REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Wizualizacje architektoniczne budowanego domu

Projekt. Fot. Fotolia
Projekt. Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Budując dom, z niecierpliwością oczekujemy końcowego efektu. Teraz, aby zobaczyć jak będzie wyglądać dom po zakończeniu budowy, nie musimy czekać do zakończenia całego procesu. Możemy np. zamówić wizualizacje architektoniczne, dzięki którym zobaczymy jak będzie wyglądał nasz dom, jeszcze na etapie jego budowy.

REKLAMA

Drzwi ciemne czy jasne? Okna ze szprosami lub bez? A może jednak taras? To pytania, które ostatnio szczególnie zaprzątają głowy Wierzbickich, którzy budują dom pod Żywcem. I choć Ania i Marek na razie położyli dopiero fundamenty, a kolejne prace ruszą tak naprawdę na wiosnę, to młode małżeństwo doskonale wie jak może wyglądać ich wymarzone lokum. Na wizualizacjach ich architekci pokazali im każdy szczegół – wiedzą, że w salonie połączonym z kuchnią będzie duży blat pełniący także funkcję baru, a np. pokój ich córki Julii będzie miał żółte ściany. Na wizualizacji garażu przy podjeździe stał ich wysłużony „kombiak”, ktoś z biura architektonicznego po prostu zrobił mu zdjęcie komórką, a wklejenie tego do projektu graficznego nie stanowi przecież problemu. No i właśnie na tych wizualizacjach Wierzbiccy wybierają rodzaj okien i kolor drzwi – w ten sposób dokładnie wiedzą, czego oczekiwać w swoim nowym domu.

REKLAMA

Dziś każda firma, która chce się liczyć w branży budowlanej po prostu musi wykonywać wizualizacje graficzne. Co ważne, projekty dużych inwestycji chętnie pokazują media – można je zobaczyć zarówno w gazetach, jak i w internecie. I tak np. dyskusje o wyglądzie słynnego wieżowca „Żagiel” autorstwa znanego architekta Daniela Liebeskinda toczyły się na długo przed wbiciem pierwszej łopaty w ziemię. Czy to wielcy deweloperzy, czy małe rodzinne firmy – klient oczekuje „widoku przyszłości”.

Zobacz także: Czy dom bez piwnicy zawsze jest tańszy?

Najbardziej innowacyjne przedsiębiorstwa już dziś oferują takie usługi. I tak np. architekci wnętrz z jednej z autorskich pracowni architektonicznych w Katowicach od dawna przygotowują wizualizacje do najmniejszego nawet remontu. – To po prostu pomaga potem uniknąć nieporozumień. Jeśli klient dokładnie widzi, czego może się spodziewać, jest bardziej zadowolony i unika nieprzyjemnych rozczarowań – mówi architekt Tomasz Kozłowski, który specjalizuje się w nietypowych aranżacjach poddaszy.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Wizualizacja wnętrza domu.

Ale grafiki, które pokażą finalne produkty robią już nie tylko architekci wnętrz, ale także inne firmy wykończeniowe. Wiadomo, że jednym z kluczowych zagadnień w budowie każdego domu jest cały system grzewczy. Odpowiednie rozwiązania – rozmieszczenie kaloryferów czy konkretny kominek, który nam się podoba także można już zobaczyć w „wirtualnym domu”.   

Zobacz także:  Na co należy zwrócić uwagę wybierając projekt architektoniczny?

REKLAMA

– Z powodzeniem stosujemy metodę wizualizacji projektów za pomocą programów komputerowych. To znacznie ułatwia dopracowanie szczegółów oraz daje pełny obraz inwestycji przed jej instalacją – wyjaśnia nam jeden z pracowników bielskiej firmy Systemy Kominkowe Waligóra.

– Oczywiście nie pokażemy wszystkich szczegółów, tego że nasze kominki z płaszczem wodnym to innowacyjny produkt, który umożliwia podgrzanie wody czy podłączenie do instalacji grzewczej. Ale w tym wypadku nie o to chodzi. Przy wizualizacji najważniejsze jest, by klient widział jak to wygląda. O szczegółach działania i zaletach poszczególnych rozwiązań opowiadamy mu na miejscu – dodaje ekspert.

I faktycznie, z wizualizacji nie dowiemy się np. tego, że używając kominków z płaszczem wodnym możemy zaoszczędzić na ogrzewaniu (nie jest to możliwe w przypadku systemów GDP), to jednak jeśli chodzi o wygląd i rozmieszczenie przestrzenne, będziemy widzieć wszystko.

Zobacz także: Jak sprawdzić jakość materiałów budowlanych?

Wracając do Ani i Marka Wierzbickich, dzięki wizualizacjom mogą dalej dyskutować o tym czy okna powinny mieć szprosy czy nie. Na szczęście kłótnie nie będą trwały długo: większość szczegółów (m.in. rodzaj schodów, rozmieszczenie szafek w kuchni czy wspominany już kominek z płaszczem wodnym) już wybrali. Jedno jest pewne: nie kupią kota w worku.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
W Polsce trzeba wyburzyć ponad 6,5 tys. mieszkań lub domów. Kto nie może się czuć bezpiecznie?

Z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wynika, że ponad 2,2 mln Polek i Polaków mieszka w domach jednorodzinnych i kamienicach, które mają już ponad 100 lat. Nikt nie wie, czy te osoby mogą się czuć bezpiecznie. Eksperci portalu GetHome.pl dotarli do informacji z GUNB, z których wynika, że liczba budynków mieszkalnych do rozbiórki stale rośnie.

Senat zdecydował w sprawie wakacji kredytowych

Senat przyjął bez poprawek ustawę o wakacjach kredytowych. Nowe przepisy teraz trafią do podpisu prezydenta. Jak szacuje resort finansów z z wakacji kredytowych w tym roku będzie mogło maksymalnie skorzystać 562 tys. kredytobiorców.

Wiśnia ozdobna i jej najpiękniejsze odmiany do ogrodu – którą wybrać?

Wiśnia ozdobna uznawana jest za najpiękniej kwitnące drzewo. Jakie odmiany wiśni ozdobnej są najładniejsze? My polecamy Kanzan, Amanogawa, Royal Burgundy i Shirotae. Którą wybrać? Podpowiadamy.

Ministerstwo Finansów: nie będzie przedłużenia wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 r. pomoc dla kredytobiorców tylko z FWK

Ministerstwo Finansów nie przewiduje przedłużania wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 roku wspieranie kredytobiorców w trudnej sytuacji w całości przejmie Fundusz Wsparcia Kredytobiorców. Taką informację przekazał w Senacie 17 kwietnia 2024 r. wiceminister finansów Jurand Drop.

REKLAMA

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz przez dewelopera?

Nie tylko inwestorzy chcą wykańczać mieszkania pod klucz, również kupujący mieszkania na własny użytek coraz częściej korzystają z tej możliwości. Są pakiety podstawowe, jak i projekty indywidualne. Ile trzeba zapłacić? 

W Łodzi na wyburzenie czekają budynki z niemal 2,3 tys. mieszkań. A jak w innych miastach?

W Polsce w ponadstuletnich kamieniach mieszka więcej niż 2,2 mln rodaków. Czy to bezpieczne? Z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wynika, że liczba budynków mieszkalnych do rozbiórki stale rośnie.

Ile kosztuje wykończenie mieszkania – cena za m2? [PORADNIK]

Wykończenie mieszkania – cena za m2 różni się w zależności od standardu wykończenia mieszkania. Jaka jest cena metra kwadratowego robocizny? Prezentujemy krótki poradnik - wykończenie mieszkania deweloperskiego pod klucz krok po kroku. Sprawdź, od czego zacząć i co robić po kolei.

Wyjeżdżasz na długi weekend? Sprawdź, jak zabezpieczyć puste mieszkanie

W tym roku majówkowy weekend może być naprawdę długi, dlatego więcej Polaków niż przed rokiem planuje w tym czasie wyjazd. To niestety też idealny czas dla złodziei. Rok temu wiosną było średnio 6666 włamań miesięcznie! Jak się zabezpieczyć? 

REKLAMA

Ceny materiałów budowlanych - prognozy 2024

Co z cenami materiałów budowlanych w 2024 roku? Ostatnie wyliczenia pokazują, że ceny materiałów budowlanych spadają już kolejny miesiąc z rzędu. Niekoniecznie mamy jednak do czynienia ze stałym trendem. Może być to korekta, spowodowana nadmiernym wywindowaniem cen w ubiegłym roku. Pojawia się również pytanie, jak na to wszystko wpłynie nowy program mieszkaniowy “Mieszkanie na start”, proponowany przez rząd.

Czy Polacy chętnie kupują nowe mieszkania w tym roku?

Czy Polacy są zainteresowani kupnem nowych mieszkań? Czy decyzja o zakupie przekładana jest do czasu ruszenia nowego rządowego programu? Czy deweloperzy są zadowoleni z wyników sprzedaży i jakich rezultatów spodziewają się w 2024 roku?

REKLAMA