| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > Garaż gotowy – budowa i formalności

Garaż gotowy – budowa i formalności

Garaż gotowy to znaczne ułatwienie dla tych z nas, którzy nie chcą tuż po ukończeniu domu rozpoczynać kolejnej budowy. Gotowe garaże nie wymagają murowania, wystarczy złożyć dostarczone nam przez producenta elementy. Do wyboru mamy garaże gotowe drewniane, blaszane a także z garaże betonowe. Jak wygląda postawienie garażu gotowego i na jakie formalności powinniśmy być przygotowani?

Garaż gotowy drewniany

Złożenie garażu drewnianego może być nieco bardziej pracochłonne gdyż przeważnie składa się on z mniejszych elementów. Zdarza się tak, że producenci sami dbają o odpowiednie złożenie konstrukcji, ale jeśli chcemy samodzielny montaż także jest możliwy. Wówczas zostaną nam dostarczone wszystkie potrzebne materiały o odpowiednich wymiarach. Najważniejszym elementem, na który powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze garażu drewnianego jest rodzaj drewna – największą trwałością i odpornością cechuje się drewno czterostronnie strugane i suszone komorowo. Warto także sprawdzić na stronach producenta czy i w jaki sposób impregnuje drewno wykorzystywane do tego typu konstrukcji.

Garaż gotowy z betonowych płyt

Taki garaż możemy postawić w przeciągu paru godzin. Pamiętajmy jednak, że prawdopodobnie będziemy potrzebować dźwigu, który ustawi betonową konstrukcję w odpowiednim miejscu na naszej działce. Często producenci sami zapewniają – w ramach kosztu transportu – sprzęt przystosowany do przenoszenia tak ciężkich elementów. Należy się upewnić czy dźwig będzie w stanie dotrzeć do naszej działki i wjechać na nią – konieczne jest utwardzone podłoże. Niestety garażu z betonowych płyt nie jesteśmy w stanie zmontować samodzielnie.

Zobacz także: Odległości budynków od innych obiektów oraz granicy działki (budynki murowane oraz drewniane)

Zobacz także: Budowa wiaty przed garażem murowanym – Formalności

Zobacz także: Wymagania przeciwpożarowe dla garaży

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Przemysław Dybała

Doradca podatkowy nr 11590

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »