| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Gabinet > Projekt gabinetu > Jak dobrać odpowiednią lampkę do gabinetu?

Jak dobrać odpowiednią lampkę do gabinetu?

Dobre oświetlenie biura jest podstawą efektywnej pracy, możemy doświetlić go odpowiednią lampką. Projektując oświetlenie w biurze, powinniśmy skupić się na dodatkowym doświetleniu biurka przy pomocy odpowiedniej lampki. Najlepiej sprawdzą się lampy kreślarskie, których rozsuwane ramię rzuca światło na dużą powierzchnię blatu.

Konieczność doświetlenia biurka

Biurko, jest szczególnym miejscem w gabinecie. To przy nim odbywa się zazwyczaj najważniejsza część pracy. Praktycznie w każdym zawodzie związanym z pracą umysłową musimy liczyć się z pracą przy biurku. Dlatego, tak ważne jest, żeby aranżacja tej strefy, uwzględniała zasady dbałości o zdrowie. Dodatkowe oświetlenie biurka staje się, więc koniecznością. Ważne, żeby światło użyte do tego celu, było jasne i punktowe. Nie może być rozproszone. W innym razie, zmienia się zupełnie postrzeganie przedmiotów. Niewyraźne i ciepłe światło, zaciera prawdziwe odcienie barw i szybko męczy nasze oczy. Starajmy się, więc, dobierać takie światło, które będzie przypominało naturalne wiązki, ale jego moc będzie znacznie większa.

Zobacz także: Jak urządzić gabinet w stylu nowoczesnym?

Lampy kreślarskie

W czasie wyboru lampki do oświetlenia biurka, powinniśmy szukać modeli, których późniejsze przestawienie nie będzie stanowiło problemu. Ważny jest zasięg ramienia lampy. Powinna ona oświetlać większość blatu, przy którym pracujemy. Wszystkie te funkcje spełniają lampy kreślarskie, używane przy tworzeniu precyzyjnych projektów. Składana rama, pozwala rozsuwać ramię lampki, tak, by oświetlić każde miejsce na biurku.

Zobacz także: Jak urządzić gabinet w stylu rustykalnym?

Jak ustawić lampkę?

Lampka na biurku, powinna znajdować się po odpowiedniej stronie. Jeśli biurko przeznaczone jest także do prac, które wymagają od nas pisania, ustawmy lampkę po przeciwległej stronie do wiodącej ręki. Dla praworęcznych – lampka powinna stanąć po lewej stronie i odwrotnie. Wszystko po to, abyśmy nie przysłaniali sobie światła. Według przyjętych zasad, lampka powinna znaleźć się w odległości 25–30 cm od blatu biurka. Pozwala to rzucać równomierne, nierozproszone światło, dzięki któremu możemy skupić się na pracy.

Czytaj także

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Adamczyk

Doświadczony manager i profesjonalistka z dziedziny ekonomii zdrowia, specjalizująca się w analizie biznesowej, w tym w kontroli zarządczej w placówkach medycznych, ze szczególnym uwzględnieniem kontrolingu i analizy finansowej szpitala oraz w analityce rynku farmaceutycznego i analizach refundacyjnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK