reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > Kontrola pracowników na budowie

Kontrola pracowników na budowie

Jak zarządzać pracownikami na budowie? Jak sprawdzić czy dobrze wykonują powierzone zadania i czy właściwie obsługują się z powierzonym sprzętem? Te pytania zadają sobie nie tylko inwestorzy, ale i deweloperzy, a także wielu kierowników z branży budowlanej.

Czy nie opóźniają prac? Na ile rzetelnie i sumiennie wykonują swoje zadania? Jak obchodzą się z powierzonym im sprzętem? Czy nie narażają pracodawcy na straty? Na te pytania dotyczące pracowników odpowiedzieć musi sobie każdy deweloper i każdy szef firmy z branży budowlanej. Zaufanie to oczywiście podstawa, ale z drugiej strony „ufać, znaczy kontrolować”. Z pomocą przychodzą w tym przypadku nowoczesne rozwiązania. Jednym z nich jest system zarządzania flotą. Choć w pierwszej chwili kojarzy się z usługami obejmującymi auta osobowe, to ma znacznie szersze zastosowanie.

Z punktu widzenia menedżerów firm budowlanych i deweloperów, istotna jest m.in. możliwość raportowania czasu pracy maszyn z uwzględnieniem pracy efektywnej, czyli okresu, w którym rzeczywiście koparka, betoniarka czy spychacz pracowały, a nie tylko stały z włączonym silnikiem. Równie ważne jest kontrolowania ilości zużytego paliwa oraz otrzymywanie alarmów o nagłym spadku jego poziomu związanym chociażby z kradzieżami.

Na uwagę zasługuje też możliwość ustalenia dowolnych stref i otrzymywania alertów o ich opuszczeniu przez maszynę, co pozwala wyeliminować wykorzystywanie sprzętu budowlanego „na boku” przez nieuczciwych pracownikówmówi Dominika Włodarczyk z firmy Gannet Guard Systems, oferującej system GanTotal.

Jedną z najważniejszych funkcji systemu jest możliwość odnalezienia objętego nim sprzętu w razie kradzieży. Utrata maszyny budowlanej to problem związany nie tylko z czasochłonnym i zwykle skomplikowanym procesem odszkodowawczym. Jej „zniknięcie” przekłada się dodatkowo na zastój w pracy, co generuje kolejne straty i powoduje zagrożenie karami wynikającymi z niedotrzymania terminów. Rozwiązaniem jest inwestycja w rozwiązania, które pozwolą na namierzenie urządzeń, przy czym – co podkreślają policjanci z wydziałów do walki z przestępczością samochodową – najlepiej sprawdza się lokalizowanie z użyciem fal radiowych, a nie tylko systemów satelitarnych i GSM.

„Dzięki takiemu rozwiązaniu niweluje się możliwość zakłócenia sygnału za pomocą zagłuszarek fal elektromagnetycznych, które powszechnie stosowane są przez złodziei. A dokładność namierzania wynosi zaledwie kilka centymetrów, co niweluje możliwość pomyłki” – wyjaśnia Dominika Włodarczyk.

 Polecany produkt:  Jak bronić swoich praw przed bankiem, komornikiem, nieuczciwym sprzedawcą?

 Polecany produkt:  Utrzymanie czystości i porządku w gminach - Poradnik

Polecany produkt: Zwrot VAT za materiały budowlane - Poradnik

Dominika Włodarczyk, Gannet Guard Systems

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Dowson Holdings Limited

Optymalizacja podatkowa, konta i spółki zagraniczne

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama