REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jacek Michalak – nowym prezesem Stowarzyszenia na Rzecz Systemów Ociepleń

Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń
Stowarzyszenie polskich producentów materiałów do wykonywania systemów ociepleń ścian zewnętrznych.
Prezes Jacek Michalak. Fot. Stowarzyszenie Na Rzecz Systemów Ociepleń
Prezes Jacek Michalak. Fot. Stowarzyszenie Na Rzecz Systemów Ociepleń
Stowarzyszenie Na Rzecz Systemów Ociepleń

REKLAMA

REKLAMA

Jacek Michalak, doktor nauk chemicznych, absolwent Wydziału Chemicznego Politechniki Łódzkiej, został nowym prezesem Stowarzyszenia na Rzecz Systemów Ociepleń. Funkcje wiceprezesów objęli Piotr Ciborowski z Henkel Polska oraz Ryszard Rówiński z Sto-ispo.

REKLAMA

Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO) wyłoniło władze, które wprowadzą stowarzyszenie w drugą dekadę działalności. Walne Zebranie SSO w głosowaniu w dniu 14 czerwca br. powierzyło stanowisko prezesa Zarządu Jackowi Michalakowi, reprezentującemu Grupę Atlas. Funkcje wiceprezesów objęli Piotr Ciborowski (Henkel Polska) i Ryszard Rówiński (Sto-ispo). W skład nowego Zarządu organizacji weszli ponadto Kamil Kiejna (Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu), Rafał Adamczyk (Ejot Polska) i Waldemar Pilczek (Caparol Polska).

Zobacz także:  MAGNAT – nowy wizerunek znanej marki

Ponadto, decyzją Walnego Zebrania, Komisją Rewizyjną SSO kierować będzie, przez kolejną już kadencję, Anna Śpiewak (Austrotherm). Z kolei szefem Komisji Technicznej od 2005 roku pozostaje Mariusz Garecki (Henkel Polska). Stowarzyszenie, zrzeszające wiodących producentów systemów ociepleń, dzięki wytężonej pracy od swego powstania w 2003 roku, zasłużyło na miano reprezentanta branży ETICS w Polsce i nie zaprzestaje starań o jakość polskiego rynku ociepleń, zarówno w zakresie stosowanych wyrobów, jak i wykonawstwa.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Prezes Jacek Michalak. Fot. Stowarzyszenie Na Rzecz Systemów Ociepleń

REKLAMA

– Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń działa już dziesięć lat. Mało kto wie, że europejskie stowarzyszenie EAE we wrześniu obchodzić będzie dopiero piąte urodziny – pokreślił nowo wybrany prezes Zarządu. Zdaniem Jacka Michalaka, SSO w trakcie swej pierwszej dekady wyraźnie zaznaczyło obecność na polskim rynku, dysponuje więc zasobami i metodami realizacji dalszych zadań: – Dzisiaj Stowarzyszenie ma dwudziestu członków, jednak w Polsce jest znacznie więcej producentów złożonych systemów izolacji cieplnej. Wspólnie z kolegami z zarządu będę chciał przekonać do uczestnictwa w pracach stowarzyszenia nieobecne jeszcze w nim firmy. SSO wiele zrobiło w zakresie uświadomienia odbiorcom znaczenia kompletnych rozwiązań systemowych i te działania będą kontynuowane. Wyzwaniem dla nas jest także promowanie i wspieranie właściwych rozwiązań w przypadku konieczności naprawy znacznej liczby elewacji docieplonych w minionych latach w nieprawidłowy sposób. Początek mojej kadencji zbiega się z wejściem w życie regulacji CPR. To kolejne wyzwanie dla SSO. Chciałbym też w swoich działaniach poświęcić nieco czasu na uświadomienie polskiemu odbiorcy pozycji Stowarzyszenia oraz polskiego rynku systemów ociepleń na arenie europejskiej – zapowiedział prezes Michalak.

Jacek Michalak, doktor nauk chemicznych, jest absolwentem Wydziału Chemicznego Politechniki Łódzkiej. Odbył staże naukowe w Instytucie Chemii Fizycznej Uniwersytetu we Fryburgu (Szwajcaria) oraz na Wydziale Chemicznym The Ohio State University w Columbus (USA). Z branżą budowlaną związany zawodowo od 1996 roku w spółce Atlas, od października 2007 roku jako wiceprezes ds. rozwoju. Jest zastępcą przewodniczącego Komitetu Technicznego nr 184 ds. Klejów i ekspertem w Komitecie Technicznym Europejskiego Komitetu Normalizacyjnego CEN/TC 67. Autor i współautor 22 publikacji naukowych w czasopismach międzynarodowych, 25 referatów naukowych wygłoszonych na konferencjach naukowych w kraju i zagranicą, współautor jednego podręcznika akademickiego oraz wielu artykułów popularnonaukowych. Od 2003 roku prezes zarządu Atlas Sztuki, spółki prowadzącej galerię sztuki współczesnej. Żonaty, ma córkę i syna.

Zobacz także: Lafarge – nowa wytwórnia betonu w Gorzowie Wielkopolskim

Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń reprezentuje następujące obecne na polskim rynku podmioty: Alpol Gips, Austrotherm, Baumit, Bolix, Caparol Polska, Ejot Polska, Fabryka Styropianu Arbet, Atlas, Henkel Polska, Knauf Bauprodukte, Koelner, Lakma, Mapei Polska, MIWO – Stowarzyszenie Producentów Wełny Mineralnej: Szklanej i Skalnej, Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu (PSPS), Quick-mix, Saint-Gobain Construction Products Polska/Weber, Sto-ispo, Termo Organika i Textilglas Polska.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
W Polsce trzeba wyburzyć ponad 6,5 tys. mieszkań lub domów. Kto nie może się czuć bezpiecznie?

Z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wynika, że ponad 2,2 mln Polek i Polaków mieszka w domach jednorodzinnych i kamienicach, które mają już ponad 100 lat. Nikt nie wie, czy te osoby mogą się czuć bezpiecznie. Eksperci portalu GetHome.pl dotarli do informacji z GUNB, z których wynika, że liczba budynków mieszkalnych do rozbiórki stale rośnie.

Senat zdecydował w sprawie wakacji kredytowych

Senat przyjął bez poprawek ustawę o wakacjach kredytowych. Nowe przepisy teraz trafią do podpisu prezydenta. Jak szacuje resort finansów z z wakacji kredytowych w tym roku będzie mogło maksymalnie skorzystać 562 tys. kredytobiorców.

Wiśnia ozdobna i jej najpiękniejsze odmiany do ogrodu – którą wybrać?

Wiśnia ozdobna uznawana jest za najpiękniej kwitnące drzewo. Jakie odmiany wiśni ozdobnej są najładniejsze? My polecamy Kanzan, Amanogawa, Royal Burgundy i Shirotae. Którą wybrać? Podpowiadamy.

Ministerstwo Finansów: nie będzie przedłużenia wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 r. pomoc dla kredytobiorców tylko z FWK

Ministerstwo Finansów nie przewiduje przedłużania wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 roku wspieranie kredytobiorców w trudnej sytuacji w całości przejmie Fundusz Wsparcia Kredytobiorców. Taką informację przekazał w Senacie 17 kwietnia 2024 r. wiceminister finansów Jurand Drop.

REKLAMA

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz przez dewelopera?

Nie tylko inwestorzy chcą wykańczać mieszkania pod klucz, również kupujący mieszkania na własny użytek coraz częściej korzystają z tej możliwości. Są pakiety podstawowe, jak i projekty indywidualne. Ile trzeba zapłacić? 

W Łodzi na wyburzenie czekają budynki z niemal 2,3 tys. mieszkań. A jak w innych miastach?

W Polsce w ponadstuletnich kamieniach mieszka więcej niż 2,2 mln rodaków. Czy to bezpieczne? Z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wynika, że liczba budynków mieszkalnych do rozbiórki stale rośnie.

Ile kosztuje wykończenie mieszkania – cena za m2? [PORADNIK]

Wykończenie mieszkania – cena za m2 różni się w zależności od standardu wykończenia mieszkania. Jaka jest cena metra kwadratowego robocizny? Prezentujemy krótki poradnik - wykończenie mieszkania deweloperskiego pod klucz krok po kroku. Sprawdź, od czego zacząć i co robić po kolei.

Wyjeżdżasz na długi weekend? Sprawdź, jak zabezpieczyć puste mieszkanie

W tym roku majówkowy weekend może być naprawdę długi, dlatego więcej Polaków niż przed rokiem planuje w tym czasie wyjazd. To niestety też idealny czas dla złodziei. Rok temu wiosną było średnio 6666 włamań miesięcznie! Jak się zabezpieczyć? 

REKLAMA

Ceny materiałów budowlanych - prognozy 2024

Co z cenami materiałów budowlanych w 2024 roku? Ostatnie wyliczenia pokazują, że ceny materiałów budowlanych spadają już kolejny miesiąc z rzędu. Niekoniecznie mamy jednak do czynienia ze stałym trendem. Może być to korekta, spowodowana nadmiernym wywindowaniem cen w ubiegłym roku. Pojawia się również pytanie, jak na to wszystko wpłynie nowy program mieszkaniowy “Mieszkanie na start”, proponowany przez rząd.

Czy Polacy chętnie kupują nowe mieszkania w tym roku?

Czy Polacy są zainteresowani kupnem nowych mieszkań? Czy decyzja o zakupie przekładana jest do czasu ruszenia nowego rządowego programu? Czy deweloperzy są zadowoleni z wyników sprzedaży i jakich rezultatów spodziewają się w 2024 roku?

REKLAMA