reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > Odrolnienie działki - zmiana przepisów

Odrolnienie działki - zmiana przepisów

Wygląda na to, że zmienią się przepisy dotyczące odrolniania działek. Parlamentarzyści próbują wyeliminować błędy, które wg nich, wynikają z nowelizacji ustawy dotyczącej odrolniania gruntów. Problem tyczy się przede wszystkim zasad wydawania przez Ministra zgody na zmianę przeznaczenia gruntów.

Parlamentarzyści PSL opracowali projekt nowelizacji ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych. Chcą tym samym zniwelować wpływ, szkodliwej ich zdaniem, wcześniejszej nowelizacji tego przepisu. Mowa o sytuacji, gdy z dniem 26 maja 2013 r. w życie weszła inna nowela do wspomnianej ustawy – z 8 marca 2013 r. Od tego dnia by dokonać zmiany przeznaczenia gruntów rolnych klasy I-III obliguje do każdorazowego uzyskania zgody Ministra rolnictwa i rozwoju wsi. Dotychczas wydanie takiej zgody przewidziane było jedynie w sytuacji, gdy zaistniała potrzeba odrolnienia obszaru większego niż 0,5 ha. W argumentacji, posłowie PSL podają, że zaistniała sytuacja niepotrzebnie komplikuje sprawy i skutecznie uniemożliwia rozwój przede wszystkim małych gruntów. Zdaniem posłów, dużo prościej można było wcześniej uporać się ze wszelkimi formalnościami związanymi z budową na niewielkich działkach oraz przy przygotowaniach projektów małych miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego. W opozycji pozostaje grupa parlamentarzystów-zwolenników nowelizacji. W ich mniemaniu obowiązujące przepisy spełniają swoją funkcję i zapewniają istnienie pełnej kontroli nad wykorzystywaniem gruntów dobrych klas do celów niezwiązanych z rolnictwem.

Zobacz także: Budowa domu jednorodzinnego – odbiór budynku. Poradnik

Zobacz także:  Czy można zastąpić architekta – inżynierem lub technikiem budownictwa?

Zobacz także:Umowa o roboty budowlane – sposoby zabezpieczenia prawidłowego wykonania robót

Saveinvest Sp. z o. o.
www.grunttozysk.pl

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Łatwe podatki

Portal „Łatwe podatki” pozwala zrozumieć trudne zagadnienia związane z podatkami (takimi jak np. VAT, CIT czy PIT) w sposób stosunkowo przystępny, podparty ciekawymi przykładami.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama