| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > Rynek budowlany > Naturalne technologie budowlane rozwiązaniem dla osób w trudnej sytuacji życiowej – czy to możliwe?

Naturalne technologie budowlane rozwiązaniem dla osób w trudnej sytuacji życiowej – czy to możliwe?

Czy można wykorzystać naturalne technologie budowlane, aby pomóc osobom, które z różnych przyczyn znalazły się w trudnej sytuacji życiowej? Przedsięwzięcie to miało swój początek w ramach Projektu „Zintegrowany system wsparcia ekonomii społecznej”.

Rezultaty współpracy

Od samego początku stawiano na podniesienie poziomu wiedzy. W tym celu powołano Fundację Cohabitat, Spółdzielnię Socjalną Cohabitat Build, która jako pierwsza w Polsce zajmuje się wykonawstwem budynków w technologiach naturalnych oraz pracownię projektową Cohabitat Atelier. Dzięki temu wypracowano strukturę organizacyjną wszystkich nowo powstałych podmiotów, które współpracują ze sobą zakładając ciągłość swoich działań.

Owocem partnerstwa było również powołanie Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Budownictwa Naturalnego (OSBN), jako reprezentanta środowiska zajmującego się budownictwem naturalnym w Polsce.

Udało się nam zrealizować trzy bardzo ważne cele. Zorganizowaliśmy pierwszy w Polsce festiwal poświęcony budownictwu naturalnemu. Następnie stworzyliśmy prototyp budynku w technologii używającej kostki słomy jako izolatora ciepła. A także zaaranżowaliśmy staże dla Miejskiego Ośrodka Socjoterapii w Łodzi, odbywające się na budowie domu naturalnego, tym samym rozpoczynając edukację zawodową w nowym kierunku, jakim stanie się niebawem budownictwo z materiałów naturalnychtłumaczy Paweł Sroczyński.

Zobacz także: Czy warto stosować energooszczędne technologie?

Partnerstwo dotyczyło nowatorskich rozwiązań, dlatego tak ważnym okazało się skorzystanie z doświadczeń zagranicznych ekspertów, a także współpraca z uczelniami i autorytetami naukowymi. W efekcie pokazano, że dzięki społecznemu zaangażowaniu marzenia o tanim i ekologicznym domu stają się realne.

Źródło: Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich

Czytaj także

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Fundusz Hipoteczny Familia S.A.

Fundusz Hipoteczny Familia S.A. działa w Polsce od lipca 2010 roku. Oferuje usługę odwróconej hipoteki w formie renty dożywotniej.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK