| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > Jak przygotować teren pod rozpoczęcie budowy?

Jak przygotować teren pod rozpoczęcie budowy?

Przygotowanie terenu pod rozpoczęcie budowy ma kluczowe znaczenie w dalszej organizacji prac. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu możliwe jest także uniknięcie wypadków w trakcie ich prowadzenia. Warto pamiętać, że o przygotowaniu terenu mówią między innymi Prawo budowlane i rozporządzenie Ministerstwa Infrastruktury z dnia 6 lutego 2003 roku w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas wykonywania robót budowlanych. W jaki sposób należy przygotować teren przed rozpoczęciem budowy?

Przed rozpoczęciem prac budowlanych warto odpowiednio przygotować teren, na którym będą wykonywane te prace. W ten sposób zmniejszy się ryzyko niepożądanych wypadków, na przykład upadku przedmiotów z dużej wysokości, zniszczenia nieprawidłowo składowanych elementów czy potrącenia jednego z pracowników przez pojazd przewożący ludzi lub materiały budowlane. W związku z tym należy dobrze przemyśleć rozmieszczenie wszystkich przestrzeni na placu budowy.

Zobacz także: Co zrobić kiedy nie da się wyznaczyć granic działki?

Przepisy mówiące o prawidłowym przygotowaniu terenu pod budowę

Istnieje kilka aktów prawnych, które mówią o prawidłowym przygotowaniu terenu pod rozpoczęcie budowy. Przepisy na ten temat znajdziemy między innymi w ustawie o prawie budowlanym z dnia 7 lipca 1994 roku, w rozporządzeniu Ministerstwa Infrastruktury w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas wykonywania robót budowlanych z dnia 6 lutego 2003 roku, a także w rozporządzeniu Ministerstwa Infrastruktury w sprawie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia z dnia 23 czerwca 2003 roku. Jeśli żaden z tych aktów prawnych nie rozwiązuje wątpliwości dotyczących niektórych elementów przygotowania terenu pod budowę należy kwestie sporne rozstrzygać stosując rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy z dnia 26 września 1997 roku.

Zobacz także: Kiedy rozpocząć budowę domu?

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Ltdconsulting.pl

Biuro księgowe wzbogacone o doradztwo i consulting gospodarczy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »