reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > Lafarge: Ambasador Regionu 2012

Lafarge: Ambasador Regionu 2012

Firma Lafarge podczas tegorocznej edycji Liderów Regionu województwa świętokrzyskiego otrzymała wyróżnienie Ambasadora Regionu 2012. Nagrodę firmie przyznano za odniesione sukcesy na polskim rynku oraz zaangażowanie i wsparcie społeczności lokalnej.

8 lutego w Kielcach odbyła się trzynasta już Gala Liderów Regionu województwa świętokrzyskiego. Tegoroczna edycja przyznawania nagród gospodarczych liderom działającym w regionie miała wyjątkowy charakter. Po raz pierwszy patronat nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Gospodarki z wicepremierem, ministrem gospodarki Januszem Piechocińskim na czele. Kapituła konkursu, przyznaje co roku nagrody w kilkudziesięciu kategoriach, firmom i instytucjom, które osiągnęły dobre wyniki.

Firma Lafarge, nagrodzona w zeszłym roku Super Liderem Regionu, w tym roku, ze względu na całokształt działań prowadzonych w na kielecczyźnie zdobyła tytuł Ambasadora Regionu 2012. Nagrodę w imieniu firmy odebrał Mirosław Majchrowicz, dyrektor Cementowni Małogoszcz, który tak skomentował wyróżnienie:

– Chciałbym podkreślić, że do tego wyróżnienia przyczyniła się praca naszych wszystkich pracowników oraz dobra współpraca z władzami regionu, która służy lokalnej społeczności.  Bez zaangażowania i dialogu między nami nie udałoby się zrealizować tylu projektów. Ogromnie za to wszystkim dziękuję.

Lafarge działa w Polsce od 1995 roku. Firma zainwestowała w polski przemysł cementowy ponad 1,5 miliarda złotych. Główne inwestycje w tym obszarze są związane m.in. z modernizacją zakładów, które należą obecnie do najnowocześniejszych na świecie. Systemy odpylania najnowszej generacji, stacje monitoringu powietrza oraz wykorzystywanie paliw i surowców alternatywnych sprawiają, że cementownie Lafarge, w tym Małogoszcz, są przyjazne dla środowiska i spełniają wszelkie europejskie normy i standardy.

Zobacz także: TopBuilder – nagroda dla ROCKWOOL

Lafarge od lat aktywnie działa na rzecz lokalnej społeczności, wspierając projekty służące jej rozwojowi oraz edukacji. W minionym roku firma zaangażowała się m.in. w projekt Wolna Strefa Lafarge w Muzeum Narodowym w Kielcach. To edukacyjna inicjatywa, w ramach której została otworzona specjalna przestrzeń przeznaczona do prowadzenia zajęć edukacyjnych dla dzieci i młodzieży.

Lafarge cyklicznie organizuje projekty zawiązane z podniesieniem poziomu bezpieczeństwa w szkołach i przedszkolach zlokalizowanych wokół cementowni Małogoszcz. Akcja GAP (Gaśnica-Apteczka-Pierwsza Pomoc) polega na organizowaniu szkoleń z pierwszej pomocy dla uczniów i nauczycieli, wyposażeniu placówek szkolnych w gaśnice i apteczki oraz na oznakowaniu dróg przeciwpożarowych.

Informacje o Lafarge

Lafarge to światowy lider w produkcji materiałów budowlanych, zajmujący czołowe pozycje we wszystkich branżach swojej działalności: w produkcji cementu, kruszyw i betonu. Grupa Lafarge zatrudnia na świecie 68.000 pracowników w 64 krajach. W 2011 roku odnotowała sprzedaż na poziomie 15,3 mld euro. W uznaniu dla strategii spółki i jej aktywności na rzecz ochrony środowiska, międzynarodowa organizacja pozarządowa "Carbon Disclosure Project" już po raz drugi umieściła Lafarge wśród 10 najlepszych firm światowych, działających przeciwko globalnemu ociepleniu. Innowacyjność jest jednym z priorytetów firmy, która aktywnie wspiera zrównoważone budownictwo i architektoniczną kreatywność. W Polsce Lafarge prowadzi działalność od 1995 roku.

Zobacz także: Rheinzink – nowy asortyment od 2013 roku

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Ambasador regionu. Fot. Lafarge
Ambasador regionu. Fot. Lafarge

Kodeks pracy 2020. Praktyczny komentarz z przykładami129.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Patrycja Kubiesa

Ekspert podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama