REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Zabudowy balkonów i loggi. System ramowy i bezramowy, który wybrać?

Justyna Hek
dom, balkon, kwiaty, drzewka cytrynowe Fot. Fotolia
dom, balkon, kwiaty, drzewka cytrynowe Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Coraz częściej decydujemy się na zabudowę balkonu czy loggi aby dzięki temu uzyskać dodatkową przestrzeń, którą możemy użytkować przez cały rok. Do zabudowy wykorzystujemy systemy ramowe i bezramowe. Który system będzie korzystniejszy w przypadku zabudowy loggi, a który sprawdzi się przy balkonach? Na co zwrócić uwagę podczas montażu zabudowy?

System ramowy

System ramowy rozpoznajemy po tym, że każda szyba tworząca zabudowę balkonu czy loggi oprawiona jest w aluminiowe profile, które umożliwiają przesuwanie szyb po prowadnicach. W zależności od tego, ilu szyb potrzebujemy, mamy do dyspozycji prowadnice dwu- , trzy- i czterotorowe.  Do wypełnienia profili najlepiej stosować szyby pojedyncze hartowane, klejone o grubości 4 – 6 mm, a także pojedyncze float o grubości 4 mm. Jeśli dodatkowo zastosujemy profil adaptacyjny umieszczony po wewnętrznej części ramy, możemy wykorzystać szyby o grubości do 16 mm. Pamiętajmy, że wówczas będą to szyby zespolone. Zabudowa ramowa ma jedną, bardzo dużą zaletę – dzięki uszczelkom szczotkowym otrzymujemy lepszą izolację akustyczną i ograniczenie ilości kurzu dostającego się na nasz balkon.

REKLAMA

Zabudowa ramowa może być wykorzystana przy zabudowie o wysokości do 2,6 m, przy czym szerokość jednego segmentu szklanego nie powinna być większa niż 1,3 m.

 Zabudowa bezramowa

Zabudowa bezramowa tym różni się od ramowej, że szyby w zabudowie bezramowej nie posiadają ram pionowych, dzięki temu widzimy tylko taflę szkła. Niewątpliwie jest to rozwiązanie bardziej estetyczne. Przy wykorzystaniu tego systemu tafle szkła przesuwają się do wewnętrznej części balkonu czy loggi. Atutem zabudowy bezramowej jest możliwość przesuwania tafli po łuku – nie musimy montować dodatkowych słupów kątowych. System bezramowy może być stosowany przy zabudowie do wysokości 2,7 m, a maksymalna szerokość pojedynczego segmentu szklanego wynosi 0,7 m. Najlepiej do tego typu zabudowy wykorzystać szyby hartowane pojedyncze o grubości 6–10 mm.

Zobacz także: Dlaczego warto stosować szklane zabudowy balkonów?

Wybór odpowiedniego systemu

Jeśli zależy nam na niższych kosztach, wybierzmy system ramowy. System bezramowy może być nawet dwa razy droższy niż system ramowy. Zanim zdecydujemy, który z nich lepiej sprawdzi się na naszym balkonie, weźmy pod uwagę miejsce, jakie będzie on obciążał – system ramowy cały swój ciężar przenosi na podłogę balkonu lub loggi, system bezramowy zawieszany jest na prowadnicach umieszczonych na suficie, więc sufit musi utrzymać jego ciężar.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Prawidłowy montaż systemów zabudowy

Najlepiej powierzyć montaż odpowiednim firmom montażowym aby mieć pewność, że wszystko zostało prawidłowo wykonane. Warto mimo to sprawdzić, czy wszystkie konstrukcje są stabilne, czy daje się łatwo przesuwać poszczególne tafle a także czy tafle można wyciągnąć z prowadnic.

Zobacz także:  Jak odebrać balkon i taras od dewelopera?

Zobacz także: Niebanalny sposób na ozdobę balkonu

Zobacz także: Czy można założyć automatycznie sterowane drzwi na balkonie?

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
W Polsce trzeba wyburzyć ponad 6,5 tys. mieszkań lub domów. Kto nie może się czuć bezpiecznie?

Z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wynika, że ponad 2,2 mln Polek i Polaków mieszka w domach jednorodzinnych i kamienicach, które mają już ponad 100 lat. Nikt nie wie, czy te osoby mogą się czuć bezpiecznie. Eksperci portalu GetHome.pl dotarli do informacji z GUNB, z których wynika, że liczba budynków mieszkalnych do rozbiórki stale rośnie.

Senat zdecydował w sprawie wakacji kredytowych

Senat przyjął bez poprawek ustawę o wakacjach kredytowych. Nowe przepisy teraz trafią do podpisu prezydenta. Jak szacuje resort finansów z z wakacji kredytowych w tym roku będzie mogło maksymalnie skorzystać 562 tys. kredytobiorców.

Wiśnia ozdobna i jej najpiękniejsze odmiany do ogrodu – którą wybrać?

Wiśnia ozdobna uznawana jest za najpiękniej kwitnące drzewo. Jakie odmiany wiśni ozdobnej są najładniejsze? My polecamy Kanzan, Amanogawa, Royal Burgundy i Shirotae. Którą wybrać? Podpowiadamy.

Ministerstwo Finansów: nie będzie przedłużenia wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 r. pomoc dla kredytobiorców tylko z FWK

Ministerstwo Finansów nie przewiduje przedłużania wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 roku wspieranie kredytobiorców w trudnej sytuacji w całości przejmie Fundusz Wsparcia Kredytobiorców. Taką informację przekazał w Senacie 17 kwietnia 2024 r. wiceminister finansów Jurand Drop.

REKLAMA

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz przez dewelopera?

Nie tylko inwestorzy chcą wykańczać mieszkania pod klucz, również kupujący mieszkania na własny użytek coraz częściej korzystają z tej możliwości. Są pakiety podstawowe, jak i projekty indywidualne. Ile trzeba zapłacić? 

W Łodzi na wyburzenie czekają budynki z niemal 2,3 tys. mieszkań. A jak w innych miastach?

W Polsce w ponadstuletnich kamieniach mieszka więcej niż 2,2 mln rodaków. Czy to bezpieczne? Z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wynika, że liczba budynków mieszkalnych do rozbiórki stale rośnie.

Ile kosztuje wykończenie mieszkania – cena za m2? [PORADNIK]

Wykończenie mieszkania – cena za m2 różni się w zależności od standardu wykończenia mieszkania. Jaka jest cena metra kwadratowego robocizny? Prezentujemy krótki poradnik - wykończenie mieszkania deweloperskiego pod klucz krok po kroku. Sprawdź, od czego zacząć i co robić po kolei.

Wyjeżdżasz na długi weekend? Sprawdź, jak zabezpieczyć puste mieszkanie

W tym roku majówkowy weekend może być naprawdę długi, dlatego więcej Polaków niż przed rokiem planuje w tym czasie wyjazd. To niestety też idealny czas dla złodziei. Rok temu wiosną było średnio 6666 włamań miesięcznie! Jak się zabezpieczyć? 

REKLAMA

Ceny materiałów budowlanych - prognozy 2024

Co z cenami materiałów budowlanych w 2024 roku? Ostatnie wyliczenia pokazują, że ceny materiałów budowlanych spadają już kolejny miesiąc z rzędu. Niekoniecznie mamy jednak do czynienia ze stałym trendem. Może być to korekta, spowodowana nadmiernym wywindowaniem cen w ubiegłym roku. Pojawia się również pytanie, jak na to wszystko wpłynie nowy program mieszkaniowy “Mieszkanie na start”, proponowany przez rząd.

Czy Polacy chętnie kupują nowe mieszkania w tym roku?

Czy Polacy są zainteresowani kupnem nowych mieszkań? Czy decyzja o zakupie przekładana jest do czasu ruszenia nowego rządowego programu? Czy deweloperzy są zadowoleni z wyników sprzedaży i jakich rezultatów spodziewają się w 2024 roku?

REKLAMA