| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > Ściany i stropy > Budowa domu w okresie zimowym

Budowa domu w okresie zimowym

Jeszcze do niedawna budowa wymarzonego domu w zimie była nie możliwa. Pojawienie się na rynku nowoczesnych materiałów i technologii spowodowało, że trzymając się pewnych zasad można budować dom także w zimie. Podpowiadamy, jakie prace na budowie możemy wykonywać w okresie zimowym oraz jak prawidłowo zabezpieczyć budowę na zimę.

Nie ma konieczności dodatkowego osłaniania powierzchni pionowych ścian z tych materiałów, nawet jeśli nie zostały one jeszcze otynkowane. Należy jednak zapewnić odpowiednią temperaturę w pomieszczeniach.

W nieogrzewanym budynku trzeba zabezpieczyć ujęcie wody przed każdym opuszczeniem terenu budowy. Najlepiej, jeśli woda z instalacji zostanie spuszczona, aby nie zamarzła i nie uszkodziła rur – radzi Danuta Piotrowska z olsztyńskiej firmy Twoja Budowa, Ekspertka Budowy SILKA YTONG.

Inwestor powinien zwrócić uwagę na odpowiednie ukształtowanie terenu budowy, dzięki któremu łatwe będzie odprowadzenie wód opadowych.

Zobacz także: Jak zabezpieczyć piwnicę przed wilgocią?

Woda, która może się pojawiać z opadów czy z rozmarzania śniegu, powinna być szybko odprowadzana od budynku oraz miejsc przechowywania materiałów budowlanych, aby nie doprowadzić do ich zawilgocenia – mówi Dariusz Niklewski z firmy PROKOM OLSZTYN, Ekspert Budowy SILKA YTONG.

Zadbaj o dobre warunki pracy

Podczas okresu chłodu i gorszej pogody należy pamiętać o zapewnieniu komfortowych warunków pracy ekipie budowlanej. Przede wszystkim zadbać o pomieszczenie, w którym wykonawcy mogliby się ogrzać lub schować przed opadami śniegu. W takim miejscu ekipa budowlana będzie mogła także zjeść posiłek czy wysuszyć odzież roboczą.

Zobacz także: Ekspert radzi: jak dobrze wybrać ekipę budowlaną?

Dobre warunki pracy dla ekipy budowlanej przekładają się na jakość i wydajność wykonywanych robót – zapewnia Dariusz Niklewski z firmy PROKOM OLSZTYN, Ekspert Budowy SILKA YTONG.

Pytania lub wątpliwości dotyczące wykonywania prac zimą inwestor powinien zgłaszać osobie, która kieruje pracami budowlanymi.

W przypadku małych inwestycji (budynki jednorodzinne) w okresie zimowym nie ma specjalnych wymagań formalnych. Budowę nadzoruje kierownik budowy i to on ocenia, które prace można wykonać zimą, a których nie – twierdzi Ignacy Kowalski, z firmy YGDOM, certyfikowany wykonawca SILKA YTONG.

Zobacz galerię: Design na budowie – prezenty dla budujących dom

Czytaj także

Data publikacji:

Ekspert:

Ekspert firmy Xella Polska

Eksperci Budowy SILKA YTONG.

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Budowa domu w zimie jest możliwa, jeśli przeprowadzimy ją w określony sposób. Fot. Xella Polska
Budowa domu w zimie jest możliwa, jeśli przeprowadzimy ją w określony sposób. Fot. Xella Polska

Webinarium: VAT 2018: split payment, faktura do paragonu, ograniczenia prawa do odliczenia VAT i inne ważne zmiany146.37 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

widoczni.com

Agencja marketingu internetowego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »