| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > Rynek budowlany > Strabag – zmiany w organizacji

Strabag – zmiany w organizacji

Strabag – jeden z liderów w branży budowlanej w Polsce wprowadza zmiany w swojej organizacji. W efekcie zmian połączono dwa, jak dotąd oddzielnie działające obszary: Budownictwa Infrastruktury oraz Budownictwa Ogólnego i Inżynieryjnego. Spółką będą kierować: Alfred Watzl i Wojciech Trojanowski. Zaistniałe zmiany są kontynuacją reorganizacji prowadzonej od połowy ubiegłego roku.

Zmiany organizacyjne mają na celu wzmocnienie pozycji STRABAG na Polskim rynku przy wykorzystaniu potencjału wszystkich obszarów, w których specjalizuje się Spółka tj. budownictwa infrastruktury, budownictwa ogólnego i inżynieryjnego, budownictwa energetycznego i ochrony środowiska. Obaj managerowie związani są z firmą od kilkunastu lat. Alfred Watzl odpowiedzialny obecnie za pion techniczny, przez 9 lat zarządzał  Budownictwem Ogólnym i Inżynieryjnym STRABAG. Wojciech Trojanowski  odpowiadający za pion finansowy Spółki, przez 6 lat piastował stanowisko Dyrektora Finansowego i Członka Zarządu Budownictwa Infrastruktury STRABAG.

Zobacz także: Bosch – mistrz patentów Europy 2012

 Grupa STRABAG  w Polsce zatrudnia aktualnie ponad  6 tysięcy pracowników w tym wysoko wykwalifikowaną kadrę inżynierów i specjalistów z zakresu nowych technologii budowlanych. Posiada największą w kraju sieć wytwórni mieszanek mineralno-asfaltowych realizującą produkcję na poziomie ponad 3 mln ton rocznie. STRABAG korzysta także z potencjału naukowo-technologicznego spółek wchodzących w skład grupy w tym m.in. Heilit+ Woerner, Polski Asfalt, laboratoria TPA. Wśród najważniejszych inwestycji infrastrukturalnych realizowanych przez STRABAG w 2012 roku wymienić można: Autostradę A2 Stryków–Konotopa, Autostradę A4 Brzesko-Wierzchosławice czy drogi ekspresowe S8  i S7 oraz lotniskowe m.in. dla Portu Lotniczego Lublin. W obszarze budownictwa ogólnego do największych realizowanych inwestycji zaliczają się m.in. budowa Centrum Galeria Katowicka na stacji PKP Katowice, Galeria Kaskada w Szczecinie oraz największej od lat inwestycji infrastrukturalnej w Toruniu, ponad 4 kilometrowego mostu drogowego przez Wisłę wraz z drogami dojazdowymi. Łącznie w 2012 r. przychody grupy  STRABAG w Polsce przekroczyły kwotę 4,5 miliarda złotych. W roku 2013 planowane są przychody w wysokości 3,5 miliarda złotych. Portfel kontraktów wynosi 3 miliardy złotych.

Zobacz także:  Rheinzink – nowy asortyment od 2013 roku

Stworzony w ostatnich latach największy na rynku potencjał w zakresie budownictwa infrastruktury STRABAG chce wykorzystać również poza granicami kraju. W ubiegłym roku jedna z polskich  wytwórni mas bitumicznych została przeniesiona do Rosji w rejon Wielkiego Nowgorodu. Polscy pracownicy zrealizowali tam również pierwsze kontrakty infrastrukturalne. W  2013 roku planowane jest przeniesienie kolejnych trzech wytwórni mas bitumicznych wraz z polskim personelem technicznym i grupami do prac drogowych. To sposób na zagospodarowanie wysoko wykwalifikowanej kadry zatrudnionej przez Strabag, która będzie podlegała procesom restrukturyzacji spółki w Polsce.

Czytaj także

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Krzysztof Krysiński

Ekspert Betafence – systemy ogrodzeniowe, bramy, gabiony.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK