REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

SIPUR sponsorem konferencji i warsztatów ENERGODOM 2014

REKLAMA

Polski Związek Producentów i Przetwórców Izolacji Poliuretanowych PUR i PIR „SIPUR” został sponsorem konferencji i warsztatów ENERGODOM 2014. Współorganizatorem Warsztatów było Małopolskie Centrum Budownictwa Energooszczędnego (MCBE). Warsztaty miały miejsce w październiku 2014 r. na terenie campusu Politechniki Krakowskiej przy ulicy Warszawskiej.

REKLAMA

Fot. Sipur

REKLAMA

W ramach działań skierowanych do obecnych i przyszłych profesjonalistów branży budowlanej Polski Związek Producentów i Przetwórców Izolacji Poliuretanowych PUR i PIR „SIPUR” został sponsorem konferencji naukowej ENERGODOM 2014 oraz towarzyszących jej Warsztatów dla praktyków budownictwa energooszczędnego. Konferencja została zorganizowana w dniach 10-12 września 2014 r. przez Zakład Budownictwa i Fizyki Budowli Politechniki Krakowskiej. W tym roku współorganizatorem Warsztatów było funkcjonujące w strukturze Politechniki Krakowskiej Małopolskie Centrum Budownictwa Energooszczędnego (MCBE).  Warsztaty odbyły się 9 października 2014 r. na terenie campusu Politechniki Krakowskiej przy ulicy Warszawskiej.

Przewodnim hasłem tegorocznych WARSZTATÓW jest renowacja budynków istniejących do standardu budynków niskoenergetycznych. Formuła tegorocznego spotkania została poszerzona o praktyczne pokazy technologii, sprzętu oraz bardzo nowoczesnego wyposażenia badawczego uczelni.

Konferencja i warsztaty dobrze wpisały się w program działań promocyjno-edukacyjnych SIPUR polegających na interesującym i nowoczesnym przekazywaniu profesjonalnych informacji o budowie, parametrach technicznych, wyróżniających cechach oraz szerokich możliwościach stosowania wyrobów izolacyjnych z poliuretanu, zgodnie z hasłem „POLIURETAN IZOLUJE LEPIEJ”.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

SIPUR partnerem Międzynarodowych Targów Izolacji Przemysłowych 4INSULATION, 18-19 września 2014, Kraków

REKLAMA

18 i 19 września br. w Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków odbyły się Międzynarodowe Targi Izolacji Przemysłowych 4INSULATION, dedykowane profesjonalistom z branży izolacji, firm przemysłu energetycznego, chemicznego i petrochemicznego, dystrybutorom, konstruktorom, konserwatorom instalacji oraz osobom kształcącym się w zawodzie. Targi były połączone z Konferencją Europejskiej Federacji Stowarzyszeń Wykonawców Izolacji Przemysłowych FESI oraz z 11 Mistrzostwami Europy Monterów Izolacji Przemysłowych a także Konferencją HEAT not LOST.

Podczas plenarnych obrad Konferencji Europejskiej Federacji Stowarzyszeń Wykonawców Izolacji Przemysłowych FESI poruszono tematy związane z izolacjami termicznymi, akustycznymi oraz problematyką szkoleń i rekrutacji.

Do rywalizacji w 11. edycji Mistrzostw Europy Monterów Izolacji Przemysłowych (FESI Apprentice Championship) przystąpiło 14 młodych adeptów sztuki montażu izolacji przemysłowych. Poszczególnych zawodników wytypowano z europejskich stowarzyszeń należących do FESI, w tym również z Polskiego Stowarzyszenia Wykonawców Izolacji Przemysłowych.

Tematem przewodnim Konferencji HEAT not LOST było podniesienie efektywności energetycznej dzięki izolacjom przemysłowym oraz białe certyfikaty. Tematyka ta dobrze wpisuje się w program Unii Europejskiej „Europa 2020” dążący m.in. do ograniczenia emisji C02 i zużycia paliw.  Konferencja skierowana była do wykonawców izolacji przemysłowych,  przedstawicieli przemysłu energetycznego i chemicznego, biura projektowe, audytorów energetycznych oraz dostawców technologii do wykonawstwa izolacji termicznych.

SIPUR został partnerem ww. wydarzenia, a jego przedstawiciele byli obecni na stoisku targowym.

SIPUR aktywnym uczestnikiem Kongresu Polskich Stowarzyszeń Branży Budowlanej, 25 września 2014, Ożarów Mazowiecki

25 września 2014 r. w Ożarowie Mazowieckim odbył się zorganizowany z inicjatywy Polskiej Federacji Budownictwa Kongres Polskich Stowarzyszeń Branży Budowlanej. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele największych i najbardziej aktywnych polskich stowarzyszeń reprezentujących budownictwo, a także producenci oraz dystrybutorzy materiałów budowlanych.

Głównymi tematami kongresu były: określenie możliwości współpracy pomiędzy organizacjami, a także określenie najważniejszych tematów, wspólnych dla całej branży budowlanej. W celu wyłonienia najważniejszych problemów i barier dla rozwoju budownictwa w Polsce, dokonano demokratycznego wyboru spośród 21 tematów przygotowanych przez organizatorów  wspólnych dla branży budowlanej.

Za najpilniejszy do zrealizowania uznano utworzenie wspólnej reprezentacji środowiska budowlanego”. Wybór ten dobitnie potwierdza zasadność organizacji Kongresu.

Kolejnym tematem uznanym za bardzo ważny dla branży uznano zjawisko szarej strefy w budownictwie. Na trzecim miejscu, ex aequo znalazły się „brak odpowiedzialności urzędników za wydawane decyzje”, „brak polityki rządu w zakresie rozwoju mieszkalnictwa i budownictwa w Polsce” oraz „wniosek o powrót do ulgi w podatku dochodowym uzyskiwanej na podstawie faktur VAT na zakupy materiałów i usług budowlanych”.

Podczas Kongresu przedstawiony został projekt „Portalu Polskich Stowarzyszeń Przedsiębiorców”. Będzie on narzędziem wewnętrznej komunikacji, a także narzędziem „oddziaływania” na administrację publiczną odpowiadającą za budownictwo i warunki prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce.

Seminarium Dla Firm Natryskowych 9 października 2014, Poznań

9 października 2014 r. w Poznaniu  z inicjatywy „SIPUR” spotkali się przedstawiciele firm zajmujących się natryskiwaniem pianki poliuretanowej.  Wszystkim uczestnikom naszego seminarium serdecznie dziękujemy za udział, szczere wypowiedzi oraz wymianę doświadczeń.

Podczas seminarium omówiono następujące zagadnienia:

  • Jak poradzić sobie w obliczu nowych wymagań prawnych, które zaczną obowiązywać w Polsce już pod koniec bieżącego roku,
  • Jakie działania podejmuje „SIPUR” na poziomie krajowym i europejskim w trosce o branżę poliuretanową,
  • Jak wspólnie lepiej chronić branżę poliuretanową w kontekście obecnych i przyszłych zagrożeń,
  • Jaka jest aktualna oferta firm należących do „SIPUR” dostarczających systemy i surowce poliuretanowe, urządzenia i sprzęt niezbędny do natryskiwania.

Zobacz także:  ISOVER – nowoczesne rozwiązania dla budynków energooszczędnych

Źródło: SIPUR

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Nieruchomości
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Mieszkanie czy dom 2024 - co wybrać?

    Mieszkanie czy dom za miastem - co wybrać w 2024 roku? Co wybierają Polacy? Jakie są plusy mieszkania i jakie domu?

    Odmrożenie cen prądu: 60% podwyżki opłat w spółdzielniach mieszkaniowych? Za co?

    Ostrzegają przedstawiciele innych spółdzielni mieszkaniowych, z którymi rozmawiali dziennikarze "Rzeczpospolitej".

    Dyrektywa budynkowa - kto i ile zapłaci za jej wdrożenie. Ekspert: wzrosną czynsze i ceny mieszkań (o kilkaset zł na 1 m2) ale tańsza będzie eksploatacja

    Unia Europejska podejmuje kolejne kroki w kierunku promowania zrównoważonego rozwoju, efektywności energetycznej i ochrony środowiska. Jednym z kluczowych aktów prawnych w tej dziedzinie jest dyrektywa budynkowa, która stawia sobie za cel zmniejszenie zużycia energii w sektorze budownictwa poprzez wprowadzenie szeregu środków i wymogów. Dostosowanie się do wymogów dyrektywy budowlanej będzie kosztowne (zwłaszcza termomodernizacja istniejących budynków). Te koszty będą musiały ponieść spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, a także indywidualni właściciele budynków. Skutkować to będzie wzrostami cen nieruchomości i stawek czynszów ale można się spodziewać także zmniejszenia kosztów utrzymanie nieruchomości, szczególnie w zakresie energii grzewczej i elektrycznej - prognozuje Maciej Zięba, Dyrektor Operacyjny homfi.

    Przegląd kominiarski i czyszczenie komina – jak często, ile kosztuje w 2024 roku, jakie kary? Czego wymagają przepisy. Jak sprawdzić uprawnienia kominiarza?

    Wszystko co trzeba wiedzieć o przeglądzie kominiarskim. Jak często trzeba wykonywać? Jak sprawdzić uprawnienia kominiarza? W jakiej formie powinien być sporządzony protokół? Ile to kosztuje? Jakie kary grożą za brak przeglądu? Dlaczego się opłaca to robić z uwagi na ubezpieczenie? Co jeszcze oprócz przeglądu i czyszczenia komina może wykonać kominiarz? Odpowiadamy na wszystkie te pytania.

    REKLAMA

    Własne mieszkanie bez kredytu hipotecznego - to możliwe i dziś. Czy mieszkania lokatorskie wrócą do łask? Jakie opłaty miesięczne ponosi lokator?

    Czy w Polsce można stać się posiadaczem własnego mieszkania bez zaciągania drogiego kredytu hipotecznego? Nasze społeczeństwo od dawna zmaga się z kryzysem mieszkaniowym, a coraz większa liczba osób nie ma możliwości kupienia własnego lokum. W związku z tym istnieje ogromna potrzeba inwestowania w alternatywne rozwiązania problemu mieszkaniowego. Najkorzystniejszym z nich są mieszkania lokatorskie - idea znana od pokoleń, przeżywająca obecnie renesans. Mieszkania w nowej formule są już dostępne w lokalizacjach takich jak Gdańsk, Wrocław, Zabłudów pod Białymstokiem, Tychy czy Leszno. Kwestią czasu jest, by w całej Polsce powstały kolejne wybudowane w ten sposób inwestycje.

    Reforma planowania. Czy działkowcy mogą czuć się zagrożeni?

    Temat reformy planowania przestrzennego ostatnio stał się mniej nośny, co nie zmienia faktu, że ubiegłoroczna decyzja rządu o zmianach prawnych będzie miała duże konsekwencje. Niedawno pojawiły się informacje, że pierwotny termin opracowania planów ogólnych (koniec 2025 r.) zostanie wydłużony co najwyżej o kilka miesięcy. Ze wspomnianymi planami ogólnymi wiążą się obawy działkowców dotyczące ewentualnej likwidacji ROD. Eksperci RynekPierwotny.pl sprawdzają, czy takie obawy mogą być uzasadnione. Warto w tym kontekście pamiętać, że ustawa o ROD zapewnia szczególne rozwiązania w razie likwidacji ogrodów działkowych. Chodzi m.in. o obowiązek zapewnienia działkowcom nieruchomości zamiennej. 

    Jak rozpoznać pellet dobrej jakości? Jak sprawdzić samemu?

    Jakość pelletu jest kluczowym czynnikiem decydującym o jego efektywności i bezpieczeństwie użytkowania. Niezależnie od tego, czy wykorzystujemy go do ogrzewania domu, czy jako surowiec w przemyśle, istnieją cechy, na które warto zwrócić uwagę, aby mieć pewność, że wybieramy produkt najwyższej jakości.

    Cena, lokalizacja, rozkład pomieszczeń? Co jest dziś najważniejsze przy wyborze mieszkania?

    Co jest obecnie najważniejsze dla osób kupujących mieszkania? Na co najbardziej zwracają uwagę nabywcy? Co oferują deweloperzy?

    REKLAMA

    Ile kosztują mieszkania w mieście, a ile pod miastem? W niektórych przypadkach różnica jest ogromna!

    Ceny nowych mieszkań w największych metropoliach dla wielu osób są nieosiągalne. Tańsze mieszkania można znaleźć w lokalizacjach podmiejskich. Portal RynekPierwotny.pl prześwietlił pod tym kątem ofertę deweloperów działających w okolicach 10 metropolii. 

    Domy za niecałe 5 zł? W tym miasteczku są, ale się nie sprzedają...

    Podczas, gdy w całych Włoszech pustoszejące gminy zyskały nowych mieszkańców dzięki sprzedaży domów za 1 euro, w malowniczym miasteczku Patrica koło Frosinone w regionie Lacjum udało się sprzedać tylko dwa domy. Dlaczego?

    REKLAMA