REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Producenci ze Znakiem Jakości „Gwarantowany Styropian”

Styropian. Fot. Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu
Styropian. Fot. Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu
Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu

REKLAMA

REKLAMA

Austrotherm i Knauf Industries Polska to jedne z pierwszych firm, którym przyznano Certyfikaty Jakości z ramienia programu „Gwarantowany Styropian”. Program jest realizowany pod patronatem Polskiego Stowarzyszenia Producentów Styropianu (PSPS). Austrotherm i Knauf Industries Polska w związku z wyróżnieniem uzyskali prawo do umieszczenia Znaku Jakości „Gwarantowany Styropian” na swych produktach.

REKLAMA

Fot. Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu

Jak  mówi Kamil Kiejna, prezes Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Producentów Styropianu (PSPS), certyfikacja w Programie „Gwarantowany Styropian” jest wymagającym i złożonym procesem. – Po pierwsze, w drodze losowego poboru wyrobów z rynku i badań laboratoryjnych weryfikowana jest zgodność parametrów wyrobu z deklaracją producenta. Po drugie, wprowadzany do obrotu i podlegający kontroli styropian musi odpowiadać określonym w Programie zaleceniom dla poszczególnych aplikacji. Po trzecie, wszystkie wyroby muszą być czytelnie oznakowane dodatkową tabelą Programu informującą o poziomie wytrzymałości na ściskanie (CS), wartości współczynnika przewodzenia ciepła (lambda) oraz minimalnej wadze jednego metra sześciennego styropianu danej odmiany. Dopiero spełnienie tych trzech wymogów jest podstawą do otrzymania Certyfikatu i Znaku Jakości „Gwarantowany Styropian”. Co więcej, certyfikatu nie przyznaje się bezterminowo: jakość wyrobów podlega w ramach Programu nieustannej weryfikacji – wyjaśnia prezes Kiejna.

Zobacz także:  Jaki kupić styropian i oszczędzić na ogrzewaniu? Poradnik

REKLAMA

Prezes zarządu Austrotherm Anna Śpiewak podkreśla, że jej firma już od dwudziestu lat skupia się na budowaniu marki jakości, co możliwe jest dzięki stałej, bardzo dobrze wyszkolonej kadrze, która dba o powtarzalność procesów produkcyjnych.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

– Cieszy nas, że także kontrole przeprowadzone przez niezależne laboratoria w ramach Programu „Gwarantowany Styropian”, potwierdziły, iż jesteśmy niezawodni. To kolejny dowód, że nasze produkty spełniają, z nadwyżką, wszystkie deklarowane parametry i stanowią na rynku wzorzec jakości. Poprzez udział w Programie chcemy pokazać jeszcze większą otwartość oraz uświadomić konsumentom, że inwestycja w produkt od rzetelnego producenta oznacza komfort i bezpieczeństwo oraz generuje, w całym okresie użytkowania wymarzonego domu, wysokie oszczędności – wskazuje Anna Śpiewak.

Zobacz także:  Który producent styropianu jest najlepszy?

– Udział w Programie „Gwarantowany Styropian”, przypieczętowany otrzymaniem Certyfikatu Jakości, jest integralnym elementem naszej strategii rozwoju na rynku izolacji budowlanych –mówi Tomasz Libera, prezes zarządu Knauf Industries Polska.

Bazą tej strategii są solidne, uczciwie oznaczone produkty, co potwierdza przyznany przez niezależne jednostki badawcze  Znak Jakości. Marka Knauf to synonim rzetelności i doskonałej jakości na rynku budowlanym, to marka której można zaufać. Pozycja jednego z liderów Programu „Gwarantowany Styropian” jest tego najlepszym potwierdzeniem.

Znak jakości. Fot. Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu

Produkty z logotypem „Gwarantowany Styropian” pojawią się na rynku w przeciągu najbliższych tygodni. Program „Gwarantowany Styropian” to efekt działań na rzecz jakości wyrobów styropianowych dla budownictwa wprowadzanych do obrotu i krzewienia uczciwych praktyk rynkowych.

Zobacz także: Jak kupić dobry styropian – podpowiada Instytut Techniki Budowlanej

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowe wsparcie dla kredytobiorców. Wiadomo, kiedy kredyt #naStart wejdzie w życie

Ministerstwo Rozwoju i Technologii ogłosiło, że nowe przepisy dotyczące wsparcia przy zakupie pierwszego mieszkania wejdą w życie w drugiej połowie 2024 roku. Projekt ustawy wprowadzającej kredyt "#naStart" jest obecnie konsultowany.

Frankowicze czekają na uchwałę Sądu Najwyższego. Czy 25 kwietnia 2024 r. Izba Cywilna SN wyjaśni wreszcie 6 kluczowych zagadnień prawnych?

W dniu 25 kwietnia 2024 roku poznamy kolejny rozdział wieloletniej już sagi związanej z wydaniem tzw. uchwały frankowej przez Sąd Najwyższy w pełnym składzie Izby Cywilnej. Na ten dzień zostało wyznaczone posiedzenie Sądu Najwyższego, który ponownie ma zająć się zagadnieniami prawnymi dot. spraw frankowych, które zostały przedstawione przez Pierwszą Prezes. Czy jednak ta uchwała ma szanse zostać wydana i czy rzeczywiście – po wielu wyrokach TSUE w polskich sprawach frankowych – jest jeszcze potrzebna? Czy jeżeli zostanie wydana, to ułatwi rozstrzyganie pozwów Frankowiczów czy tylko skomplikuje te procesy? 

W jaki sposób deweloperzy mieszkaniowi korzystają z sztucznej inteligencji

Sztuczna inteligencja jako wsparcie dla deweloperów? Jak najbardziej. W jaki sposób już ją wykorzystują i jak planują wykorzystywać AI w przyszłości? 

W Polsce trzeba wyburzyć ponad 6,5 tys. mieszkań lub domów. Kto nie może się czuć bezpiecznie?

Z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wynika, że ponad 2,2 mln Polek i Polaków mieszka w domach jednorodzinnych i kamienicach, które mają już ponad 100 lat. Nikt nie wie, czy te osoby mogą się czuć bezpiecznie. Eksperci portalu GetHome.pl dotarli do informacji z GUNB, z których wynika, że liczba budynków mieszkalnych do rozbiórki stale rośnie.

REKLAMA

Senat zdecydował w sprawie wakacji kredytowych

Senat przyjął bez poprawek ustawę o wakacjach kredytowych. Nowe przepisy teraz trafią do podpisu prezydenta. Jak szacuje resort finansów z z wakacji kredytowych w tym roku będzie mogło maksymalnie skorzystać 562 tys. kredytobiorców.

Wiśnia ozdobna i jej najpiękniejsze odmiany do ogrodu – którą wybrać?

Wiśnia ozdobna uznawana jest za najpiękniej kwitnące drzewo. Jakie odmiany wiśni ozdobnej są najładniejsze? My polecamy Kanzan, Amanogawa, Royal Burgundy i Shirotae. Którą wybrać? Podpowiadamy.

Ministerstwo Finansów: nie będzie przedłużenia wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 r. pomoc dla kredytobiorców tylko z FWK

Ministerstwo Finansów nie przewiduje przedłużania wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 roku wspieranie kredytobiorców w trudnej sytuacji w całości przejmie Fundusz Wsparcia Kredytobiorców. Taką informację przekazał w Senacie 17 kwietnia 2024 r. wiceminister finansów Jurand Drop.

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz przez dewelopera?

Nie tylko inwestorzy chcą wykańczać mieszkania pod klucz, również kupujący mieszkania na własny użytek coraz częściej korzystają z tej możliwości. Są pakiety podstawowe, jak i projekty indywidualne. Ile trzeba zapłacić? 

REKLAMA

W Łodzi na wyburzenie czekają budynki z niemal 2,3 tys. mieszkań. A jak w innych miastach?

W Polsce w ponadstuletnich kamieniach mieszka więcej niż 2,2 mln rodaków. Czy to bezpieczne? Z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wynika, że liczba budynków mieszkalnych do rozbiórki stale rośnie.

Ile kosztuje wykończenie mieszkania – cena za m2? [PORADNIK]

Wykończenie mieszkania – cena za m2 różni się w zależności od standardu wykończenia mieszkania. Jaka jest cena metra kwadratowego robocizny? Prezentujemy krótki poradnik - wykończenie mieszkania deweloperskiego pod klucz krok po kroku. Sprawdź, od czego zacząć i co robić po kolei.

REKLAMA