reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > Systemy termoizolacyjne – sposób na zmniejszenie kosztów eksploatacji budynku

Systemy termoizolacyjne – sposób na zmniejszenie kosztów eksploatacji budynku

Poprzez prawidłowe ocieplenie ścian zewnętrznych można zmniejszyć koszty eksploatacji budynku nawet o 40%. Bardzo wiele ocieplonych budynków wielorodzinnych nie spełnia aktualnych warunków w zakresie izolacyjności termicznej. Aby ocieplenie budynku przyniosło korzyści, powinno być przeprowadzone w sposób właściwy. Gwarancje zmniejszenia koszów daje nam np. stosowanie systemów termorenowacyjnych, czyli specjalnie dobranych materiałów jednego producenta. Takie rozwiązaniem daje nam gwarancję dobrych właściwości użytkowych i funkcjonalność termoizolacji przez wiele lat.

W Polsce już od początku lat 90-tych systematycznie ociepla się budynki. Jednak uwarunkowania prawne, wzrastające ceny energii cieplnej, a także rosnąca świadomość ekologiczna z upływem lat spowodowały zmianę ówczesnych standardów budowania – zwłaszcza w odniesieniu do efektywności energetycznej. Budynki wielorodzinne ocieplane w latach 90-tych, wpisującym się w ówczesne standardy, styropianem o grubości 5 cm, dziś wymagają docieplenia. Aby zoptymalizować koszty utrzymania nieruchomości, spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe decydują się na renowację fasady i poprawę izolacyjności termicznej swoich nieruchomości. Optymalnym ekonomicznie sposobem na podniesienie energooszczędności w starszym budownictwie i znaczące obniżenie kosztów ogrzewania nieruchomości jest docieplenie istniejącego układu.

Zobacz też:  Materiały izolacyjne

Docieplenie ścian zewnętrznych to także świetna okazja do odnowienia fasady. Fasadę możemy wykończyć np. cienkowarstwowym tynkiem barwionym w masie, tynkiem strukturalnym, lub tynkiem mineralnym. Powłoka elewacji wykonana przy użyciu wyprawy tynkarskiej jest wyjątkowo trwała, odporna na działanie czynników zewnętrznych, a także skutecznie chroni przed rozwojem grzybów i pleśni. Dzięki niej, fasada budynku długo zachowuje świeży i estetyczny wygląd.

Zobacz też: Materiały elewacyjne i wykończeniowe

Trwałość i niezawodność wykonanej izolacji termicznej budynku uwarunkowana jest właściwym współdziałaniem poszczególnych elementów systemu oraz dobrym wykonawstwem. Każdy produkt pełni bowiem w układzie ściśle określoną funkcję i zapewnia wymaganą izolacyjność cieplną. Zastosowanie odpowiednio skomponowanej grupy materiałów od jednego producenta gwarantuje dobre właściwości użytkowe i funkcjonalność termoizolacji przez wiele lat. 

Źródło: Baumit

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Ogólnopolskie Centrum Rozliczania Kierowców (OCRK)

Ogólnopolskie Centrum Rozliczania Kierowców to nowoczesna firma outsourcingowa, która świadczy kompleksowe usługi dla firm z branży TSL.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama