REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Uszczelnienie okien i drzwi przez zimą

Okno drewniane w kuchni. Fot. MS więcej niż OKNA
Okno drewniane w kuchni. Fot. MS więcej niż OKNA
MS więcej niż OKNA

REKLAMA

REKLAMA

Uszczelnienie okien i drzwi to zadania, których w żadnym wypadku nie powinniśmy zostawiać na ostatnią chwilę. Nieszczelne okna i drzwi mogą przyczynić się do dużych strat ciepła, a co za tym idzie wyższych rachunków za ogrzewanie.

REKLAMA

Stworzenie harmonogramu prac i dobór odpowiednich produktów, które pomogą ci w konserwacji uszkodzonych elementów to klucz do sukcesu. Poznaj prosty plan, za pomocą którego szybko dokonasz niezbędnych napraw w domu i na zewnątrz budynku.

Uszczelnij newralgiczne miejsca

Niewłaściwie uszczelnione okna i drzwi są przyczyną dużych strat ciepła, co przekłada się oczywiście na wysokie rachunki w sezonie grzewczym. Dopóki na zewnątrz panują dodatnie temperatury, warto dokładnie przyjrzeć się nieszczelnej stolarce i zlokalizować  newralgiczne miejsca. Uszczelnienie ubytków to rozwiązanie znacznie tańsze niż zakup nowych okien czy drzwi, a potrzebne produkty łatwo znajdziesz w pobliskim sklepie budowlanym. Szpary między skrzydłem a futryną wypełnisz za pomocą prostych w użyciu uszczelek silikonowych, charakteryzujących się bardzo dobrymi właściwościami termoizolacyjnymi. W przypadku ubytków pomiędzy ramą lub ościeżnicą sprawdzi się pistoletowa pianka montażowa. Obniżona rozprężność pianki gwarantuje precyzję aplikacji, zapobiegając wypaczeniom ram okiennych lub ościeży drzwi w późniejszym czasie. Okna i drzwi jak nowe? Za pomocą pianki uszczelnisz także parapet, progi i stopnie schodów, a nawet rolety.

Przegląd systemu ogrzewania i instalacji wodno-kanalizacyjnej

Jeśli w twoim domu założono system centralnego ogrzewania wystarczy, że będziesz pamiętał o dokładnym odpowietrzeniu kaloryferów. W przypadku domowej kotłowni niezbędne będzie sprawdzenie stanu komina i wentylacji. O pomoc należy zwrócić się do kominiarza, który dokona profesjonalnego przeglądu i wyeliminuje potencjalne zagrożenia, spowodowane brakiem drożności systemu. W dostosowaniu wydajności pieca do potrzeb ogrzewanych pomieszczeń pomoże z kolei fachowy serwisant.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Wymiana elementów instalacji wodno-kanalizacyjnej

Decydujesz się na większy remont, podczas którego będziesz wymieniać elementy instalacji wodno-kanalizacyjnej lub centralnego ogrzewania? Pamiętaj o izolacji rur, dzięki której ograniczysz straty ciepła i unikniesz niepotrzebnego wzrostu kosztów eksploatacji instalacji. Nieodzowne jest również wypełnienie i zabezpieczenie wszelkich przejść rurowych i kablowych w ścianach i stropach. W tej roli doskonale sprawdzi się pianka montażowa z poręcznym aplikatorem.

Punkt trzeci: sprawdźmy izolację dachu

REKLAMA

I w tym przypadku doskonale sprawdzi się powiedzenie „im wcześniej, tym lepiej”. To właśnie drobne i trudno zauważalne uszkodzenia dachu mogą stanowić przyczynę poważnych kłopotów. Jak ich uniknąć? Dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie taśmy dekarskiej i użycie specjalistycznego uszczelniacza dekarskiego. Tym samym za pomocą jednego produktu usuniesz nieszczelności dachu oraz wokół kołnierzy okien dachowych, obróbek i parapetów dekarskich (na styku blachy z drewnem, murem i dachówką) lub w rynnach i rurach spustowych.

Reagując w porę i szybko likwidując nawet najdrobniejsze usterki, zadbasz o dobry stan techniczny domu i przygotujesz go na nadejście zimy. A na remoncie zyskają nie tylko domownicy, ale także… twój portfel.

Zobacz także:  Jak zabezpieczyć przed zimą rynny, bramy i ogrodzenia?

Zobacz także:  12 sposobów, aby przygotować dom letniskowy do zimy

Zobacz także:  Przegląd dachu jesienią. Jak zabezpieczyć dach na zimę? Poradnik

Źródło: Soudal

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Senat zdecydował w sprawie wakacji kredytowych

Senat przyjął bez poprawek ustawę o wakacjach kredytowych. Nowe przepisy teraz trafią do podpisu prezydenta. Jak szacuje resort finansów z z wakacji kredytowych w tym roku będzie mogło maksymalnie skorzystać 562 tys. kredytobiorców.

Wiśnia ozdobna i jej najpiękniejsze odmiany do ogrodu – którą wybrać?

Wiśnia ozdobna uznawana jest za najpiękniej kwitnące drzewo. Jakie odmiany wiśni ozdobnej są najładniejsze? My polecamy Kanzan, Amanogawa, Royal Burgundy i Shirotae. Którą wybrać? Podpowiadamy.

Ministerstwo Finansów: nie będzie przedłużenia wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 r. pomoc dla kredytobiorców tylko z FWK

Ministerstwo Finansów nie przewiduje przedłużania wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 roku wspieranie kredytobiorców w trudnej sytuacji w całości przejmie Fundusz Wsparcia Kredytobiorców. Taką informację przekazał w Senacie 17 kwietnia 2024 r. wiceminister finansów Jurand Drop.

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz przez dewelopera?

Nie tylko inwestorzy chcą wykańczać mieszkania pod klucz, również kupujący mieszkania na własny użytek coraz częściej korzystają z tej możliwości. Są pakiety podstawowe, jak i projekty indywidualne. Ile trzeba zapłacić? 

REKLAMA

W Łodzi na wyburzenie czekają budynki z niemal 2,3 tys. mieszkań. A jak w innych miastach?

W Polsce w ponadstuletnich kamieniach mieszka więcej niż 2,2 mln rodaków. Czy to bezpieczne? Z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wynika, że liczba budynków mieszkalnych do rozbiórki stale rośnie.

Ile kosztuje wykończenie mieszkania – cena za m2? [PORADNIK]

Wykończenie mieszkania – cena za m2 różni się w zależności od standardu wykończenia mieszkania. Jaka jest cena metra kwadratowego robocizny? Prezentujemy krótki poradnik - wykończenie mieszkania deweloperskiego pod klucz krok po kroku. Sprawdź, od czego zacząć i co robić po kolei.

Wyjeżdżasz na długi weekend? Sprawdź, jak zabezpieczyć puste mieszkanie

W tym roku majówkowy weekend może być naprawdę długi, dlatego więcej Polaków niż przed rokiem planuje w tym czasie wyjazd. To niestety też idealny czas dla złodziei. Rok temu wiosną było średnio 6666 włamań miesięcznie! Jak się zabezpieczyć? 

Ceny materiałów budowlanych - prognozy 2024

Co z cenami materiałów budowlanych w 2024 roku? Ostatnie wyliczenia pokazują, że ceny materiałów budowlanych spadają już kolejny miesiąc z rzędu. Niekoniecznie mamy jednak do czynienia ze stałym trendem. Może być to korekta, spowodowana nadmiernym wywindowaniem cen w ubiegłym roku. Pojawia się również pytanie, jak na to wszystko wpłynie nowy program mieszkaniowy “Mieszkanie na start”, proponowany przez rząd.

REKLAMA

Czy Polacy chętnie kupują nowe mieszkania w tym roku?

Czy Polacy są zainteresowani kupnem nowych mieszkań? Czy decyzja o zakupie przekładana jest do czasu ruszenia nowego rządowego programu? Czy deweloperzy są zadowoleni z wyników sprzedaży i jakich rezultatów spodziewają się w 2024 roku?

Nowelizacja dyrektywy budynkowej: jak pilna potrzeba termomodernizacji budynków zmieni rynek usług budowlanych w Polsce

Termomodernizacja budynków stała się właśnie jednym z kluczowych działań mających na celu poprawę efektywności energetycznej budynków. To skutek nowelizacji dyrektywy budynkowej, przyjętej 12 marca 2024 r. przez Parlament Europejski. Zgodnie z nią między innymi od 2030 r. wszystkie nowe budynki muszą być zeroemisyjne, a te już istniejące – zmodernizowane.

REKLAMA