reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > Budowa domu: O co pytać wykonawcę?

Budowa domu: O co pytać wykonawcę?

Jak znaleźć dobrego wykonawcę do budowy domu? Wybierając wykonawcę warto opierać się na rekomendacjach i pierwszym wrażeniu, jakie wywrze na nas podczas bezpośredniej rozmowy. Zobacz, o co warto zapytać i co warto ustalić z wykonawcą podczas pierwszej rozmowy.

Dla osób budujących dom coraz ważniejsza jest fachowość murarzy i precyzja wykonania prac, te aspekty liczą się bardziej niż cena usług. Wykonawca ma wybudować nasz wymarzony dom, więc dobrze już na etapie wyboru ekipy budowlanej zadbać o komfort podczas budowy i wybrać specjalistę, który spełni nasze oczekiwania.

Zapytaj o referencje

Pytanie o referencje coraz częściej staje się kluczowym czynnikiem przy wyborze ekipy budowlanej. Rekomendacje znajomych, Internet i porady ekspertów to najważniejsze źródła pozyskiwania informacji o ekipach murarskich. Oprócz sprawdzenia wybranych fachowców w tych trzech obszarach, inwestor powinien dowiedzieć się także, gdzie może obejrzeć dom wybudowany lub dopiero budowany przez naszą potencjalną przyszłą ekipę. Najlepszą opcją jest wizyta na budowie, którą wykonawca właśnie realizuje. Osoba planująca budowę może zobaczyć ekipę „przy pracy”, a wtedy nic nie da się ukryć.

– Odwiedzenie budowy to najlepszy sposób na sprawdzenie, jak prezentuje się dom pod względem fachowości wykonawstwa, a także czy budowy utrzymywane są w porządku. Można także w tym czasie porozmawiać z innymi inwestorami i poznać ich opinię o „upatrzonej” przez nas ekipie – wyjaśnia Mariusz Susło z kieleckiej firmy DOM BUD.

Zobacz także: Jak uzyskać pozwolenie na budowę?

Na co zwracać uwagę

Podczas wizyty na budowie można od razu sprawdzić kilka elementów. Po pierwsze, ile osób pracuje na budowie, jaka jest atmosfera pracy, czy chociażby jak wygląda sama ekipa. Te wszystkie elementy tworzą obraz firmy, z którą będziemy współpracować przez kilka miesięcy potrzebnych na zbudowanie domu.

– Przed decyzją o wyborze ekipy warto zobaczyć fachowców, którzy będą budować nasz wymarzony dom. Schludny wygląd ekipy, jednakowe ubrania, używanie systemowych narzędzi wskazuje na jej profesjonalizm – podkreśla Mariusz Susło z kieleckiej firmy DOM BUD.

Przed rozpoczęciem prac osoba planująca budowę powinna ustalić z wykonawcą, czy dysponuje on własnym sprzętem – narzędziami, rusztowaniami czy betoniarką. Ważne jest także, czy sprzęt jest dobrej jakości i w dobrym stanie. Inwestor powinien zwrócić uwagę, czy wykonawca dba o narzędzia i utrzymuje je w czystości. Jeżeli nie, to jest duże prawdopodobieństwo, że na naszej budowie będzie panował nieporządek. Niedbałość o własne narzędzia pracy może przełożyć się na niedbałość o powierzony firmie wykonawczej materiał budowlany, a w konsekwencji błędy wykonawcze przy wznoszeniu wymarzonego domu.

Znajomość technologii i materiałów budowlanych

Kolejny temat do rozmowy z wykonawcą to znajomość technologii i materiałów budowlanych oraz doświadczenie murarskie.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Ekspert:

Ekspert firmy Xella Polska

Eksperci Budowy SILKA YTONG.

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Budowa.
Budowa.

VAT 2021. Podatki część 239.90 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Bartosz Jaśkowiak

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama