reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > W jaki sposób zmienić sprzedawcę gazu?

W jaki sposób zmienić sprzedawcę gazu?

Każdy odbiorca gazu ma prawo wyboru dowolnego sprzedawcy i do zawarcia z nim umowy o sprzedaż gazu. Przedsiębiorstwo energetyczne, do którego przynależy odbiorca ma obowiązek umożliwić mu zmianę sprzedawcy. W jaki sposób można zmienić sprzedawcę gazu?

Procedura zmiany sprzedawcy gazu

Jeśli zdecydujemy się na zmianę sprzedawcy gazu wystarczy, że podpiszemy umowę z nowym sprzedawcą. O wypowiedzeniu umowy sprzedaży poprzedniego sprzedawcę informuje albo odbiorca, albo nowy sprzedawca – jeżeli otrzymał upoważnienie od odbiorcy. Nowy sprzedawca ma również obowiązek przekazania staremu sprzedawcy i dystrybutorowi informacji o dniu rozpoczęcia przez niego sprzedaży gazu. Wówczas dystrybutor powinien w ciągu pięciu dni od ostatniego dnia korzystania z usług poprzedniego sprzedawcy przeprowadzić odczyt gazomierza – dzięki temu odbiorca będzie mógł się rozliczyć z poprzednim sprzedawcą. Po dokonaniu odczytu przedsiębiorstwo energetyczne ma obowiązek niezwłocznie przekazać informacje z odczytu zarówno do starego, jak i nowego sprzedawcy gazu.

Zobacz także: Co powinna zawierać umowa na dostarczenie gazu?

Przed podpisaniem umowy z nowym sprzedawcą warto wiedzieć, że konsument – odbiorca ma prawo do otrzymania wyjaśnień w odniesieniu do wszystkich niezrozumiałych punktów umowy. Wyjaśnienia te mogą dotyczyć również punktów odnoszących się do praw i obowiązków obu stron umowy.

Zobacz także:  Instalacje gazowe - porady

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

SI-Consulting Sp. z o.o.

Kompleksowe rozwiązania informatyczne dla przedsiębiorstw

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama