. Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze stanowiska pracy?

Stanowisko pracy

Ważne, aby wszystko było pod ręką. Łatwość poruszania się między przedmiotami leżącymi na biurku a regałach, ma duże znaczenie dla Naszej wydajności i wygody. Wysokość biurka ma ogromne znaczenie dla komfortu pracy, jak również wystarczająca ilość miejsca na nogi. Siedząc długo przed komputerem, gdy jest nam niewygodnie, może skutkować problemami zdrowotnymi.

Wybór odpowiedniego siedziska również wiąże się z wygodą i bezpieczeństwem pracy. Krzesło/fotel biurowy powinien być stabilny, mieć odpowiednie parametry regulacji i kąt oparcia siedziska.

Kiedy siedzimy już wygodnie, pora zastanowić się, jakie cechy powinien mieć nasz komputer do pracy biurowej.

Zobacz także: Biuro w domu: jak stworzyć wygodne miejsce do pracy?

Komputer do pracy

Jeżeli uważamy, że komputer do pracy nie wymaga dobrych jakościowo komponentów, to jesteśmy w błędzie. Oczywiście, nie musi to być sprzęt o doskonałej grafice i nadzwyczajnej prędkości, ale nie może również być bardzo słaby. Powód jest jeden. Komputer do pracy ma nam służyć dzień w dzień, przez około 8 godzin. Słabsze modele mogą tego nie wytrzymać.

Co jest potrzebne? Zintegrowany układ graficzny i dźwiękowy. Dodatkowo możemy zainstalować kartę sieciową, gdy chcemy podłączyć kilka komputerów lub mieć dostęp do Internetu. Komputer powinien działać stabilnie i nie zawieszać się, gdyż może to wpływać na jakość pracy. Coś, co nie działa dobrze może bardzo denerwować, gdy zapomnimy zapisać pliku, gdy komputer odmówi współpracy.

Komputer, by ułatwić pracę, powinien zawierać pakiety biurowe. Na zwiększony komfort pracy wpłynie możliwość szybkiego wyszukiwania informacji, którą zapewni nam dostęp do Internetu. Jeżeli dodatkowo, komputer do pracy jest naszym komputerem domowym, dla wygody warto zainstalować jeszcze komunikatory internetowe oraz zaopatrzyć się w dodatkowe miejsce na dysku do gromadzenia zdjęć.

Koszty

Koszt,  komputera do pracy biurowej, zależy od tego ile możemy na niego wydać. Jeżeli zdecydujemy się na komputer stacjonarny, zawsze istnieje możliwość jego zmodernizowania i dopasowania do rozwijających się potrzeb. Może, bowiem się okazać, że miejsca na dysku jest za mało, procesor za wolno działa albo poza godzinami pracy mamy ochotę w coś pograć. Jeżeli chodzi o gry, to już trochę inna bajka, gdyż komputer do gier, pod względem jakości komponentów, ma znacznie większe wymagania (dobra karta graficzna, płyta główna i szybki procesor, to tylko podstawowe przykłady). Krótko mówiąc, gdy nasze wymagania przybierają inny poziom,  komputer biurowy wymaga kilku istotnych zmian.

Zobacz także: Podstawki pod laptopy 

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Wojciech Strama

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »