reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Finanse > Luksusowe nieruchomości w cenie

Luksusowe nieruchomości w cenie

Pomimo pandemii koronawirusa rynek luksusowych nieruchomości ma się całkiem dobrze. Deweloperzy nie notują spadków i nie narzekają na brak klientów.

Największym rynkiem nieruchomości luksusowych w Polsce jest Warszawa, która charakteryzuje się też najwyższymi cenami. To tutaj padają rekordowe ceny za m2.

Polecamy: Oferta specjalna: Pakiet książek – Nowa matryca stawek VAT Towary i Usługi z programem INFORLEX PKWiU + CN, stawki VAT i WIS na 2 m-ce

W Warszawie w 2019 roku padł transakcyjny rekord. Za apartament położony przy ulicy Foksal 13/15 nabywca zapłacił 17 mln zł. Na kolejnym miejscu w rankingu znalazły się: blisko 200-metrowy lokal we Wrocławiu za 3,5 mln zł oraz blisko 100-metrowy w Gdyni za 3 mln zł. Dalej w zestawieniu są: Poznań z transakcją 2,7 mln zł, Kraków – 2,6 mln zł, Katowice – 2 mln zł i Łódź – 1,9 mln.

Minimalna średnia cena za metr kwadratowy, jaką trzeba zapłacić, aby stać się właścicielem nieruchomości premium, czyli tzw. próg wejścia, jest w Polsce bardzo zróżnicowana. Najwyższy próg wejścia jest w Warszawie i w ubiegłym roku wyniósł 26,4 tys. zł. Na kolejnych miejscach znajdują się: Trójmiasto z wartością 18,5 tys. zł, Wrocław – 14,5 tys. zł, Kraków – 14,9 tys. zł oraz Poznań – 11,7 tys. zł. Najniższy próg wejścia odnotowano natomiast w Łodzi i wyniósł on 7,5 tys. zł. W 2019 roku w Warszawie, Trójmieście i Poznaniu próg wejścia wzrósł o 6 proc., w Krakowie poszedł w górę o 8 proc., a w Łodzi o 14 proc. We Wrocławiu pozostał natomiast bez zmian.

Zobacz również:

Od początku pandemii, pierwszym i najbardziej zauważalnym trendem był skokowy wzrost zainteresowania klientów ofertami luksusowych nieruchomości. Rosnącą popularnością zaczęły cieszyć się nieruchomości gotowe do odbioru w tym roku, najchętniej z przylegającymi działkami lub ogrodami, albo zlokalizowane w odległości do 100 km od aglomeracji.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Luksusowe mieszkania nadal w cenie
Luksusowe mieszkania nadal w cenie

Tarcza antykryzysowa – pomoc dla pracodawców poszkodowanych w wyniku pandemii koronawirusa (PDF)29.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Dr Katarzyna Pfeifer - Chomiczewska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama