reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > Cechy decydujące o przydatności do stosowania zestawów wyrobów do wykonywania ociepleń metodą BSO

Cechy decydujące o przydatności do stosowania zestawów wyrobów do wykonywania ociepleń metodą BSO

Bezspoinowe ocieplenia BSO są jedną z najpopularniejszych metod ocieplania budynków. Wykorzystuje się je do pokrycia zewnętrznych ścian budowli. Przeczytaj, jakie są cechy decydujące o przydatności do stosowania zestawów wyrobów do wykonywania ociepleń metodą BSO.

Negatywną rolę odgrywają również niektórzy producenci materiałów elewacyjnych, którzy pod wpływem niestabilnego rynku decydują się na systematyczne obniżanie ceny swoich produktów oraz ich jakości. Jednym ze sposobów jest ograniczenie zawartości biocydów, których ilość bezpośrednio wpływa na niższą cenę materiałów. Mikroorganizmy do prawidłowego rozwoju potrzebują przede wszystkim: pożywienia, wilgoci, odpowiedniego podłoża oraz dużej ilości światła.

Zobacz także: Czym jest hydroizolacja typu lekkiego?

Fot. Stowarzyszenie Na Rzecz Systemów Ociepleń

Mikroorganizmy przyczyniają się do erozji materiałów budowlanych , przez co zwiększają nakład na prace remontowe. Ponadto, wytwarzane przez nie mykotoksyny stanowią zagrożenie dla zdrowia i życia osób użytkujących dany budynek. Mogą wywoływać alergie oraz choroby płucne. Czarne i zielone naloty na powierzchni elewacji nadają jej nieestetyczny wygląd oraz wpływają na obniżenie wartości nieruchomości.

Technologia usuwania mikroorganizmów tynków cienkowarstwowych powinna obejmować: mechaniczne usuniecie zielonych nalotów (zmywanie na mokro ciśnieniowo i poprzez szczotkowanie), umycie i zabezpieczenie powierzchni tynku preparatem grzybobójczym oraz pokrycie go powłoką zawierającą stabilne i skuteczne preparaty biobójcze. Wiele firm, producentów chemii budowlanej, w celu zminimalizowania problemu i zabezpieczania przed rozwojem mchów, alg oraz grzybów pleśniowych dodaje do swoich farb i tynków preparaty zabezpieczające zarówno materiał w opakowaniu jak i po jego zainstalowaniu na powierzchni elewacji.

Zobacz także: Czym jest hydroizolacja typu ciężkiego?

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Ekspert:

Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń

Stowarzyszenie polskich producentów materiałów do wykonywania systemów ociepleń ścian zewnętrznych.

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Ocieplanie budynku. Fot. Materiały prasowe
Ocieplanie budynku. Fot. Materiały prasowe

Kodeks pracy 2020. Praktyczny komentarz z przykładami129.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Bernardo Cartoni i Wspólnicy Sp. K.

Kancelaria Prawnicza

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama