| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > Projekt > Jak zbudować idealny dom w pięciu krokach?

Jak zbudować idealny dom w pięciu krokach?

Gdy decydujemy się na wybudowanie domu dla naszej rodziny, pamiętajmy o kilku warunkach, po których spełnieniu, nie będziemy żałować swojej decyzji.

Krok 1 – salon

Strefa dzienna naszego domu – czyli taka, w której będziemy spędzać większość dnia –powinna być otwarta. Pozbycie się w niej ścian i drzwi da nam odczucie większej przestrzeni i światła. Takie rozwiązanie daje nam również możliwość manipulacji strefami w zależności od sytuacji. Gdy w domu będzie przebywać więcej gości – na przykład w trakcie jakiegoś rodzinnego święta – możemy powiększyć jadalnie o hol, co da nam więcej miejsca. Pamiętajmy jednak, że przy tworzeniu stref w domu musimy być bardzo ostrożni, by w którejś z nich nie było za mało miejsca. Każda ze stref powinna być wygodna i funkcjonalna oraz odpowiadająca swoim warunkom, ale także przystosowana do zmian.

Krok 2 – dodatkowy pokój

Zaopatrzmy nasz dom w dodatkowe pomieszczenie. Będzie ono szczególnie przydatne, jeżeli wykonujemy swoją pracę w domu (choć nie tylko). Pokój ten może być pokojem gościnnym, w którym także będziemy mogli wykonywać codzienne zadania, lub dziecięcym, gdy nasz dom przywita jeszcze jednego domownika. Dobrze mieć wtedy „zapas” w pokojach, żeby żadna, wcześniej już zagospodarowana sypialnia nie musiała zmienić swojej funkcji.

Krok 3 – pomieszczenie gospodarcze

Bardzo ważne (nie tylko w domu jednorodzinnym) jest pomieszczenie gospodarcze. Jest ono niezwykle pomocne i funkcjonalne. Będziemy mogli składować w nim wszystko, co związane jest z obsługą domu i ogrodu. Dzięki temu zachowamy porządek i będziemy mogli trzymać wszystkie potrzebne sprzęty w jednym pomieszczeniu, co ułatwia prace domowe.

Zobacz także: Czy można postawić domek letniskowy na ziemi rolnej?

Krok 4 – połączenie domu z ogrodem

Pomyślmy o połączeniu domu z ogrodem. Musimy jednak bardzo rozsądnie wydzielić takie miejsce. Chodzi o zabezpieczenie przed włamaniem. Im więcej terenu będziemy zagospodarowywać, tym więcej trzeba będzie skutecznie zabezpieczyć. Jednak nie ma nic lepszego niż codzienne obcowanie z naturą. W takiej sytuacji sprawdzą się panoramiczne okna.

Krok 5 – garaż

Nie zapomnijmy o garażu. Powinien znajdować się w bryle domu, żeby zajmował mniej miejsca. Jest jeszcze jedna zaleta takiego umiejscowienia garażu – będziemy mogli dostać się do niego bez potrzeby wychodzenia na zewnątrz. Musimy jednak mieć na uwadze, żeby skutecznie oddzielić garaż od części mieszkalnej, by na co dzień nie przeszkadzał nam zapach spalin i hałasujący silnik.

Zobacz także: Obowiązki inwestora w procesie budowlanym a praktyka

Obejrzyj także: Projekty domów jednorodzinnych

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Bardzo ważne (nie tylko w domu jednorodzinnym) jest pomieszczenie gospodarcze. Jest ono niezwykle pomocne i funkcjonalne.
Bardzo ważne (nie tylko w domu jednorodzinnym) jest pomieszczenie gospodarcze. Jest ono niezwykle pomocne i funkcjonalne.

Odpowiedzialność członków zarządu spółek kapitałowych79.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Samorządowy Serwis Prawny

Serwis Kancelarii Ślązak, Zapiór i Wspólnicy dla jednostek samorządu terytorialnego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »