| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > Jak wypełnić wniosek o wydanie warunków zabudowy?

Jak wypełnić wniosek o wydanie warunków zabudowy?

Wniosek o wydanie warunków zabudowy jest jednym z dokumentów, które musimy złożyć w urzędzie chcąc rozpocząć proces budowlany. Podpowiadamy, jak go wypełnić.

Skąd wziąć formularz o wydanie warunków zabudowy?

Wniosek należy pobrać w pobliskim urzędzie gminy miasta, w którym mieszkamy. Wniosek można pobrać też ze strony internetowej urzędu. Choć poszczególne wnioski z różnych stron internetowych, na pierwszy rzut oka, mogą nieco różnić się nieco między sobą, nie powinniśmy się tym przejmować ponieważ zawsze zawierają te same dane.

Zobacz także: Wszystkie dokumenty potrzebne do budowy domu

Jak wypełnić formularz o wydanie warunków zabudowy?

Wypełniając wniosek, już na tym etapie powinniśmy wiedzieć, jak będzie wyglądała budowa. We wniosku musimy podać informacje na temat tego jak będzie zagospodarowana działka, czyli:

Rodzaj inwestycji – czy planujemy budowę nowego domu od podstaw, czy może rozbudowę już istniejącego budynku.

Lokalizacja – we wniosku będziemy musieli podać dokładny adres działki, na której będzie odbywać się budowa. Potrzebny będzie też numer ewidencyjny działki. Jeśli go nie znamy, uzyskamy go w urzędzie gminy w wydziale geodezji.

Zagospodarowanie terenu – w tej części musimy zawrzeć informacje o rodzaju inwestycji. Informacje o usytuowaniu budynku na działce, liczbie jego kondygnacji, rodzaju dachu (dwuspadowy, wielospadowy) oraz to, czy w budynku będzie garaż.   

Informacja na temat działki – we wniosku musimy podać informacje jakie wymiary ma działka, ponadto podajemy też powierzchnię zabudowy budynku oraz liczbę miejsc parkingowych (jeśli występują). Podając wymiary działki warto jest podzielić działkę na: zabudowę budynku, część zieloną i dojazd i podać ich powierzchnię w liczbach. Musimy podać też orientacyjną powierzchnię użytkową oraz całkowitą budynku, a także jego kubaturę oraz wysokość.

Woda – we wniosku powinna znaleźć się informacja, czy woda dostarczana do budynku będzie pochodzić ze studni, czy z wodociągu.

Ogrzewanie – określmy, w jaki sposób budynek będzie ogrzewany. Czy będzie to ogrzewanie na gaz, z sieci, na olej opałowy czy inne?

Odprowadzanie ścieków – w jaki sposób planujemy odprowadzać ścieki z budynku, czy za pomocą przydomowej oczyszczalni ścieków, szamba czy kanalizacji.

Usuwanie odpadów –  czyli tzw. śmieci. W jaki sposób planujemy się ich pozbywać. Czy będzie to: pojemnik na śmieci okresowo opróżniamy firmę zajmująca się wywozem śmieci, czy może jakieś inne rozwiązanie.

Media takie jak woda, prąd i gaz – w jaki sposób będą doprowadzone.

Dostęp do drogi publicznej – we wniosku powinniśmy podać nazwę ulicy, numer drogi  z której można wjechać na działkę.

Zobacz także:  Wniosek o wydanie warunków zabudowy krok po kroku

Dokumenty, które należy dołączyć do wniosku

Do wypełnionego wniosku musimy dołączyć:
– dwie kopie mapy zasadniczej w skali 1:500 lub 1:1000 obejmujące działkę oraz jej otoczenie w odległości trzykrotnej szerokości frontu działki
– na załączonych mapach należy zaznaczyć kolorem czerwonym granice naszej działki, na której będziemy prowadzić inwestycję
–  ponadto na jednej z map należy zaznaczyć miejsce usytuowania budynku i innych planowanych obiektów
– niektóre urzędy mogą wymagać od nas szczegółowych opisów projektowanych budynków a także wstępną koncepcja architektoniczną

Skąd wziąć mapę?

Mapę możemy uzyskać w powiatowym ośrodku geodezji i kartografii.

jz

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Comarch

Producent i dostawca nowoczesnych systemów informatycznych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »