| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > Zakup materiałów budowlanych – Poradnik Inwestora

Zakup materiałów budowlanych – Poradnik Inwestora

Materiały budowlane oferują nam obecnie składy budowlane, hipermarkety a nawet sklepy internetowe. Gdzie wobec tego najlepiej kupować materiały budowlane? Na co zwrócić uwagę przy wyborze materiałów budowlanych? Kiedy i z jakiego powodu ceny materiałów budowlanych spadają? Przeczytaj o tym w naszym Poradniku Inwestora!

Gdzie kupować materiały budowlane

Najlepszym miejscem do kupowania materiałów są lokalne składy budowlane. Po pierwsze koszt dojazdu do klienta i transportu towaru jest dla nas korzystniejszy ze względu na niewielką odległość. Po drugie możemy liczyć na profesjonale doradztwo w sprawach materiałów. A po trzecie jeśli złożymy większe zamówienie, prawdopodobnie dostaniemy rabat na całe zakupy. Dlatego właśnie kupowanie w składzie budowlanym jest dla nas lepsze niż zakupy w hipermarkecie czy przez Internet. Istotne również, że hipermarkety często nie oferują kompleksowych materiałów potrzebnych do budowy domu, a jedynie niektóre z nich – wynika to z problemów z transportem. Jeśli chodzi o Internet, pojawia się ryzyko otrzymania nie takich materiałów jakie zamówiliśmy. Często także okazuje się, że materiały są dużo gorszej jakości niż opisywane na stronie producenta. Wówczas ich zwrot wiąże się z wysokim kosztem ze względu na ich ciężar i wielkość.

Jeśli zastanawiamy się, czy lepiej kupić potrzebne nam materiały w kilku składach oferujących najniższe ceny na dane produkty, czy w jednym za nieco wyższą kwotę, pamiętajmy, że przy dużym zamówieniu na pewno otrzymamy korzystny rabat, który być może znacząco wpłynie na porównywane przez nas różnice cen.

Wybór materiałów budowlanych

Niestety w Polsce nie istnieją normy określające np. wytrzymałość poszczególnych materiałów. Dzięki temu nie możemy jednoznacznie stwierdzić – bez znajomości budownictwa – co będzie lepsze przy budowie naszego domu. Nie ma także odpowiednich procedur kontrolnych dotyczących określonych materiałów. A certyfikaty, którymi chwalą się producenci także często nie są tożsame z jakością, gdyż przeważnie wydaje się je na jedną partię a nie na całą produkcję. To powoduje, że przy wyborze materiałów budowlanych warto zdać się na opinię zaufanego sprzedawcy, który podpowie nam jakie elementy najlepiej sprawdzą się w danych warunkach.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Eksperci portalu infor.pl

Andrzej Rodzewicz

firma MECHATRONIK

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »