| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > Dom energooszczędny > Domy pasywne – czy są tańsze niż tradycyjne?

Domy pasywne – czy są tańsze niż tradycyjne?

W porównaniu z domem pasywnym, budowa domu stawianego w tradycyjny sposób (murowany) często trwa dłużej, poza ty koszty budowy także są wyższe. Zaletą domów pasywnych jest to, że koszt wykonania niektórych elementów budynków może być niższy (w porównaniu z budynkiem murowanym) nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych i to już na etapie prac budowlanych.

Kierownik budowy a budowa domu pasywnego

Nie bez znaczenia jest obecność kierownika budowy, który pilotuje poszczególne etapy prac, sprawdza zgodność realizacji z projektem architektonicznym oraz odpowiada za wykonanie budynku zgodnie ze sztuką budowlaną. Równie ważną jest obecność stróża lub firmy ochroniarskiej - cenne materiały budowlane, jak również narzędzia pozostawione na budowie są bowiem łakomym kąskiem dla złodziei. Co więcej, obecność ochroniarza z pewnością udaremni wszelkie ataki wandali. Otwarty stan oraz wartościowe przedmioty zgromadzone na budowie mogą powodować wizyty nieproszonych gości czy złodziei. Aby zapobiec kradzieżom, nie obejdziemy się bez wynajęcia ochrony. Co więcej, obecność kierownika budowy – strażnika poprawnego wykonania projektu - to dodatkowe koszty, które ponosi inwestor.

Zobacz także:  Dopłaty do budowy domów pasywnych – czy to się opłaca?

Kalkulacja budowy domu pasywnego o powierzchni 100 m2 pokazuje, że jego budowa pozwala zaoszczędzić ponad 70 000 zł. Oznacza to, że wybierając innowacyjną konstrukcję z profili ocynkowanych zimnogiętych o grubości blachy 3,0 mm i 4,0 m, oszczędzamy nie tylko na późniejszych kosztach eksploatacji domu, ale już na etapie stawiania budynku. Krótki proces montażu poszczególnych elementów, funkcjonalne projekty domów pasywnych, energooszczędne instalacje w cenie domu, jak również profesjonalna kadra i 100 – letnia gwarancja to argumenty, które poza ekonomicznym aspektem wyboru domu pasywnego, a nie budowanego wg tradycyjnych technologii.

Źródło: ARTHAUSS Polska

Czytaj także

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

SANPRO

Doradztwo personalne, rekrutacja, organizacja zatrudnienia

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK