| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > Rynek budowlany > Lafarge: Ambasador Regionu 2012

Lafarge: Ambasador Regionu 2012

Firma Lafarge podczas tegorocznej edycji Liderów Regionu województwa świętokrzyskiego otrzymała wyróżnienie Ambasadora Regionu 2012. Nagrodę firmie przyznano za odniesione sukcesy na polskim rynku oraz zaangażowanie i wsparcie społeczności lokalnej.

8 lutego w Kielcach odbyła się trzynasta już Gala Liderów Regionu województwa świętokrzyskiego. Tegoroczna edycja przyznawania nagród gospodarczych liderom działającym w regionie miała wyjątkowy charakter. Po raz pierwszy patronat nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Gospodarki z wicepremierem, ministrem gospodarki Januszem Piechocińskim na czele. Kapituła konkursu, przyznaje co roku nagrody w kilkudziesięciu kategoriach, firmom i instytucjom, które osiągnęły dobre wyniki.

Firma Lafarge, nagrodzona w zeszłym roku Super Liderem Regionu, w tym roku, ze względu na całokształt działań prowadzonych w na kielecczyźnie zdobyła tytuł Ambasadora Regionu 2012. Nagrodę w imieniu firmy odebrał Mirosław Majchrowicz, dyrektor Cementowni Małogoszcz, który tak skomentował wyróżnienie:

– Chciałbym podkreślić, że do tego wyróżnienia przyczyniła się praca naszych wszystkich pracowników oraz dobra współpraca z władzami regionu, która służy lokalnej społeczności.  Bez zaangażowania i dialogu między nami nie udałoby się zrealizować tylu projektów. Ogromnie za to wszystkim dziękuję.

Lafarge działa w Polsce od 1995 roku. Firma zainwestowała w polski przemysł cementowy ponad 1,5 miliarda złotych. Główne inwestycje w tym obszarze są związane m.in. z modernizacją zakładów, które należą obecnie do najnowocześniejszych na świecie. Systemy odpylania najnowszej generacji, stacje monitoringu powietrza oraz wykorzystywanie paliw i surowców alternatywnych sprawiają, że cementownie Lafarge, w tym Małogoszcz, są przyjazne dla środowiska i spełniają wszelkie europejskie normy i standardy.

Zobacz także: TopBuilder – nagroda dla ROCKWOOL

Lafarge od lat aktywnie działa na rzecz lokalnej społeczności, wspierając projekty służące jej rozwojowi oraz edukacji. W minionym roku firma zaangażowała się m.in. w projekt Wolna Strefa Lafarge w Muzeum Narodowym w Kielcach. To edukacyjna inicjatywa, w ramach której została otworzona specjalna przestrzeń przeznaczona do prowadzenia zajęć edukacyjnych dla dzieci i młodzieży.

Lafarge cyklicznie organizuje projekty zawiązane z podniesieniem poziomu bezpieczeństwa w szkołach i przedszkolach zlokalizowanych wokół cementowni Małogoszcz. Akcja GAP (Gaśnica-Apteczka-Pierwsza Pomoc) polega na organizowaniu szkoleń z pierwszej pomocy dla uczniów i nauczycieli, wyposażeniu placówek szkolnych w gaśnice i apteczki oraz na oznakowaniu dróg przeciwpożarowych.

Informacje o Lafarge

Lafarge to światowy lider w produkcji materiałów budowlanych, zajmujący czołowe pozycje we wszystkich branżach swojej działalności: w produkcji cementu, kruszyw i betonu. Grupa Lafarge zatrudnia na świecie 68.000 pracowników w 64 krajach. W 2011 roku odnotowała sprzedaż na poziomie 15,3 mld euro. W uznaniu dla strategii spółki i jej aktywności na rzecz ochrony środowiska, międzynarodowa organizacja pozarządowa "Carbon Disclosure Project" już po raz drugi umieściła Lafarge wśród 10 najlepszych firm światowych, działających przeciwko globalnemu ociepleniu. Innowacyjność jest jednym z priorytetów firmy, która aktywnie wspiera zrównoważone budownictwo i architektoniczną kreatywność. W Polsce Lafarge prowadzi działalność od 1995 roku.

Zobacz także: Rheinzink – nowy asortyment od 2013 roku

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

dr Witold Florczak

Aktuariusz, Ekspert ds. wyceny rezerw na świadczenia pracownicze

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »