| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Gabinet > Projekt gabinetu > Jak bardzo istotne jest oświetlenie w miejscu pracy?

Jak bardzo istotne jest oświetlenie w miejscu pracy?

Oświetlenie w gabinecie spełnia niezwykle ważną funkcję - bez niego, praca przy komputerze wydaje się niemożliwa. Aranżując gabinet, musimy pamiętać o montażu kilku niezależnych źródeł światła. Każda ze stref pracy powinna być doświetlona.

Odpowiednie miejsce

Mimo, iż w gabinecie najważniejszą rolę spełnia sztuczne oświetlenie, na miejsce pracy powinniśmy przeznaczyć pokój w nasłonecznionym miejscu. Najlepiej umiejscowić go na wschodniej ścianie domu. Dzięki temu, zarówno w dzień, jak i w nocy będziemy mieli optymalne światło do pracy. Gabinet nie powinien znajdować się w często używanej części domu. Decydując się na stworzenie strefy pracy w tak prywatnym środowisku, należy znaleźć pokój, który będzie położony jak najdalej od kuchni i salonu. Musimy pamiętać o stworzeniu warunków, które pozwolą nam skoncentrować się na wykonaniu powierzonych nam obowiązków.

Zobacz także: Czy dekoracyjne oświetlenie sprawdzi się w gabinecie?

Jakie lampy wybrać?

Dobierając sztuczne oświetlenie do gabinetu, powinniśmy zdecydować się na kilka różnych źródeł światła. Poza bardzo ważnym – ogólnym oświetleniem, dużą rolę pełnią także dodatkowo doświetlane strefy. Bez nich, nie udałoby się nam pracować nieprzerwanie przez kilka godzin. Zdarza się także, że przy precyzyjnych projektach, sztuczne oświetlenie potrzebne jest niezależnie od pory dnia. Do takich prac, wybierajmy lampy kreślarskie, przykręcane do biurka. Ogólne źródło sztucznego światła znajduje się zazwyczaj przy suficie. Małe lampki o dużej mocy, które rozświetlą pokój z różnych stron, to najlepsze rozwiązanie.

Zobacz także: Jak zaaranżować oświetlenie w gabinecie na poddaszu?

W każdym gabinecie powinna znaleźć się stojąca lampa, która spełniać będzie funkcję dodatkowego oświetlenia. Szukając konkretnych modeli lamp, powinniśmy mieć na względzie kierunek światła, jaki rzucają i ich wysokością. Istotny jest także wybór odpowiedniej żarówki. Szukajmy tych, których światło jest podobne do naturalnego. Wiązka powinna mieć jasny, lekko niebieski ton. Światło nie może być rozproszone.

Czytaj także

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Rödl & Partner

Doradztwo podatkowe, prawne, biznesowe, audyt, księgowość

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK