| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > Budowa domu - o czym powinien pomyśleć rozsądny inwestor?

Budowa domu - o czym powinien pomyśleć rozsądny inwestor?

W przeciągu ostatnich lat, budownictwo przeszło znaczną metamorfozę. Po latach wzlotów i upadków, inwestorzy nauczyli się z znaczną rozwagą budować budynki, a co za tym idzie doceniać trwałe rozwiązania wysokiej jakości, które są przyjazne dla środowiska i estetyczne.

5. Jakość produktów i wiarygodność producenta

Warto wybierać produkty znanych, sprawdzonych producentów, posiadających historię. Wieloletnie doświadczenie, badania i ciągłe udoskonalanie produktu są dla inwestora gwarancją, że nie ma do czynienia z sezonowym pomysłem, a produkt jest przetestowany przez użytkowników. Na przykład, w zakładach Wienerberger stosowane są najnowocześniejsze, dostępne metody produkcji oraz wnikliwy proces kontroli jakości, również wewnętrznej, przez co wszystkie produkty wprowadzane do sprzedaży spełniają deklarowane parametry. Firma współpracuje też z niezależnymi instytucjami i nowe produkty bada w Instytucie Techniki Budowlanej. Pozyskuje niezbędne certyfikaty i aprobaty dla produktów zarówno do budowy ścian konstrukcyjnych, elewacyjnych, jak i dachów. Wszystkie te dokumenty są dostępne w każdej chwili na życzenie klienta.

6. Rozwiązania do budowy ścian

Wybierając materiał na ściany należy kierować się takimi kryteriami, jak: trwałość, zdrowie i komfort zamieszkania oraz parametry cieplne. Dlatego też, coraz popularniejsza staje się technologia ceramicznej ściany jednowarstwowej. Bardzo ciepłe pustaki umożliwiają rezygnację z miękkiej warstwy zewnętrznego docieplenia, przez co mury są solidniejsze oraz zachowują naturalne, cenne właściwości ceramiki. Przede wszystkim, sprawdza się ona doskonale, gdy mury naturalnie narażone są na działanie wilgoci. Ceramiczne pustaki, wypalane w wysokiej (bliskiej 1000oC) temperaturze są zupełnie pozbawione wilgoci, a ściany z nich wykonane bardzo szybko odparowują ewentualny nadmiar wody, dzięki temu materiał zachowuje wszystkie deklarowane parametry cieplne (wilgoć idealnie przewodzi ciepło i sprzyja jego uciekaniu z wnętrza domu). Jednocześnie takie suche mury są znacznie bardziej odporne na tworzenie się niebezpiecznych dla zdrowia grzybów i pleśni, których rozwój determinuje właśnie poziom wilgoci.

7. Produkty na dach

Dach stanowi ochronę dla domu - od zewnątrz przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych, a od wewnątrz przed uciekaniem ciepła oraz gromadzeniem się wilgoci na poddaszu. By mógł pełnić te wszystkie funkcje należy budować go starannie i z solidnych materiałów. Dlatego warto postawić na rozwiązania systemowe, takie jak oferowane są w ramach marki Koramic. Są one przemyślane od materiałów do wstępnego krycia, po wykończenie kalenicy - każdy element jest dopasowany i dostosowany do całości. Podstawę kompleksowego rozwiązania dachowego naturalnie stanowią dachówki. Te najbardziej trwałe i szlachetne – dachówki ceramiczne mają trzy najważniejsze zalety: z upływem czasu nie tracą koloru, nie zmieniają kształtu i skutecznie chronią dach pomimo upływu lat przed uszkodzeniami podczas silnych wiatrów, opadów czy mrozów. Swoje cenne właściwości zawdzięczają glinie, która w trakcie procesu wypału w wysokich temperaturach, zmienia się w niezwykle trwały materiał. Odpowiednio do modelu dachówki dedykowane są systemy mocowania, które gwarantują szczelność i bezpieczeństwo dachu.  Wysoką szczelność pokrycia zapewniają dachówki zakładkowe, które wyposażone są w specjalne zamki. W rejonach, gdzie występują szczególnie silne wichury, można je dodatkowo zabezpieczyć specjalnymi spinkami SturmFIX, które mocują jedną dachówkę do drugiej, tym samym tworząc skuteczny opór przed bardzo silnymi podmuchami wiatru. Decydując się na rozwiązanie systemowe, ma się też pewność, że poza dachówką podstawową, dostępne są również do niej akcesoria ceramiczne, które są niezbędne by dach był kompletny (dachówki szczytowe, gąsiory, trójniki, kominki itd.). Ponadto, w ofercie jest szereg rozwiązań ułatwiających prawidłową konstrukcję dachu, m.in. samoprzylepne taśmy uszczelniające, które zabezpieczają miejsca styku połaci, czy membrany dachowe, które układa się, jako warstwę wstępnego krycia. Z zewnątrz doskonale chronią przed wdzieraniem się wody, a ze strony poddasza przepuszczają ewentualne nadmiary wilgoci, gromadzące się w szczególności w łazience, czy kuchni.

Zobacz także: Zagospodarowanie działki budynku jednorodzinnego

Zobacz także: Kiedy można odstąpić od zatwierdzonego projektu budowlanego

Źródło: Wienerberger

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

GLC

Doradztwo podatkowe i prawne. Outsourcing usług księgowych i HR. Audyty finansowe.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »