| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > Okna i drzwi > Oranżeria – ogród przez cały rok

Oranżeria – ogród przez cały rok

Oranżeria to rozwiązanie, dzięki któremu możemy cieszyć się ogrodem przez cały rok. Jeżeli posiadamy dom, warto zainwestować w oranżerię. Zobacz dlaczego.

W obecnych czasach, gdzie żyjemy w pośpiechu i stresie warto oranżeria może stać się swojego rodzaju odskocznią od trudów dnia codziennego. W całorocznie zielonym ogrodzie na pewno znajdziemy ukojenie po ciężkim dniu pracy. Ponadto, to przeszkolone pomieszczenie nie tylko uatrakcyjni architekturę budynku i poprawi komfort naszego mieszkania.

Przeszklony salon, jadalnia, a może ogród

Oranżeria może pełnić wiele funkcji. Może być przeszklonym salonem, ogrodem lub słoneczną jadalnią „pod niebem”. Warto również zwrócić uwagę na jej ekologiczną funkcję.

Zobacz także: Do jakiego typu aranżacji pasują przeszklone drzwi?

– Prawidłowo zaplanowana i wybudowana przy użyciu nowoczesnych materiałów oranżeria pełni rolę pomieszczenia, które gromadzi ciepło dla całego domu i może także przyczynić się do obniżenia zużycia energii. Jest to zasługą nie tylko wysokiej jakości oszklenia, ale przede wszystkim opatentowanych profili aluminiowych z odpowiednią izolacją termiczną - mówi Marcin Bała, Kierownik Działu Konstrukcji Aluminiowych OKNOPLAST-Kraków.

Zobacz także: Jak zaprojektować oranżerię?

Projekt oranżerii – krok po kroku

Projektowanie oranżerii należy rozpocząć od wyboru jej kształtu, miejsca pod budowę oraz materiałów, z jakich będzie wykonana.  

Wybór oszklenia

Przy budowie oranżerii bardzo ważny jest również wybór odpowiednich szyb. Muszą one  zapewniać - zarówno latem, jak i zimą - należytą termoizolacyjność, a także spełniać warunki bezpieczeństwa i być wytrzymałe na duże obciążenia np. śniegu. Właściwie dobrane szyby sprzyjają utrzymaniu ciepła w pomieszczeniu cały rok i nie dopuszczają do nadmiernego ogrzania się jego wnętrza latem.

Rekomendujemy szyby zespolone z zastosowaniem bezpiecznego szkła o dobranych do indywidualnych potrzeb klienta współczynnikach przenikania ciepła, energii słonecznej i światłamówi Marcin Bała z OKNOPLAST-Kraków.

Zobacz także: Szkło we wnętrzu: bezpieczeństwo

Wybór roślinności

Oranżeria w swym klasycznym kształcie ma służyć przede wszystkim jako miejsce, w którym bujna roślinność cieszy nasze oczy, niezależnie od temperatury i aury panującej na zewnątrz. Zanim stworzymy florystyczny raj w naszym domu, musimy odpowiednio wcześniej zdecydować, jakiego rodzaju rośliny chcielibyśmy hodować.

Użytkownicy całorocznych ogrodów preferują różnorodne kompozycje roślinne, ale największą popularnością cieszą się style: śródziemnomorski z dominacją palm i drzewek cytrusowych  oraz japoński z charakterystycznymi drzewkami bonsai –  mówi Marcela Pietraszczyk, architekt krajobrazu z pracowni architektury krajobrazu Arcadia.

Zobacz także: Przygotowywanie oranżerii do zimy

Źródło: Oknoplast

Czytaj także

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria klasyfikacyjna

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK