reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > Zwrot podatku VAT za materiały budowlane w 2014 roku

Zwrot podatku VAT za materiały budowlane w 2014 roku

Od 2014 roku zmieni się bardzo dużo w kwestii zwrotu podatku VAT za materiały budowlane. Wejdą w życie dużo bardziej restrykcyjne przepisy, które między innymi nie pozwolą na odliczenie podatku VAT za materiały wykorzystane do budowy albo remontu domu o wielkości powyżej 110 metrów kwadratowych. Kto będzie miał możliwość odliczenia podatku VAT za materiały budowlane?

Osoby, które do końca 2013 roku nabędą materiały budowlane nie muszą się obawiać – będą mogły odliczyć podatek VAT na tak zwanych starych zasadach nawet jeśli wniosek o odliczenie podatku złożą po pierwszym stycznia 2014. Jednak wszyscy ci, którzy dokonają zakupu po nowym roku powinni się liczyć tym, że nie zawsze uda im się odliczyć podatek VAT.

Zwrot VAT w 2014 roku

Na zwrot podatku za materiały budowlane będą mogły liczyć tylko osoby do 35 roku życia – w roku, w którym wydane zostanie pozwolenie na budowę ktoś, kto ubiega się o zwrot podatku może kończyć maksymalnie 36 lat. Wynika to z ustawy z 27 września 2013 roku, której jeden z rozdziałów w tytule posiada określenie: zwrot z tytułu wydatków związanych z budową pierwszego własnego mieszkania. Ten element „pierwsze własne mieszkanie” ma tu kluczowe znaczenie. Osoba, która po pierwszym stycznia 2014 otrzyma pozwolenie na budowę i rozpocznie ją lub będzie przystosowywać lokal niemieszkalny do zamieszania będzie mogła się starać o zwrot podatku. Oczywiście musi jeszcze spełnić wspomniany wcześniej warunek – mieć rocznikowo 36 lat lub mniej. Dodatkowo należy pamiętać, że dom albo mieszkanie nie mogą być większe niż – odpowiednio 100 m2 i 75 m2. Ostatnim warunkiem, który będzie obowiązywał od 2014 roku jest nieposiadanie żadnego lokalu mieszkaniowego, w tym bycie współwłaścicielem lub osobą mającą spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu mieszkaniowego.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Materiały budowlane. Fot. Fotolia
Materiały budowlane. Fot. Fotolia

Praktyczny leksykon VAT 2020. Wszystko o zmianach w rozliczeniach VAT129.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria radcy prawnego Magdaleny Piotrowskiej-Gawron

Kancelaria radcy prawnego Magdaleny Piotrowskiej-Gawron z siedzibą w Krakowie świadczy kompleksowe usługi prawne na terenie całego kraju na rzecz wspólnot mieszkaniowych, zarządców nieruchomości, osób fizycznych i innych podmiotów.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama