reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > Jak przygotować teren pod rozpoczęcie budowy?

Jak przygotować teren pod rozpoczęcie budowy?

Przygotowanie terenu pod rozpoczęcie budowy ma kluczowe znaczenie w dalszej organizacji prac. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu możliwe jest także uniknięcie wypadków w trakcie ich prowadzenia. Warto pamiętać, że o przygotowaniu terenu mówią między innymi Prawo budowlane i rozporządzenie Ministerstwa Infrastruktury z dnia 6 lutego 2003 roku w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas wykonywania robót budowlanych. W jaki sposób należy przygotować teren przed rozpoczęciem budowy?

Przed rozpoczęciem prac budowlanych warto odpowiednio przygotować teren, na którym będą wykonywane te prace. W ten sposób zmniejszy się ryzyko niepożądanych wypadków, na przykład upadku przedmiotów z dużej wysokości, zniszczenia nieprawidłowo składowanych elementów czy potrącenia jednego z pracowników przez pojazd przewożący ludzi lub materiały budowlane. W związku z tym należy dobrze przemyśleć rozmieszczenie wszystkich przestrzeni na placu budowy.

Zobacz także: Co zrobić kiedy nie da się wyznaczyć granic działki?

Przepisy mówiące o prawidłowym przygotowaniu terenu pod budowę

Istnieje kilka aktów prawnych, które mówią o prawidłowym przygotowaniu terenu pod rozpoczęcie budowy. Przepisy na ten temat znajdziemy między innymi w ustawie o prawie budowlanym z dnia 7 lipca 1994 roku, w rozporządzeniu Ministerstwa Infrastruktury w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas wykonywania robót budowlanych z dnia 6 lutego 2003 roku, a także w rozporządzeniu Ministerstwa Infrastruktury w sprawie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia z dnia 23 czerwca 2003 roku. Jeśli żaden z tych aktów prawnych nie rozwiązuje wątpliwości dotyczących niektórych elementów przygotowania terenu pod budowę należy kwestie sporne rozstrzygać stosując rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy z dnia 26 września 1997 roku.

Zobacz także: Kiedy rozpocząć budowę domu?

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Budowa domu, ceramika. Fot. Fotolia
Budowa domu, ceramika. Fot. Fotolia

VAT 2021. Podatki część 239.90 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Łukasz Warchoł

Prawnik, ekspert w dziedzinie postępowania egzekucyjnego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama