REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

15 lat firmy Quick-Mix na polskim rynku

Rynek budowlany, Quick-mix. Fot. Materiały prasowe
Rynek budowlany, Quick-mix. Fot. Materiały prasowe
Media

REKLAMA

REKLAMA

Firma quick-mix już 15 lat istnieje na polskim rynku. Quick-mix to jeden z głównych producentów chemii budowlanej na polskim rynku. Kompleksowość firmy quick-mix została doceniona przez wielu architektów oraz wykonawców.

REKLAMA

Firma quick-mix jest częścią międzynarodowego koncernu Sievert Baustoffgruppe. Na polskim rynku jest obecna od 1997 roku, od tego czasu szybko rozwinęła swoją działalność. Dzisiaj quick-mix posiada w Polsce dwie fabryki: w Strzelinie oraz Rawie Mazowieckiej i jest jednym z wiodących producentów chemii budowlanej. Sukcesy, jakimi może pochwalić się firma to doskonała reputacja na rynku, zaufanie jakim klienci darzą produkty tej marki od 15 lat. W kontekście rynkowym, największym sukcesem jest osiągnięcie pozycji lidera na rynku zapraw do klinkieru – rynku na którym klienci są bardzo wymagający, a wykonawcy to zwykle specjaliści, oczekujący pewnych i wydajnych rozwiązań.

REKLAMA

Firma quick-mix jako jedyna proponuje kompleksowy system czterech rodzajów zapraw z oryginalnym trasem tubag, dobranych do różnych nasiąkliwości cegieł klinkierowych oraz ich specyficznych właściwości. Każda z zapraw dostępna jest w 16 atrakcyjnych kolorach, co pozwala na optymalny dobór odcienia fugi do koloru cegły. Oferta quick-mix jest bogata i różnorodna - od zapraw murarskich, zapraw do klinkieru, tynków maszynowych, zapraw do reperacji betonu, przez systemy ociepleń, hydroizolacje skończywszy na klejach do płytek i produktach do przygotowywania podłoża. Portfolio quick-mix uzupełniają produkty specjalistyczne, takie jak: system renowacji zabytków tubag, produkty do kamienia naturalnego i kostki brukowej GaLaBau oraz system nawierzchni drogowych Strassenbau.

Dziś quick-mix to firma z tradycjami i bogatym doświadczeniem. Motto firmy, „Innowacyjne materiały budowlane”, potwierdza, że cała organizacja quick-mix stara się tworzyć produkty spełniające oczekiwania zarówno wykonawców, architektów, jak i inwestorów. Innowacyjność quick-mix odzwierciedlają produkty dopasowane do potrzeb na budowie, które rozwiązują konkretne problemy w sposób szybszy, prostszy i bardziej skuteczny, jednocześnie zapewniając najwyższą jakość wykonanych prac budowlanych.

Zobacz także:  Rynek budowlany - najnowsze informacje

Nowe technologie

Na rynku materiałów budowlanych każdego roku pojawiają się nowe technologie. Firma quick-mix bierze aktywnie udział w kreowaniu tych rozwiązań i systematycznie  poszerza swoją ofertę o nowoczesne produkty. W roku 2011 wprowadziła na rynek innowacyjny tynk Hydrocon przeznaczony do systemów ociepleń. Jest to produkt mineralny nowej generacji, który dzięki zastosowaniu opatentowanej przez quick-mix technologii HydroControl, zabezpiecza przed wykwitami, zapewnia trwałość i intensywność kolorów, jednocześnie zapobiegając porastaniu elewacji grzybami i glonami. W tym roku oferta quick-mix została wzbogacona o system produktów drogowych Strassenbau, przeznaczony do wykonywania trwałych i wodoprzepuszczalnych nawierzchni z kamienia naturalnego oraz kostki brukowej w obszarach miejskich. Kolejną innowacją jest system ociepleń budynków od wewnątrz Lobatherm MI-XI z wykorzystaniem mineralnych płyt izolacyjnych. Stanowi on doskonałe rozwiązanie dla obiektów, w których ocieplenie metodą standardową jest niemożliwe, jak np. obiekty zabytkowe. Najnowszym produktem, który pojawił się na rynku w sierpniu bieżącego roku, jest lekki tynk maszynowy MK5-L, którego wydajność jest ok. 40% wyższa od tzw. tradycyjnych tynków cementowo-wapiennych.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Produkty zawierające tras

Firma quick-mix kładzie olbrzymi nacisk na produkty zawierające tras. Zastosowanie trasu tubag pozwala uzyskać szczególne właściwości zapraw quick-mix, takie jak: minimalny skurcz, odporność na starzenie, wodoszczelność czy brak wykwitów. Dzięki unikalnej metodzie przygotowania trasu oraz doświadczeniu w komponowaniu receptur na jego bazie, powstają innowacyjne produkty o unikalnych właściwościach. Warto podkreślić, że produkty na bazie trasu tubag są całkowicie ekologiczne. Dzięki zastosowaniu odpowiedniej mieszanki spoiw naturalnych i trasu eliminowane są z zapraw dodatki chemiczne przy jednoczesnym zachowaniu najwyższych parametrów produktów.

Produkty wysokiej jakości oraz funkcjonalne rozwiązania systemowe  

Firma quick-mix od wielu lat oferuje klientom produkty najwyższej jakości oraz przemyślane rozwiązania systemowe. Odbiorcy szczególnie cenią kompleksowość asortymentu oraz jego innowacyjność. Oferując produkty zaawansowane technologicznie quick-mix kładzie również duży nacisk na edukację. Są to przede wszystkim szkolenia dla wykonawców i architektów, oraz profesjonalne doradztwo techniczne prowadzone przez przedstawicieli bezpośrednio na budowach. Jakość oferowana przez quick-mix to nie tylko produkt, ale także serwis, wsparcie techniczne i dostęp do niezbędnych informacji. Idealnym przykładem mogą tu być mobilne aplikacje APP, dzięki którym klienci mogą w łatwy i szybki sposób wybrać towar, dobrać kolor elewacji czy sprawdzić parametry techniczne produktów on-line.

Zobacz także:  Rynek budowlany - najnowsze informacje

Źródło: Materiały prasowe

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Czy ceny mieszkań nadal będą rosły?

Minister Rozwoju i Technologii, Krzysztof Hetman, ocenił w Radiu Zet, że deweloperzy zwiększyli podaż mieszkań, przewidując wprowadzenie programu "Mieszkanie na start" oraz programu wsparcia rozwoju budownictwa społecznego.

Wiosenne wyzwania finansowe Polaków. Remont domu na czele listy

Według najnowszego badania przeprowadzonego przez Santander Consumer Bank "Polaków Portfel Własny: wiosenne wyzwania 2024", aż 38% respondentów wskazało, że największym wydatkiem, jaki planują ponieść wiosną, jest remont domu. Co więcej, 58% badanych planuje sfinansować swoje projekty z bieżących dochodów.

Kredyty hipoteczne z WIBOR-em. Abuzywne formuły zmiany oprocentowania niezgodne z unijnym rozporządzeniem BMR

Wraz z wejściem rozporządzenia BMR umowy kredytowa zawierające niedozwolone zapisy powinny zostać aneksowane i dostosowane do nowego porządku prawnego. Brak dostosowania umowy może skutkować tym, że umowa zawarta wiele lat temu może okazać się nieważna.

Nowe mieszkania w starej przestrzeni - rewitalizacja centrów miast

Centra wielkich miast są atrakcyjnymi miejscami nie tylko do pracy, ale też do mieszkania. Swobodny dostęp do miejskiej infrastruktury zapewnia tam wygodne funkcjonowanie na co dzień. Niestety, gęsta zabudowa – typowa dla centrum – ogranicza możliwość budowania nowych lokali, zarówno komercyjnych, jak i mieszkalnych. Zdaniem architektów i urbanistów skutecznym rozwiązaniem tego problemu są rewitalizacje zabytkowych kamienic i nadbudowy. Wciąż jednak można odnieść wrażenie, że potencjał istniejących budynków pozostaje niewykorzystany.

REKLAMA

Ustawa w sprawie dzikich lokatorów - powstał obywatelski projekt. Co zrobić, żeby w Polsce nie było jak w Hiszpanii? Coraz więcej mieszkań jest zajmowanych bezprawnie

- Nie możemy pozwolić na to, by uczciwie pracujący obywatele byli terroryzowani przez dzikich lokatorów. Niestety z miesiąca na miesiąc rośnie ilość zgłoszeń, że mieszkanie, które miało być wynajmowane komercyjnie, jest po prostu zagrabiane przez dzikich lokatorów. Jeżeli nie dojdzie do zmian w prawie możemy spodziewać się, że niebawem zaleje nas fala dzikich lokatorów jeszcze większa niż w czasie pandemii – mówi Małgorzata Marczulewska, detektyw i windykator.
Małgorzata Marczulewska wspólnie z prawnikami z kancelarii Wódkiewicz & Sosnowski: mec. Grażyną Wódkiewicz oraz mec. Markiem Jarosiewiczem przygotowali projekt ustawy, który miałby pomagać w odzyskiwaniu mieszkań zajmowanych przez dzikich lokatorów. W Internecie dostępna jest petycja w tej sprawie. 

Dom za 1 euro. Jakie są warunki?

Władze miasteczka Saint-Amand-Montrond, położonego w centralnej Francji, podjęły niecodzienną inicjatywę. Wystawiły na sprzedaż dom za symboliczną kwotę 1 euro. Jest jednak pewien warunek - nabywca musi zobowiązać się do zamieszkania w nim na co najmniej 10 lat.

Nowe wsparcie dla kredytobiorców. Wiadomo, kiedy kredyt #naStart wejdzie w życie

Ministerstwo Rozwoju i Technologii ogłosiło, że nowe przepisy dotyczące wsparcia przy zakupie pierwszego mieszkania wejdą w życie w drugiej połowie 2024 roku. Projekt ustawy wprowadzającej kredyt "#naStart" jest obecnie konsultowany.

Frankowicze czekają na uchwałę Sądu Najwyższego. Czy 25 kwietnia 2024 r. Izba Cywilna SN wyjaśni wreszcie 6 kluczowych zagadnień prawnych?

W dniu 25 kwietnia 2024 roku poznamy kolejny rozdział wieloletniej już sagi związanej z wydaniem tzw. uchwały frankowej przez Sąd Najwyższy w pełnym składzie Izby Cywilnej. Na ten dzień zostało wyznaczone posiedzenie Sądu Najwyższego, który ponownie ma zająć się zagadnieniami prawnymi dot. spraw frankowych, które zostały przedstawione przez Pierwszą Prezes. Czy jednak ta uchwała ma szanse zostać wydana i czy rzeczywiście – po wielu wyrokach TSUE w polskich sprawach frankowych – jest jeszcze potrzebna? Czy jeżeli zostanie wydana, to ułatwi rozstrzyganie pozwów Frankowiczów czy tylko skomplikuje te procesy? 

REKLAMA

W jaki sposób deweloperzy mieszkaniowi korzystają z sztucznej inteligencji

Sztuczna inteligencja jako wsparcie dla deweloperów? Jak najbardziej. W jaki sposób już ją wykorzystują i jak planują wykorzystywać AI w przyszłości? 

W Polsce trzeba wyburzyć ponad 6,5 tys. mieszkań lub domów. Kto nie może się czuć bezpiecznie?

Z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wynika, że ponad 2,2 mln Polek i Polaków mieszka w domach jednorodzinnych i kamienicach, które mają już ponad 100 lat. Nikt nie wie, czy te osoby mogą się czuć bezpiecznie. Eksperci portalu GetHome.pl dotarli do informacji z GUNB, z których wynika, że liczba budynków mieszkalnych do rozbiórki stale rośnie.

REKLAMA