REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Sufity Rockfon nagrodzone statuetką Top Builder 2013

Sufit podwieszany. Fot. Rockfon
Sufit podwieszany. Fot. Rockfon
Rockfon

REKLAMA

REKLAMA

Sufity podwieszane MediCare marki Rockfon zostały nagrodzone statuetką Top Builder 2013, którą przyznaje się najlepszym rozwiązaniom w branży budownictwa. Sufity podwieszane MediCare przeznaczone są przede wszystkim do placówek służby zdrowia. Ich zadaniem jest wyciszanie pomieszczenia oraz łatwość w utrzymaniu czystości.

REKLAMA

Tegoroczny konkurs TopBuilder to już piąta edycja plebiscytu organizowanego przez miesięcznik „Builder”. Jego celem jest wyłonienie najciekawszych, najbardziej innowacyjnych i wyróżniających się na tle branży rozwiązań dla budownictwa. Za taki produkt kapituła konkursowa uznała MediCare marki Rockfon. Sufity podwieszane z tej linii zaprojektowano specjalnie do pomieszczeń medycznych: zaczynając od rejestracji i korytarzy w przychodniach, przez pomieszczenia szpitalne, a kończąc na najbardziej wymagających wnętrzach medycznych jakimi są sale operacyjne.

REKLAMA

- Stworzenie bezpiecznego i przyjaznego dla pacjentów otoczenia jest sporym wyzwaniem dla architektów. Produkty użyte do wyposażenia placówek medycznych muszą spełniać wiele wymogów,
a jednocześnie administratorzy szpitali, czy przychodni poszukują rozwiązań ekonomicznych. Odpowiedzią na te potrzeby są właśnie produkty Medicare, coraz chętniej wybierane przez polską służbę zdrowia –
zauważyła w czasie gali wręczenia statuetek TopBuilder Maria Chudkiewicz, Marketing Manager Central and Eastern Europe.

Zobacz także:  Zalety sufitów podwieszanych i ich zastosowanie

Czym powinien charakteryzować się sufit podwieszany do placówek medycznych?

Jednym z podstawowych wymagań jest odpowiednia akustyka pomieszczeń. Osoby chore przebywające w przychodni, czy pacjenci w szpitalu potrzebują przede wszystkim ciszy. Niestety większość placówek medycznych kojarzy się dziś z miejscem użyteczności publicznej, gdzie panuje wysoki poziom hałasu. A to z kolei przekłada się na gorsze samopoczucie i dłuższy okres wychodzenia z choroby. W odpowiednim wyciszeniu pomieszczeń niezastąpione są sufity podwieszane charakteryzujące się, jak linia MediCare, wysokim współczynnikiem pochłaniania dźwięków. Produkty Rockfon dla służby zdrowia posiadają najwyższą klasę pochłaniania dźwięków – klasę A.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Sufit podwieszany. Fot. Rockfon

REKLAMA

Drugi, nie mniej ważny czynnik to bezpieczeństwo i higiena. Sufity podwieszane Rockfon wykonane są z wełny mineralnej, która nie ma żadnych właściwości odżywczych, a tym samym nie dopuszcza do rozwoju pleśni, grzybów i bakterii. Marka może pochwalić się międzynarodowymi certyfikatami, które potwierdzają spełnienie najbardziej rygorystycznych norm w zakresie ochrony sanitarno-epidemiologicznej. Spełniają m.in. wymagania brytyjskiego departamentu zdrowia w zakresie normy HTM 60 (obejmuje wymagania higieniczne i przeciwpożarowe). Wszystkie produkty z nowej linii charakteryzują się niską emisją cząsteczek, potwierdzoną klasą ISO 5 w klasyfikacji pomieszczeń czystych.

Sufity z medycznej serii Rockfon są także wygodne w użytkowaniu. Mogą być myte klasycznie poprzez odkurzanie lub wilgotną gąbką, ale także pianą, czy przy użyciu pary pod ciśnieniem.

W większości szpitali w przypadku pożaru zaledwie połowa pacjentów będzie w stanie przemieścić się w bezpieczne miejsce. Na niektórych oddziałach ewakuacja jest niemal niemożliwa. Produkty nowej linii MediCare należą do najbezpieczniejszej klasy A1 pod węglem reakcję na ogień. Powstrzymują jego rozprzestrzenianie i ograniczają ryzyko powstawania dymu i płonących kropli.

MediCare to narzędzie dla architektów także w zakresie estetyki wnętrz. Panele mają różne wymiary modularne oraz system montażu o widocznych lub ukrytych krawędziach. Są szczególnie przydatne w projektowaniu np. placówek medycznych dla dzieci.

Sufity MediCare Rockfon zastosowano w Polsce m.in. w zmodernizowanym Wojewódzkim Szpitalu Podkarpackim im. Jana Pawła II w Krośnie, szpitalu dziecięcym im. J. Brudzińskiego w Bydgoszczy oraz w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Olsztynie, a także w licznych placówkach za granicą, m.in. szpitalu dziecięcym Emma Children’s w Amsterdamie, w londyńskich szpitalach Barts i Royal oraz szpitalu Virga Jesse Hospital w mieście Hasselt w Belgii.    

Zobacz także:  Sufity podwieszane – fakty i mity

Modele nagrodzone w konkursie TopBuilder 2013

MediCare Standard – to ekonomiczne rozwiązanie do pomieszczeń administracyjnych, poczekalni i pokoi pielęgniarek, które muszą spełniać podstawowe wymogi dotyczące higieny i czyszczenia. Produkt otrzymał bakteriologiczną klasę B5 i B10, co oznacza, że spełnia wymagania w kategorii najwyższego ryzyka, według wytycznych NF S 90-351. MediCare Standard wydziela niewielkie ilości cząsteczek, dzięki czemu zdobył klasę ISO 5, według klasyfikacji pomieszczeń czystych.

MediCare Plus – jest polecany do pomieszczeń o bardziej rygorystycznych wymaganiach dotyczących higieny, czyszczenia i dezynfekcji, np. oddziałów pierwszej pomocy, sal porodowych, gabinetów zabiegowych, pracowni rentgenowskich, laboratoriów i korytarzy. Otrzymał klasę bakteriologiczną B1, co przewyższa wymagania dla obszarów bardzo wysokiego ryzyka według klasyfikacji NF S 90-351. Wydziela małe ilości cząsteczek, dzięki czemu zdobył klasę ISO 5, według klasyfikacji pomieszczeń czystych. Produkt posiada powierzchnię wytrzymałą na działanie wody, większości detergentów i środków dezynfekujących. Ponadto może być skutecznie czyszczony przy użyciu pary. Dodatkową zaletą jest zabezpieczenie przed osadzaniem się brudu i powstawaniem śladów palców. Jest to bardzo ważne w przypadku częstego demontażu płyt w celu uzyskania dostępu do przestrzeni międzystropowej.

Zobacz także:  Montaż sufitu podwieszanego – krok po kroku

MediCare Air – zaprojektowano z myślą o pomieszczeniach o regulowanym ciśnieniu powietrza. Polecany jest do obszarów wysokiego ryzyka, gdzie ciśnienie powietrza jest kontrolowane w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się zakażeń, jak np. sale operacyjne, pooperacyjne i oddziały intensywnej opieki medycznej. Produkt ten otrzymał klasę bakteriologiczną B1 i B5, co przewyższa wymagania dla obszarów bardzo wysokiego ryzyka, według wytycznych NF S 90-351. Wydziela małe ilości cząsteczek, dzięki czemu zdobył klasę ISO 5, według klasyfikacji pomieszczeń czystych. Posiada membranę nieprzepuszczającą powietrza oraz uszczelnione krawędzie. W połączeniu z klamrami tworzy szczelny sufit podwieszany. Posiada wodoodporną powierzchnię.

Źródło: Rockfon

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Nieruchomości
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Przegląd kominiarski 2024 – jak często, ile kosztuje, jakie kary? Czego wymagają przepisy. Jak sprawdzić uprawnienia kominiarza?

    Wszystko co trzeba wiedzieć o przeglądzie kominiarskim. Jak często trzeba wykonywać? Jak sprawdzić uprawnienia kominiarza? W jakiej formie powinien być sporządzony protokół? Ile to kosztuje? Jakie kary grożą za brak przeglądu? Dlaczego się opłaca to robić z uwagi na ubezpieczenie? Co jeszcze oprócz przeglądu i czyszczenia komina może wykonać kominiarz?

    Własne mieszkanie bez kredytu hipotecznego - to możliwe i dziś. Czy mieszkania lokatorskie wrócą do łask? Jakie opłaty miesięczne ponosi lokator?

    Czy w Polsce można stać się posiadaczem własnego mieszkania bez zaciągania drogiego kredytu hipotecznego? Nasze społeczeństwo od dawna zmaga się z kryzysem mieszkaniowym, a coraz większa liczba osób nie ma możliwości kupienia własnego lokum. W związku z tym istnieje ogromna potrzeba inwestowania w alternatywne rozwiązania problemu mieszkaniowego. Najkorzystniejszym z nich są mieszkania lokatorskie - idea znana od pokoleń, przeżywająca obecnie renesans. Mieszkania w nowej formule są już dostępne w lokalizacjach takich jak Gdańsk, Wrocław, Zabłudów pod Białymstokiem, Tychy czy Leszno. Kwestią czasu jest, by w całej Polsce powstały kolejne wybudowane w ten sposób inwestycje.

    Reforma planowania. Czy działkowcy mogą czuć się zagrożeni?

    Temat reformy planowania przestrzennego ostatnio stał się mniej nośny, co nie zmienia faktu, że ubiegłoroczna decyzja rządu o zmianach prawnych będzie miała duże konsekwencje. Niedawno pojawiły się informacje, że pierwotny termin opracowania planów ogólnych (koniec 2025 r.) zostanie wydłużony co najwyżej o kilka miesięcy. Ze wspomnianymi planami ogólnymi wiążą się obawy działkowców dotyczące ewentualnej likwidacji ROD. Eksperci RynekPierwotny.pl sprawdzają, czy takie obawy mogą być uzasadnione. Warto w tym kontekście pamiętać, że ustawa o ROD zapewnia szczególne rozwiązania w razie likwidacji ogrodów działkowych. Chodzi m.in. o obowiązek zapewnienia działkowcom nieruchomości zamiennej. 

    Jak rozpoznać pellet dobrej jakości? Jak sprawdzić samemu?

    Jakość pelletu jest kluczowym czynnikiem decydującym o jego efektywności i bezpieczeństwie użytkowania. Niezależnie od tego, czy wykorzystujemy go do ogrzewania domu, czy jako surowiec w przemyśle, istnieją cechy, na które warto zwrócić uwagę, aby mieć pewność, że wybieramy produkt najwyższej jakości.

    REKLAMA

    Cena, lokalizacja, rozkład pomieszczeń? Co jest dziś najważniejsze przy wyborze mieszkania?

    Co jest obecnie najważniejsze dla osób kupujących mieszkania? Na co najbardziej zwracają uwagę nabywcy? Co oferują deweloperzy?

    Ile kosztują mieszkania w mieście, a ile pod miastem? W niektórych przypadkach różnica jest ogromna!

    Ceny nowych mieszkań w największych metropoliach dla wielu osób są nieosiągalne. Tańsze mieszkania można znaleźć w lokalizacjach podmiejskich. Portal RynekPierwotny.pl prześwietlił pod tym kątem ofertę deweloperów działających w okolicach 10 metropolii. 

    Domy za niecałe 5 zł? W tym miasteczku są, ale się nie sprzedają...

    Podczas, gdy w całych Włoszech pustoszejące gminy zyskały nowych mieszkańców dzięki sprzedaży domów za 1 euro, w malowniczym miasteczku Patrica koło Frosinone w regionie Lacjum udało się sprzedać tylko dwa domy. Dlaczego?

    Kwatery pracownicze dla imigrantów zarobkowych – czy państwo powinno się tym zająć?

    Mieszkanie jest kluczowym aspektem dla cudzoziemców przyjeżdżających do Polski. Prawie połowa z nich znalazła lokum przy pomocy pracodawcy lub agencji zatrudnienia. Uregulowanie spraw związanych z zakwaterowaniem osób przybywających do Polski w celach zarobkowych powinno być ważnym zadaniem państwa.

    REKLAMA

    Co to jest luka czynszowa? Dotyczy co trzeciego Polaka

    Czym jest luka czynszowa? Kogo dotyczy? Jak przeciwdziałać temu zjawisku? 

    Ostre hamowanie w budownictwie? Statystyki budowlane GUNB nie pozostawiają złudzeń, ale…

    Od przystąpienia do Unii Europejskiej pozwoleń na budowę w naszym kraju nie było tak mało jak w 2023 r. – wynika z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego. Czy branżę budowlaną czeka ostre hamowanie? Niekoniecznie. Eksperci portalu GetHome.pl uspokajają, że w ręku inwestorów jest dużo niewykorzystanych pozwoleń, które uzyskali w poprzednich latach.

    REKLAMA