| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > Nowi producenci w programie „Gwarantowany Styropian”

Nowi producenci w programie „Gwarantowany Styropian”

Krasbud, Pol-Styr, Polstyr, Styr-Bud, Styropmin i Swisspor Polska, to kolejni producenci, którzy przystąpili do Programu „Gwarantowany Styropian”. Producenci Ci własnowolnie poddali się zasadom standaryzacji oznakowania i kontroli jakości swoich wyrobów mając na uwadze ciągłą wysoką jakość styropianu dla budownictwa na polskim rynku.

– To dobra wiadomość przede wszystkim dla klientów, ponieważ wybór styropianu o odpowiednich parametrach staje się coraz łatwiejszy. Przede wszystkim dlatego, że dzięki minimalnej wadze styropianu, którą producenci uczestniczący w Programie podają na paczkach swoich wyrobów, każdy w prosty sposób może sprawdzić nie tylko jakość styropianu, ale i rzetelność producenta. Głosy z rynku potwierdzają, że ważenie styropianu jako metoda jego weryfikacji cieszy się rosnącym zainteresowaniem, dzięki czemu poszerza się grono świadomych i zadowolonych konsumentów – mówi Kamil Kiejna, prezes Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Producentów Styropianu (PSPS), które realizuje Program „Gwarantowany Styropian”.

Program „Gwarantowany Styropian” to kluczowa inicjatywa samoregulacji w sektorze styropianu dla budownictwa, zainicjowana w 2010 roku. Jej celem jest unormowanie jakości wyrobów styropianowych na polskim rynku. Program jest też odpowiedzią na zwiększające się – formalne i konsumenckie – wymagania wobec materiałów do termoizolacji budynków, związane z rozwojem budownictwa energooszczędnego. Informacje o Programie, w tym aktualna lista jego uczestników, dostępne są na stronie GwarantowanyStyropian.pl.

Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu (PSPS) - informacje

Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu, powołane w 2009 roku, zrzesza przedstawicieli wiodących producentów izolacyjnych płyt styropianowych stosowanych w budownictwie. Organizacja współtworzy normy techniczne i przepisy prawne dotyczące produkcji i zastosowań styropianu do izolacji w budownictwie. Stowarzyszenie współdziała z krajowymi i zagranicznymi organizacjami branży budowlanej, instytucjami naukowo-technicznymi, organami administracji państwowej i samorządowej na rzecz rozwoju produktów styropianowych oraz ich zastosowań. Dalsze informacje: Producencistyropianu.pl.

Zobacz także:  Jacek Michalak – nowym prezesem Stowarzyszenia na Rzecz Systemów Ociepleń

Zobacz także:  Producenci ze Znakiem Jakości „Gwarantowany Styropian”

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Patrycja Kubiesa

Ekspert podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »