REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Drzwi wewnętrzne – drewno, fornir czy okleina

Drzwi przesuwne z przeszkleniami.
Drzwi przesuwne z przeszkleniami.
Invado

REKLAMA

REKLAMA

Jakie drzwi wewnętrzne będą najlepsze? Drewniane, fornir czy okleina? Drzwi drewniane na pewno docenia osoby, które cenią sobie naturalne materiały. Drzwi fornirowane to drzwi wykończone cienkim płatem skrawanego drewna. Drzwi okleinowane to najtańsze rozwiązanie, które wbrew pozorom ma wiele zalet.

Drzwi powinny spinać całość aranżacji, dlatego ich wybór powinien uwzględniać kolory i fakturę podłóg oraz ścian we wnętrzu. Inne będą prezentowały się dobrze w towarzystwie antyków, inne w wystroju czerpiącym z współczesnych trendów.

REKLAMA

Jeżeli lubimy nowoczesne rozwiązania, warto zastanowić się nad drzwiami o minimalistycznym designie i jasnych tonacjach. Zarówno drzwi w wersji pełnej, jak i z dużą powierzchnią przeszklenia, będą znakomicie komponować się z gustowną, odrobinę ascetyczną estetyką współczesnych wnętrz.

Wybierając drzwi z szybą w drzwiach warto wybrać te ze szkłem bezpiecznym gdyż w przypadku rozbicia, rozpada się ono na setki bezpiecznych kawałki o bardzo małych rozmiarach. Szkło bezpieczne hartowane może być również malowane i wypalane w procesie hartowania.

Zobacz także: Błędy popełniane przy zakupie i montażu drzwi wewnętrznych

Zalety drzwi z przeszkleniami – dlaczego warto je wybrać?

Niewątpliwie zaletą przeszkleń jest to, że optycznie powiększają i rozjaśniają pomieszczenie. Dlatego, szczególnie w małych mieszkaniach, mogą być doskonałym rozwiązaniem. Nie zawsze dają jednak wystarczające poczucie komfortu. W sypialni czy łazience – miejscach, w których szczególnie cenimy sobie intymność i ciszę, warto zdecydować się na drzwi w wersji pełnej.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także:  Jak rozwiązać problemy z otwieraniem drewnianych drzwi?

Drewno, fornir czy okleina?

REKLAMA

Drzwi drewniane, choć piękne i trwałe, nie są jednak zbyt praktyczne. Z czasem wypaczają się i zaczynają skrzypieć. Dlatego często także Ci, którzy lubią tradycyjne lub oparte na naturalnych materiałach aranżacje, wybierają drzwi fornirowane, to znaczy pokryte prawdziwą, drewnianą okleiną.

Fornir to cienkie płaty, uzyskiwane przez skrawanie drewna o dużych średnicach – tłumaczy A. Hucz z Invado. Coraz wyższa jakość oraz szeroki wybór dekorów sprawia, że to rozwiązanie staje się bardzo popularne.

A może drzwi okleinowane

Ciekawą alternatywą są również drzwi okleinowane. Przemawia za nimi nie tylko konkurencyjna cena, ale również fakt że tak samo dobrze jak te z drewna czy forniru odnajdują się w roli designerskich akcentów wykańczania wnętrz. Nie trzeba też obawiać się, że pod wpływem wilgoci, okleina zniszczy się lub odklei.

Zobacz także: Drzwi naścienne oraz drzwi chowane w ścianie – najlepsze do małego mieszkania

Drzwi dopasowane do charakteru mieszkania

Drzwi, w zależności od charakteru mieszkania, mogą być stonowane albo stanowić mocny akcent aranżacyjny. Szeroka gama dekorów, wzorów, materiałów i akcesoriów sprawia, że ich funkcja znacznie wykracza poza zwykłe zamykanie. Jednak szansa na tak dużą kreatywność nie powinna przysłaniać nam świadomości, że drzwi nie wymieniamy przy każdym remoncie. Zwykle służą przez lata, dlatego warto dobrze zastanowić się nad tym jakiego rodzaju klamrę aranżacyjną powinny stanowić.

Źródło: Invado

Drzwi przesuwne z przeszkleniami.
Invado
Drzwi z przeszkleniami.
Invado
Drzwi pełne.
Invado
Drzwi z przeszkleniem.
Invado
Drzwi z przeszkleniami.
Invado
Drzwi z przeszkleniami.
Drzwi z przeszkleniami.
Invado
Drzwi z przeszkleniami.
Invado
Invado
Drzwi z przeszkleniem.
Drzwi z przeszkleniem.
Drzwi z przeszkleniami.
Drzwi z przeszkleniem.
Drzwi z przeszkleniami.
Drzwi z przeszkleniem.
Drzwi pełne.
Drzwi z przeszkleniem.
Drzwi z przeszkleniem.
Drzwi z przeszkleniem.
Drzwi przesuwne.
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Ustawa w sprawie dzikich lokatorów - powstał obywatelski projekt. Co zrobić, żeby w Polsce nie było jak w Hiszpanii? Coraz więcej mieszkań jest zajmowanych bezprawnie

- Nie możemy pozwolić na to, by uczciwie pracujący obywatele byli terroryzowani przez dzikich lokatorów. Niestety z miesiąca na miesiąc rośnie ilość zgłoszeń, że mieszkanie, które miało być wynajmowane komercyjnie, jest po prostu zagrabiane przez dzikich lokatorów. Jeżeli nie dojdzie do zmian w prawie możemy spodziewać się, że niebawem zaleje nas fala dzikich lokatorów jeszcze większa niż w czasie pandemii – mówi Małgorzata Marczulewska, detektyw i windykator.
Małgorzata Marczulewska wspólnie z prawnikami z kancelarii Wódkiewicz & Sosnowski: mec. Grażyną Wódkiewicz oraz mec. Markiem Jarosiewiczem przygotowali projekt ustawy, który miałby pomagać w odzyskiwaniu mieszkań zajmowanych przez dzikich lokatorów. W Internecie dostępna jest petycja w tej sprawie. 

Dom za 1 euro. Jakie są warunki?

Władze miasteczka Saint-Amand-Montrond, położonego w centralnej Francji, podjęły niecodzienną inicjatywę. Wystawiły na sprzedaż dom za symboliczną kwotę 1 euro. Jest jednak pewien warunek - nabywca musi zobowiązać się do zamieszkania w nim na co najmniej 10 lat.

Nowe wsparcie dla kredytobiorców. Wiadomo, kiedy kredyt #naStart wejdzie w życie

Ministerstwo Rozwoju i Technologii ogłosiło, że nowe przepisy dotyczące wsparcia przy zakupie pierwszego mieszkania wejdą w życie w drugiej połowie 2024 roku. Projekt ustawy wprowadzającej kredyt "#naStart" jest obecnie konsultowany.

Frankowicze czekają na uchwałę Sądu Najwyższego. Czy 25 kwietnia 2024 r. Izba Cywilna SN wyjaśni wreszcie 6 kluczowych zagadnień prawnych?

W dniu 25 kwietnia 2024 roku poznamy kolejny rozdział wieloletniej już sagi związanej z wydaniem tzw. uchwały frankowej przez Sąd Najwyższy w pełnym składzie Izby Cywilnej. Na ten dzień zostało wyznaczone posiedzenie Sądu Najwyższego, który ponownie ma zająć się zagadnieniami prawnymi dot. spraw frankowych, które zostały przedstawione przez Pierwszą Prezes. Czy jednak ta uchwała ma szanse zostać wydana i czy rzeczywiście – po wielu wyrokach TSUE w polskich sprawach frankowych – jest jeszcze potrzebna? Czy jeżeli zostanie wydana, to ułatwi rozstrzyganie pozwów Frankowiczów czy tylko skomplikuje te procesy? 

REKLAMA

W jaki sposób deweloperzy mieszkaniowi korzystają z sztucznej inteligencji

Sztuczna inteligencja jako wsparcie dla deweloperów? Jak najbardziej. W jaki sposób już ją wykorzystują i jak planują wykorzystywać AI w przyszłości? 

W Polsce trzeba wyburzyć ponad 6,5 tys. mieszkań lub domów. Kto nie może się czuć bezpiecznie?

Z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wynika, że ponad 2,2 mln Polek i Polaków mieszka w domach jednorodzinnych i kamienicach, które mają już ponad 100 lat. Nikt nie wie, czy te osoby mogą się czuć bezpiecznie. Eksperci portalu GetHome.pl dotarli do informacji z GUNB, z których wynika, że liczba budynków mieszkalnych do rozbiórki stale rośnie.

Senat zdecydował w sprawie wakacji kredytowych

Senat przyjął bez poprawek ustawę o wakacjach kredytowych. Nowe przepisy teraz trafią do podpisu prezydenta. Jak szacuje resort finansów z z wakacji kredytowych w tym roku będzie mogło maksymalnie skorzystać 562 tys. kredytobiorców.

Wiśnia ozdobna i jej najpiękniejsze odmiany do ogrodu – którą wybrać?

Wiśnia ozdobna uznawana jest za najpiękniej kwitnące drzewo. Jakie odmiany wiśni ozdobnej są najładniejsze? My polecamy Kanzan, Amanogawa, Royal Burgundy i Shirotae. Którą wybrać? Podpowiadamy.

REKLAMA

Ministerstwo Finansów: nie będzie przedłużenia wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 r. pomoc dla kredytobiorców tylko z FWK

Ministerstwo Finansów nie przewiduje przedłużania wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 roku wspieranie kredytobiorców w trudnej sytuacji w całości przejmie Fundusz Wsparcia Kredytobiorców. Taką informację przekazał w Senacie 17 kwietnia 2024 r. wiceminister finansów Jurand Drop.

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz przez dewelopera?

Nie tylko inwestorzy chcą wykańczać mieszkania pod klucz, również kupujący mieszkania na własny użytek coraz częściej korzystają z tej możliwości. Są pakiety podstawowe, jak i projekty indywidualne. Ile trzeba zapłacić? 

REKLAMA