| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > Ściany i stropy > Budowa domu w okresie zimowym

Budowa domu w okresie zimowym

Jeszcze do niedawna budowa wymarzonego domu w zimie była nie możliwa. Pojawienie się na rynku nowoczesnych materiałów i technologii spowodowało, że trzymając się pewnych zasad można budować dom także w zimie. Podpowiadamy, jakie prace na budowie możemy wykonywać w okresie zimowym oraz jak prawidłowo zabezpieczyć budowę na zimę.

Przy zastosowaniu zaprawy cienkowarstwowej zgromadzenie ok. 50 litrów wystarczy na cały dzień. Koksownik można umieścić tak, by ogrzewał zarówno materiały budowlane, jak i zebraną w beczce wodę dodawaną do zaprawy – mówi Adam Łazowski z firmy Logic z Siemiatycz, certyfikowany wykonawca SILKA YTONG.

Dobrze przemyślane rozmieszczenie materiałów i sprzętu budowlanego ułatwi ochronę przed ujemnymi temperaturami i wilgocią.

Przygotuj plac budowy

Teren budowy musi być przede wszystkim należycie zabezpieczony, dlatego ważne jest wcześniejsze przygotowanie materiałów chroniących przed mrozem. Dotyczy to przede wszystkim miejsc szczególnie narażonych na działanie warunków atmosferycznych

Zobacz także: Przygotowanie placu budowy

Jeśli etap prac budowlanych przed zimą został zakończony na fundamentach, musza być one zabezpieczone przed ujemnymi temperaturami, śniegiem i wodą – podkreśla Ignacy Kowalski z firmy YGDOM, certyfikowany wykonawca SILKA YTONG.

Grunt, który nie został właściwie zaizolowany, pod wpływem mrozu może osłabić swoje właściwości techniczne i przez to przestać być gruntem budowlanym, nadającym się do bezpiecznego posadowienia budynku.

Gdy prace budowlane są bardziej zaawansowane, przed śniegiem i lodem należy chronić także inne części budynku.

Zobacz także: Jak poradzić sobie ze śniegiem na dachu?

W przypadku ścian należy przede wszystkim zabezpieczyć powierzchnie poziome, występujące przy otworach okiennych lub górnej krawędzi muru. Doskonale do tego służy folia, w której dostarczane są palety bloków SILKA i YTONG – mówi Piotr Harassek, Junior Product Manager SILKA YTONG.

Czytaj także

Data publikacji:

Ekspert:

Ekspert firmy Xella Polska

Eksperci Budowy SILKA YTONG.

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Budowa domu w zimie jest możliwa, jeśli przeprowadzimy ją w określony sposób. Fot. Xella Polska
Budowa domu w zimie jest możliwa, jeśli przeprowadzimy ją w określony sposób. Fot. Xella Polska

Webinarium: VAT 2018: split payment, faktura do paragonu, ograniczenia prawa do odliczenia VAT i inne ważne zmiany146.37 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Aleksandra Bielicka

Prawnik, specjalista w zakresie prawa konsumenckiego, cywilnego i handlowego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »