reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > Producenci ze Znakiem Jakości „Gwarantowany Styropian”

Producenci ze Znakiem Jakości „Gwarantowany Styropian”

Austrotherm i Knauf Industries Polska to jedne z pierwszych firm, którym przyznano Certyfikaty Jakości z ramienia programu „Gwarantowany Styropian”. Program jest realizowany pod patronatem Polskiego Stowarzyszenia Producentów Styropianu (PSPS). Austrotherm i Knauf Industries Polska w związku z wyróżnieniem uzyskali prawo do umieszczenia Znaku Jakości „Gwarantowany Styropian” na swych produktach.

Fot. Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu

Jak  mówi Kamil Kiejna, prezes Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Producentów Styropianu (PSPS), certyfikacja w Programie „Gwarantowany Styropian” jest wymagającym i złożonym procesem. – Po pierwsze, w drodze losowego poboru wyrobów z rynku i badań laboratoryjnych weryfikowana jest zgodność parametrów wyrobu z deklaracją producenta. Po drugie, wprowadzany do obrotu i podlegający kontroli styropian musi odpowiadać określonym w Programie zaleceniom dla poszczególnych aplikacji. Po trzecie, wszystkie wyroby muszą być czytelnie oznakowane dodatkową tabelą Programu informującą o poziomie wytrzymałości na ściskanie (CS), wartości współczynnika przewodzenia ciepła (lambda) oraz minimalnej wadze jednego metra sześciennego styropianu danej odmiany. Dopiero spełnienie tych trzech wymogów jest podstawą do otrzymania Certyfikatu i Znaku Jakości „Gwarantowany Styropian”. Co więcej, certyfikatu nie przyznaje się bezterminowo: jakość wyrobów podlega w ramach Programu nieustannej weryfikacji – wyjaśnia prezes Kiejna.

Zobacz także:  Jaki kupić styropian i oszczędzić na ogrzewaniu? Poradnik

Prezes zarządu Austrotherm Anna Śpiewak podkreśla, że jej firma już od dwudziestu lat skupia się na budowaniu marki jakości, co możliwe jest dzięki stałej, bardzo dobrze wyszkolonej kadrze, która dba o powtarzalność procesów produkcyjnych.

– Cieszy nas, że także kontrole przeprowadzone przez niezależne laboratoria w ramach Programu „Gwarantowany Styropian”, potwierdziły, iż jesteśmy niezawodni. To kolejny dowód, że nasze produkty spełniają, z nadwyżką, wszystkie deklarowane parametry i stanowią na rynku wzorzec jakości. Poprzez udział w Programie chcemy pokazać jeszcze większą otwartość oraz uświadomić konsumentom, że inwestycja w produkt od rzetelnego producenta oznacza komfort i bezpieczeństwo oraz generuje, w całym okresie użytkowania wymarzonego domu, wysokie oszczędności – wskazuje Anna Śpiewak.

Zobacz także:  Który producent styropianu jest najlepszy?

– Udział w Programie „Gwarantowany Styropian”, przypieczętowany otrzymaniem Certyfikatu Jakości, jest integralnym elementem naszej strategii rozwoju na rynku izolacji budowlanych –mówi Tomasz Libera, prezes zarządu Knauf Industries Polska.

Bazą tej strategii są solidne, uczciwie oznaczone produkty, co potwierdza przyznany przez niezależne jednostki badawcze  Znak Jakości. Marka Knauf to synonim rzetelności i doskonałej jakości na rynku budowlanym, to marka której można zaufać. Pozycja jednego z liderów Programu „Gwarantowany Styropian” jest tego najlepszym potwierdzeniem.

Znak jakości. Fot. Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu

Produkty z logotypem „Gwarantowany Styropian” pojawią się na rynku w przeciągu najbliższych tygodni. Program „Gwarantowany Styropian” to efekt działań na rzecz jakości wyrobów styropianowych dla budownictwa wprowadzanych do obrotu i krzewienia uczciwych praktyk rynkowych.

Zobacz także: Jak kupić dobry styropian – podpowiada Instytut Techniki Budowlanej

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Ekspert:

Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu

Ekspert w dziedzinie ociepleń

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Styropian. Fot. Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu
Styropian. Fot. Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu

Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Integra Consulting Poland

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama