reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > Fińskie domy drewniane – ciekawa alternatywna dla tradycyjnego budownictwa

Fińskie domy drewniane – ciekawa alternatywna dla tradycyjnego budownictwa

Fińskie drewniane domy prefabrykowane nie są zbyt doceniane na polskim rynku, a są to budynki trwałe i ekologiczne. Najwięcej domów ekologicznych budują Finowie, domy te mają niski współczynnik przenikalności cieplnej, co przekłada się na zmniejszenie ilości energii potrzebnej do ogrzania budynku nawet o 60%.

Finowie stawiają również na ekologię, o którą także i my, Polacy, zaczynamy w ostatnich latach coraz bardziej dbać. Fińskie domy modułowe produkowane są w fabrykach w przyjazny dla środowiska sposób, bez stosowania jakichkolwiek substancji chemicznych. Dodatkowym atutem jest samo pozyskanie drewna zgodne z przyjazną gospodarką leśną.

Krótki czas budowy i niskie koszty

musi bowiem angażować się on w proces powstawania domu, a dodatkowo ma możliwość prowadzenia inwestycji niezależnie od pory roku – przy założeniu, że fundamenty były wykonane odpowiednio wcześniej.

Budowa Fińskich domów drewnianych jest dość szybka.
– Budowa fundamentów trwa około trzy tygodnie, a wzniesienie ścian i montaż dachu trwa zaledwie około tygodnia. Na budowę domu w stanie surowym zamkniętym od rozpoczęcia prac fundamentowych  potrzebujemy około trzech miesięcy. Etap wykonywania instalacji oraz wykończenia to około trzy – cztery miesiące. Dodatkowo realizowanie inwestycji przez jednego wykonawcę daje gwarancję, że w całości będzie on odpowiedzialny za pomyślny przebieg budowy.

Wszystkie projekty domów tego typu nastawione są na ekonomię. Architekci dbają więc o to, aby każdy centymetr kwadratowy powierzchni budynku był jak najlepiej wykorzystany i funkcjonalny. Poza tym nie ma możliwości, aby jakiekolwiek materiały na placu budowy się zmarnowały. Cena całej inwestycji oscyluje na średnim poziomie, przy czym energooszczędność wpływa na wyjątkowo niskie koszty utrzymania domu, co szybko daje się zauważyć jako wielka zaleta i gwarantuje zwrot poniesionych nakładów finansowych.

Skandynawskie drewniane domy prefabrykowane to doskonała alternatywna dla tradycyjnego budownictwa. Technologie tego typu mają mnóstwo zalet i z sukcesem są wykorzystywane w wielu krajach europejskich. Nie dziwi więc, że w ostatnich latach stają się one coraz bardziej popularne także w naszym kraju.

Zobacz także:  Żelbet, Strunobeton i Prefabrykaty – nowoczesne technologie budowlane

Zobacz także:  Jak szybko można położyć strop prefabrykowany?

Zobacz także:  8 powodów, dla których warto budować dom z drewna

Fincomfort Sp. z o.o. Sp.k.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Fiński dom prefabrykowany. Fot. Fincomfort Sp. z o.o. Sp.k.
Fiński dom prefabrykowany. Fot. Fincomfort Sp. z o.o. Sp.k.

Tarcza antykryzysowa – pomoc dla pracodawców poszkodowanych w wyniku pandemii koronawirusa (PDF)29.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Krajowa Informacja Podatkowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama