| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > Ściany i stropy > Jaki strop powinien być w Twoim domu?

Jaki strop powinien być w Twoim domu?


Strop to niezwykle istotny element konstrukcji domu. Odpowiedzialny jest za bezpieczeństwo domowników. Jaki strop będzie odpowiedni do naszego domu? Na co zwrócić uwagę? Strop musi współgrać z wymaganiami technicznymi budynku. Jeśli remontujemy stary strop musimy zadbać o jego odpowiednie wzmocnienie. Przy każdym z tych działań powinien znajdować się specjalista z odpowiednimi uprawnieniami.

Wzmocnienie stropu przeprowadza się wtedy, gdy znajduje się on już na granicy wytrzymałości faktycznej lub planowanej (np. wykazuje zbyt dużą strzałkę ugięcia), ale jego konstrukcja jest jeszcze w dobrym stanie. Czasem stropu nie da się jednak wzmocnić, gdyż może się okazać, że jego stan wymaga już gruntownej wymiany.

Zobacz także: Strop monolityczny czy gęstożebrowy?

Wzmocnienie stropu drewnianego polega na utworzeniu dodatkowej płyty nośnej, usztywniającej istniejącą konstrukcję i zapewniającej bardziej równomierny rozkład obciążenia. Wzmacniającą płytę żelbetową, układaną na stropie drewnianym, wykonuje się w szalunku traconym z profilowanej blachy, mocowanej do istniejących belek. Ze starego stropu należy usunąć wszystkie warstwy podpodłogowe, a także sufitowe pozostawiając jedynie belki nośne. Grubość wylewki nie przekracza kilku centymetrów i dzięki takiemu rozwiązaniu tylko nieznacznie wzrasta ciężar własny stropu w porównaniu z poprzednią konstrukcją, gdyż ciężar wylewki rekompensuje w znacznym stopniu usunięcie starych warstw wypełnienia stropowego.

Czytaj także

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

www.budujesz-kupujesz.pl

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Strop to niezwykle istotny element konstrukcji domu. Odpowiedzialny jest za bezpieczeństwo domowników.  Jaki strop będzie odpowiedni do naszego domu? Na co zwrócić uwagę?
Strop to niezwykle istotny element konstrukcji domu. Odpowiedzialny jest za bezpieczeństwo domowników. Jaki strop będzie odpowiedni do naszego domu? Na co zwrócić uwagę?

Webinarium: VAT 2018: split payment, faktura do paragonu, ograniczenia prawa do odliczenia VAT i inne ważne zmiany146.37 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Marzena Jaworska

Radca prawny   

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK