reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > Nowi producenci w programie „Gwarantowany Styropian”

Nowi producenci w programie „Gwarantowany Styropian”

Krasbud, Pol-Styr, Polstyr, Styr-Bud, Styropmin i Swisspor Polska, to kolejni producenci, którzy przystąpili do Programu „Gwarantowany Styropian”. Producenci Ci własnowolnie poddali się zasadom standaryzacji oznakowania i kontroli jakości swoich wyrobów mając na uwadze ciągłą wysoką jakość styropianu dla budownictwa na polskim rynku.

– To dobra wiadomość przede wszystkim dla klientów, ponieważ wybór styropianu o odpowiednich parametrach staje się coraz łatwiejszy. Przede wszystkim dlatego, że dzięki minimalnej wadze styropianu, którą producenci uczestniczący w Programie podają na paczkach swoich wyrobów, każdy w prosty sposób może sprawdzić nie tylko jakość styropianu, ale i rzetelność producenta. Głosy z rynku potwierdzają, że ważenie styropianu jako metoda jego weryfikacji cieszy się rosnącym zainteresowaniem, dzięki czemu poszerza się grono świadomych i zadowolonych konsumentów – mówi Kamil Kiejna, prezes Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Producentów Styropianu (PSPS), które realizuje Program „Gwarantowany Styropian”.

Program „Gwarantowany Styropian” to kluczowa inicjatywa samoregulacji w sektorze styropianu dla budownictwa, zainicjowana w 2010 roku. Jej celem jest unormowanie jakości wyrobów styropianowych na polskim rynku. Program jest też odpowiedzią na zwiększające się – formalne i konsumenckie – wymagania wobec materiałów do termoizolacji budynków, związane z rozwojem budownictwa energooszczędnego. Informacje o Programie, w tym aktualna lista jego uczestników, dostępne są na stronie GwarantowanyStyropian.pl.

Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu (PSPS) - informacje

Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu, powołane w 2009 roku, zrzesza przedstawicieli wiodących producentów izolacyjnych płyt styropianowych stosowanych w budownictwie. Organizacja współtworzy normy techniczne i przepisy prawne dotyczące produkcji i zastosowań styropianu do izolacji w budownictwie. Stowarzyszenie współdziała z krajowymi i zagranicznymi organizacjami branży budowlanej, instytucjami naukowo-technicznymi, organami administracji państwowej i samorządowej na rzecz rozwoju produktów styropianowych oraz ich zastosowań. Dalsze informacje: Producencistyropianu.pl.

Zobacz także:  Jacek Michalak – nowym prezesem Stowarzyszenia na Rzecz Systemów Ociepleń

Zobacz także:  Producenci ze Znakiem Jakości „Gwarantowany Styropian”

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Ewa Tomala

Aplikant radcowski przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama