reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > Zamieszkanie w domu bez odbioru technicznego – czy jest możliwe?

Zamieszkanie w domu bez odbioru technicznego – czy jest możliwe?

Budowa każdego domu wymaga otrzymania pozwolenia na budowę przed rozpoczęciem prac, zaś po ich zakończeniu – zgłoszenia o zakończeniu budowy wraz z odpowiednimi dokumentami. Kiedy możemy się wprowadzić do domu? Jak wygląda to w domach jednorodzinnych, a jak w budynkach deweloperskich?

Jeśli w trakcie wykonywania robót budowlanych doszło do niewielkich zmian w projekcie, wystarczy wraz z dokumentami dostarczyć plany budowlane z naniesionymi zmianami, ewentualnie można je uzupełnić o dodatkowy opis.

Kary za nielegalne zamieszkanie

W sytuacji gdy zaczniemy użytkować nowo postawiony dom przed złożeniem odpowiednich dokumentów i uprawomocnieniem się decyzji o odbiorze technicznym, narażamy się na konieczność płacenia kar. Tak jak wspomniano, wysokość kary jest zależna od wielkości i współczynnika kategorii obiektu. Bez względu na to, kary za nielegalne zamieszkanie ulegają przedawnieniu – po pięciu latach od momentu nielegalnego zamieszkania nie będziemy pociągnięci do odpowiedzialności finansowej.

Zobacz także:  Zwrot podatku VAT za materiały budowlane w 2014 roku

Zobacz także:  Połączenie dwóch mieszkań w bloku? Jak to zrobić? Formalności

Zobacz także:  Remont – formalności. Zgłoszenie czy pozwolenie na budowę

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Łukasz Markiewicz

radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama