| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > Dom energooszczędny > Jakie drzwi stosujemy w domach energooszczędnych?

Jakie drzwi stosujemy w domach energooszczędnych?

Coraz częściej decydujemy się na domy jednorodzinne energooszczędne, a nawet pasywne, gdyż dążymy do zminimalizowania strat ciepła z naszego budynku. W tym celu należy zadbać, by wszelkie przegrody były odpowiednio zaizolowane w tym drzwi zewnętrzne. Główną cechą, na którą musimy zwrócić uwagę przy wyborze takich drzwi, to ich współczynnik przenikania ciepła (maksymalnie 1,0 W/mk).

Energooszczędność

Domy energooszczędne mają na celu zminimalizowanie strat ciepła, które pochodzi z naszego budynku. Problem strat ciepła rozwiązywany jest przez odpowiednio dobraną i kompleksowo wykonaną izolację cieplną. Warstwy izolacji termicznej o grubości 20–50 cm są na porządku dziennym. Oprócz izolacji termicznej bardzo ważna jest też odpowiednia konstrukcja zewnętrzna, usytuowanie budynku na działce oraz sama lokalizacja działki. Energooszczędność musi być jednakże rozumiana kompleksowo. Zatem wszystkie przegrody muszą mieć odpowiednio wysokie parametry, w tym okna jak i drzwi zewnętrzne.

Wybór drzwi

Drzwi do domów energooszczędnych muszą spełniać jeden podstawowy warunek – współczynnik przenikania ciepła w nich nie może być większy niż 1,0 W/mk. Tylko wówczas możemy liczyć na skuteczną ochronę przed stratami ciepła. By jednak spełniły ten wymóg, musimy zwrócić uwagę na wszystkie elementy drzwi.

Zobacz także: Błędy popełniane przy zakupie i montażu drzwi wewnętrznych

Wszystkie elementy drzwi muszą dobrze chronić dom przed stratami ciepła, w tym ościeżnica, uszczelki jak i samo skrzydło.

Uszczelki stosowane powinny być podwójne bądź potrójne. Ościeżnica metalowa z wypełnieniem termicznym jest wytrzymalsza i trwalsza od drewnianej. Samo skrzydło może być już drewniane lecz powinno być wypełnione pianką poliuretanową, co zapewnia doskonałą izolacje.

Zobacz także: Jak zbudować dom energooszczędny?

Drzwi energooszczędne nie współgrają z dużymi właściwościami antywłamaniowymi. Raczej nie spotkamy jako energooszczędnych drzwi 3 klasy, dlatego też należy szukać drzwi klasy 2, które zapewniają nie tylko doskonałą izolacyjność cieplną, lecz także podstawową ochronę antywłamaniową.

Czytaj także

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Drzwi do domów energooszczędnych muszą spełniać jeden podstawowy warunek – współczynnik przenikania ciepła w nich nie może być większy niż 1,0 W/mk. Fot. Zakład Stolarki Budowlanej CAL
Drzwi do domów energooszczędnych muszą spełniać jeden podstawowy warunek – współczynnik przenikania ciepła w nich nie może być większy niż 1,0 W/mk. Fot. Zakład Stolarki Budowlanej CAL

Webinarium: VAT 2018: split payment, faktura do paragonu, ograniczenia prawa do odliczenia VAT i inne ważne zmiany146.37 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Bartłomiej Ślawski

Country Manager VMware w Polsce

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK