REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Strabag – zmiany w organizacji

strabag
strabag

REKLAMA

REKLAMA

Strabag – jeden z liderów w branży budowlanej w Polsce wprowadza zmiany w swojej organizacji. W efekcie zmian połączono dwa, jak dotąd oddzielnie działające obszary: Budownictwa Infrastruktury oraz Budownictwa Ogólnego i Inżynieryjnego. Spółką będą kierować: Alfred Watzl i Wojciech Trojanowski. Zaistniałe zmiany są kontynuacją reorganizacji prowadzonej od połowy ubiegłego roku.

Zmiany organizacyjne mają na celu wzmocnienie pozycji STRABAG na Polskim rynku przy wykorzystaniu potencjału wszystkich obszarów, w których specjalizuje się Spółka tj. budownictwa infrastruktury, budownictwa ogólnego i inżynieryjnego, budownictwa energetycznego i ochrony środowiska. Obaj managerowie związani są z firmą od kilkunastu lat. Alfred Watzl odpowiedzialny obecnie za pion techniczny, przez 9 lat zarządzał  Budownictwem Ogólnym i Inżynieryjnym STRABAG. Wojciech Trojanowski  odpowiadający za pion finansowy Spółki, przez 6 lat piastował stanowisko Dyrektora Finansowego i Członka Zarządu Budownictwa Infrastruktury STRABAG.

REKLAMA

Zobacz także: Bosch – mistrz patentów Europy 2012

 Grupa STRABAG  w Polsce zatrudnia aktualnie ponad  6 tysięcy pracowników w tym wysoko wykwalifikowaną kadrę inżynierów i specjalistów z zakresu nowych technologii budowlanych. Posiada największą w kraju sieć wytwórni mieszanek mineralno-asfaltowych realizującą produkcję na poziomie ponad 3 mln ton rocznie. STRABAG korzysta także z potencjału naukowo-technologicznego spółek wchodzących w skład grupy w tym m.in. Heilit+ Woerner, Polski Asfalt, laboratoria TPA. Wśród najważniejszych inwestycji infrastrukturalnych realizowanych przez STRABAG w 2012 roku wymienić można: Autostradę A2 Stryków–Konotopa, Autostradę A4 Brzesko-Wierzchosławice czy drogi ekspresowe S8  i S7 oraz lotniskowe m.in. dla Portu Lotniczego Lublin. W obszarze budownictwa ogólnego do największych realizowanych inwestycji zaliczają się m.in. budowa Centrum Galeria Katowicka na stacji PKP Katowice, Galeria Kaskada w Szczecinie oraz największej od lat inwestycji infrastrukturalnej w Toruniu, ponad 4 kilometrowego mostu drogowego przez Wisłę wraz z drogami dojazdowymi. Łącznie w 2012 r. przychody grupy  STRABAG w Polsce przekroczyły kwotę 4,5 miliarda złotych. W roku 2013 planowane są przychody w wysokości 3,5 miliarda złotych. Portfel kontraktów wynosi 3 miliardy złotych.

Zobacz także:  Rheinzink – nowy asortyment od 2013 roku

REKLAMA

Stworzony w ostatnich latach największy na rynku potencjał w zakresie budownictwa infrastruktury STRABAG chce wykorzystać również poza granicami kraju. W ubiegłym roku jedna z polskich  wytwórni mas bitumicznych została przeniesiona do Rosji w rejon Wielkiego Nowgorodu. Polscy pracownicy zrealizowali tam również pierwsze kontrakty infrastrukturalne. W  2013 roku planowane jest przeniesienie kolejnych trzech wytwórni mas bitumicznych wraz z polskim personelem technicznym i grupami do prac drogowych. To sposób na zagospodarowanie wysoko wykwalifikowanej kadry zatrudnionej przez Strabag, która będzie podlegała procesom restrukturyzacji spółki w Polsce.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Alfred Watzl, związany jest ze Spółką STRABAG od ponad 13 lat. W swojej karierze zawodowej zdobywał doświadczenie na wszystkich szczeblach zarządzania, realizując prestiżowe projekty z zakresu Budownictwa Ogólnego i Inżynieryjnego na terenie całej Polski. Od  2004 r.  pełni funkcję Członka Zarządu STRABAG Sp. z o.o. Budownictwo Ogólne i Inżynieryjne. W tym czasie pozycja pionu Budownictwa Ogólnego i Inżynieryjnego została silnie ugruntowana na polskim rynku, a firma uzyskała wiodąca pozycję w tym obszarze budownictwa. Było to możliwe również dzięki zakończonej sukcesem integracji w struktury koncernu spółek Züblin Polska i Dywidag Budownictwo Inżynieryjne. Pod kierownictwem Alfreda Watzla STRABAG został wyróżniony prestiżowym tytułem najlepszej Firmy Budowlanej w latach 2005, 2009, 2012 wśród krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

Wojciech Trojanowski, karierę w koncernie STRABAG rozpoczął 16 lat temu. W 2001 r. objął   stanowisko Dyrektora Naczelnego i Członka Zarządu BRVZ, spółki należącej do grupy STRABAG, świadczącej usługi finansowe dla wszystkich podmiotów w grupie. Głównym osiągnięciem tego okresu było wprowadzenie polityki planowania i optymalizacji podatkowej dla całej grupy kapitałowej oraz wspólnych zasad rachunkowości. Od 2007 r. pełnił rolę Dyrektora Finansowego oraz Członka Zarządu STRABAG Sp. z o. o. Budownictwo Infrastruktury. W tamtym czasie STRABAG stał się liderem rynku budownictwa infrastruktury w Polsce zwiększając ponad dwukrotnie zatrudnienie oraz przychody. Było to możliwe dzięki realizacji dużych kontraktów infrastrukturalnych oraz konsekwentnemu rozwojowi struktur lokalnych na terenie całego kraju. Wojciech Trojanowski kierował  też integracjami  spółek grupy NCC, Hermann Kirchner Polska oraz kilku lokalnych podmiotów w struktury STRABAG. Realizacje infrastrukturalne oraz sama spółka  STRABAG są  laureatem wielu nagród i wyróżnień branżowych oraz  gospodarczych.

Źródło: Strabag Sp. z o.o.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Nieruchomości
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Mieszkanie czy dom 2024 - co wybrać?

    Mieszkanie czy dom za miastem - co wybrać w 2024 roku? Co wybierają Polacy? Jakie są plusy mieszkania i jakie domu?

    Odmrożenie cen prądu: 60% podwyżki opłat w spółdzielniach mieszkaniowych? Za co?

    Ostrzegają przedstawiciele innych spółdzielni mieszkaniowych, z którymi rozmawiali dziennikarze "Rzeczpospolitej".

    Dyrektywa budynkowa - kto i ile zapłaci za jej wdrożenie. Ekspert: wzrosną czynsze i ceny mieszkań (o kilkaset zł na 1 m2) ale tańsza będzie eksploatacja

    Unia Europejska podejmuje kolejne kroki w kierunku promowania zrównoważonego rozwoju, efektywności energetycznej i ochrony środowiska. Jednym z kluczowych aktów prawnych w tej dziedzinie jest dyrektywa budynkowa, która stawia sobie za cel zmniejszenie zużycia energii w sektorze budownictwa poprzez wprowadzenie szeregu środków i wymogów. Dostosowanie się do wymogów dyrektywy budowlanej będzie kosztowne (zwłaszcza termomodernizacja istniejących budynków). Te koszty będą musiały ponieść spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, a także indywidualni właściciele budynków. Skutkować to będzie wzrostami cen nieruchomości i stawek czynszów ale można się spodziewać także zmniejszenia kosztów utrzymanie nieruchomości, szczególnie w zakresie energii grzewczej i elektrycznej - prognozuje Maciej Zięba, Dyrektor Operacyjny homfi.

    Przegląd kominiarski i czyszczenie komina – jak często, ile kosztuje w 2024 roku, jakie kary? Czego wymagają przepisy. Jak sprawdzić uprawnienia kominiarza?

    Wszystko co trzeba wiedzieć o przeglądzie kominiarskim. Jak często trzeba wykonywać? Jak sprawdzić uprawnienia kominiarza? W jakiej formie powinien być sporządzony protokół? Ile to kosztuje? Jakie kary grożą za brak przeglądu? Dlaczego się opłaca to robić z uwagi na ubezpieczenie? Co jeszcze oprócz przeglądu i czyszczenia komina może wykonać kominiarz? Odpowiadamy na wszystkie te pytania.

    REKLAMA

    Własne mieszkanie bez kredytu hipotecznego - to możliwe i dziś. Czy mieszkania lokatorskie wrócą do łask? Jakie opłaty miesięczne ponosi lokator?

    Czy w Polsce można stać się posiadaczem własnego mieszkania bez zaciągania drogiego kredytu hipotecznego? Nasze społeczeństwo od dawna zmaga się z kryzysem mieszkaniowym, a coraz większa liczba osób nie ma możliwości kupienia własnego lokum. W związku z tym istnieje ogromna potrzeba inwestowania w alternatywne rozwiązania problemu mieszkaniowego. Najkorzystniejszym z nich są mieszkania lokatorskie - idea znana od pokoleń, przeżywająca obecnie renesans. Mieszkania w nowej formule są już dostępne w lokalizacjach takich jak Gdańsk, Wrocław, Zabłudów pod Białymstokiem, Tychy czy Leszno. Kwestią czasu jest, by w całej Polsce powstały kolejne wybudowane w ten sposób inwestycje.

    Reforma planowania. Czy działkowcy mogą czuć się zagrożeni?

    Temat reformy planowania przestrzennego ostatnio stał się mniej nośny, co nie zmienia faktu, że ubiegłoroczna decyzja rządu o zmianach prawnych będzie miała duże konsekwencje. Niedawno pojawiły się informacje, że pierwotny termin opracowania planów ogólnych (koniec 2025 r.) zostanie wydłużony co najwyżej o kilka miesięcy. Ze wspomnianymi planami ogólnymi wiążą się obawy działkowców dotyczące ewentualnej likwidacji ROD. Eksperci RynekPierwotny.pl sprawdzają, czy takie obawy mogą być uzasadnione. Warto w tym kontekście pamiętać, że ustawa o ROD zapewnia szczególne rozwiązania w razie likwidacji ogrodów działkowych. Chodzi m.in. o obowiązek zapewnienia działkowcom nieruchomości zamiennej. 

    Jak rozpoznać pellet dobrej jakości? Jak sprawdzić samemu?

    Jakość pelletu jest kluczowym czynnikiem decydującym o jego efektywności i bezpieczeństwie użytkowania. Niezależnie od tego, czy wykorzystujemy go do ogrzewania domu, czy jako surowiec w przemyśle, istnieją cechy, na które warto zwrócić uwagę, aby mieć pewność, że wybieramy produkt najwyższej jakości.

    Cena, lokalizacja, rozkład pomieszczeń? Co jest dziś najważniejsze przy wyborze mieszkania?

    Co jest obecnie najważniejsze dla osób kupujących mieszkania? Na co najbardziej zwracają uwagę nabywcy? Co oferują deweloperzy?

    REKLAMA

    Ile kosztują mieszkania w mieście, a ile pod miastem? W niektórych przypadkach różnica jest ogromna!

    Ceny nowych mieszkań w największych metropoliach dla wielu osób są nieosiągalne. Tańsze mieszkania można znaleźć w lokalizacjach podmiejskich. Portal RynekPierwotny.pl prześwietlił pod tym kątem ofertę deweloperów działających w okolicach 10 metropolii. 

    Domy za niecałe 5 zł? W tym miasteczku są, ale się nie sprzedają...

    Podczas, gdy w całych Włoszech pustoszejące gminy zyskały nowych mieszkańców dzięki sprzedaży domów za 1 euro, w malowniczym miasteczku Patrica koło Frosinone w regionie Lacjum udało się sprzedać tylko dwa domy. Dlaczego?

    REKLAMA