reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > Remont pokrycia dachowego z papy – krok po kroku

Remont pokrycia dachowego z papy – krok po kroku

Dachy pokryte papą często wymagają renowacji lub całkowitej wymiany. W przypadku dachów wykonanych z papy z bitrumu niemodyfikowanego, z welonu szklanego lub z wkładką kartonową konserwację należy wykonać już po 2 – 3 latach od położenia. Nieco dłużej możemy poczekać w przypadku dachu z bitrumu modyfikowanego, na włókninie poliestrowej lub szklanej – nawet do 5 – 6 lat. Jak prawidłowo przeprowadzić remont pokrycia dachowego z papy?

Odpowiednie przygotowanie podłoża do remontu

Przede wszystkim powinniśmy sprzątnąć wszelkie drobne zanieczyszczenia na przykład liście, gruz czy gałęzie – najlepiej dodatkowo umyć dach myjką pod ciśnieniem. Jeśli na dachu występują pęknięcia wynikające z utraty elastyczności materiału należy zastosować plastyczne uszczelniacze bitumiczne lub wgrzać dodatkowe łaty z papy. Dobrym rozwiązaniem będzie także wykorzystanie laminatu asfaltowego. Gdy pęknięcia są spowodowane klawiszowaniem się stropów – przemieszczaniem się płyt między sobą albo samodylatowaniem, czyli ich pękaniem, powinniśmy najpierw oczyścić szczelinę z pozostałości starego materiału, pokryć pęknięcia płyt betonowych uszczelniaczem bitumicznym a następnie nakleić dodatkowy pas papy na całej długości szczeliny i mniej więcej 0,5 m poza nią. Najłatwiej poradzić sobie z odspojeniem papy – wystarczy ponownie zgrzać miejsce odspojenia lub zastosować dodatkowe uszczelniacze.

Postępowanie w przypadku pęcherzy, koryt i zagłębień na papie

Jeśli okaże się, że na dachu, który chcemy poddać renowacji pojawiły się pęcherze, to znak, że pokrycie jest szczelne tylko na obszarze, na którym występują. W związku z tym powstałe pęcherze rozcinamy na krzyż – jeśli są okrągłe lub wzdłuż – jeśli mają kształt podłużny. Następnie oczyszczamy podłoże pod nimi i ponownie przyklejamy. Pamiętajmy tylko aby rozcięcie po sklejeniu wypełnić uszczelniaczem bitumicznym. Nieco inaczej postępujemy w wypadku powstawania koryt zalewowych. Tam gdzie występują będziemy musieli zerwać wszystkie warstwy pokrycia i ponownie położyć dwie z nich – podkładową i nawierzchniową. Jeśli na naszym dachu pojawiły się zastoiny wody możemy zastosować bitumiczne masy do wypełnienia podłoża lub maty z papy termozgrzewalnej.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

papa, dach, prace na dachu Fot. Fotolia
papa, dach, prace na dachu Fot. Fotolia

Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna - Inkaso WEC S.A.

Obsługa wierzytelności

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama