REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Rolety zewnętrzne – ochrona przed słońcem

Rolety zewnętrzne. Fot. Aluprof
Rolety zewnętrzne. Fot. Aluprof
Aluprof

REKLAMA

REKLAMA

Rolety zewnętrzne poza tym, że chronią nas przed Słońcem, zapewniają nam prywatność i bezpieczeństwo, a także chronią pomieszczenie przed znacznym nagrzaniem w okresie letnim. Nieważne, czy budujemy dom, czy szukamy rozwiązania chroniącego przed Słońcem do domu już wybudowanego. Rolety zewnętrzna można zamontować w każdym dowolnym momencie.

Rolety zewnętrzne są coraz bardziej popularne. Rozwiązanie to jest wybierane przez coraz większą liczbę osób ma bowiem wiele zalet.

REKLAMA

Poduszka powietrzna, która wytwarza się pomiędzy oknem a roletą zewnętrzną staje się swojego rodzaju izolacją termiczną, dzięki której wnętrze domu nie nagrzewa się i panuje w nim przyjazny, chłodny mikroklimat. Ponadto rolety zewnętrzne poza ochroną przed promieniami słonecznymi, zabezpieczają konstrukcję okien przed takimi czynnikami atmosferycznymi, takimi jak deszcz, czy wiatr, a także zmiennymi temperaturami wpływającymi szczególnie niekorzystnie na okna PVC. Rolety zewnętrzne dobrze tłumią też hałas pochodzący z zewnątrz.

Zobacz także: Okiennice, rolety czy daszki nadokienne – co wybrać?

Rolety zewnętrzne można instalować w trakcie budowy domu, na tynku dostępne są także rolety, które będziemy mogli zainstalować w już istniejącym  budynku. 

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Rolety zewnętrzne. Fot. Aluprof

– Istnieją różne możliwości instalacji rolet zewnętrznych. W zależności od budynku i naszych upodobań możemy wybrać system nadprożowy, adaptacyjny, podtynkowy lub rolety nadstawnemówi Zdzisław Morzyński, Dyrektor Sprzedaży Rolet w firmie Aluprof.Zróżnicowane obudowy oraz szeroka paleta kolorystyczna umożliwi nam zamontowanie rolet w taki sposób, aby były niemal niewidoczne lub wprost przeciwnie – aby nadawały budynkowi niepowtarzalnego charakteru.

Zobacz także: Jak prawidłowo zamontować rolety wewnętrzne?

System nadprożowy

System nadprożowy to gotowe rozwiązanie stosowane w nowo wznoszonych budynkach. Kaseta, w której znajduje się roleta umieszcza się pod elewacją sprawiając, że staje się one niewidoczna dla oka. Zastosowanie w jego konstrukcji tzw. „twardego styropianu” pozwala na osiągnięcie niezwykle wysokiego stopnia izolacji termicznej.

System podtynkowy

System podtynkowy możemy stosować zarówno w zarówno w budynkach dopiero co wznoszonych, jak i gotowych. Ich montaż nie ingeruje w nadproże, a po otynkowaniu skrzynka idealnie dopasowuje się do konstrukcji budynku. Ponadto, stanowią one również doskonałą izolację termiczną oraz akustyczną.

Rolety nadstawne

REKLAMA

Dla już istniejących budynków najczęściej stosuje sie rolety nadstawne. Stanowią one jednocześnie element dekoracyjny domu, dzięki zróżnicowanym projektom eleganckich skrzynek aluminiowych. Zaokrąglone kształty doskonale prezentują się zarówno na elewacji, jak i we wnękach okiennych.

Rolety zewnętrzne nie są trudne w obsłudze. Sterowanie radiowe pozwala obsługiwać je przy pomocy pilota, bez wstawania z fotela. Dzięki bogatej ofercie rolet na rynku, na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Dzięki roletom zewnętrznym nasze wnętrze latem zawsze będzie przyjemnie chłodne  i z przyjemnością wracać do chłodnego domu w upalne dni.

Zobacz także: Jak sprawdzić, czy okno jest energooszczędne?

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowe wsparcie dla kredytobiorców. Wiadomo, kiedy kredyt #naStart wejdzie w życie

Ministerstwo Rozwoju i Technologii ogłosiło, że nowe przepisy dotyczące wsparcia przy zakupie pierwszego mieszkania wejdą w życie w drugiej połowie 2024 roku. Projekt ustawy wprowadzającej kredyt "#naStart" jest obecnie konsultowany.

Frankowicze czekają na uchwałę Sądu Najwyższego. Czy 25 kwietnia 2024 r. Izba Cywilna SN wyjaśni wreszcie 6 kluczowych zagadnień prawnych?

W dniu 25 kwietnia 2024 roku poznamy kolejny rozdział wieloletniej już sagi związanej z wydaniem tzw. uchwały frankowej przez Sąd Najwyższy w pełnym składzie Izby Cywilnej. Na ten dzień zostało wyznaczone posiedzenie Sądu Najwyższego, który ponownie ma zająć się zagadnieniami prawnymi dot. spraw frankowych, które zostały przedstawione przez Pierwszą Prezes. Czy jednak ta uchwała ma szanse zostać wydana i czy rzeczywiście – po wielu wyrokach TSUE w polskich sprawach frankowych – jest jeszcze potrzebna? Czy jeżeli zostanie wydana, to ułatwi rozstrzyganie pozwów Frankowiczów czy tylko skomplikuje te procesy? 

W jaki sposób deweloperzy mieszkaniowi korzystają z sztucznej inteligencji

Sztuczna inteligencja jako wsparcie dla deweloperów? Jak najbardziej. W jaki sposób już ją wykorzystują i jak planują wykorzystywać AI w przyszłości? 

W Polsce trzeba wyburzyć ponad 6,5 tys. mieszkań lub domów. Kto nie może się czuć bezpiecznie?

Z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wynika, że ponad 2,2 mln Polek i Polaków mieszka w domach jednorodzinnych i kamienicach, które mają już ponad 100 lat. Nikt nie wie, czy te osoby mogą się czuć bezpiecznie. Eksperci portalu GetHome.pl dotarli do informacji z GUNB, z których wynika, że liczba budynków mieszkalnych do rozbiórki stale rośnie.

REKLAMA

Senat zdecydował w sprawie wakacji kredytowych

Senat przyjął bez poprawek ustawę o wakacjach kredytowych. Nowe przepisy teraz trafią do podpisu prezydenta. Jak szacuje resort finansów z z wakacji kredytowych w tym roku będzie mogło maksymalnie skorzystać 562 tys. kredytobiorców.

Wiśnia ozdobna i jej najpiękniejsze odmiany do ogrodu – którą wybrać?

Wiśnia ozdobna uznawana jest za najpiękniej kwitnące drzewo. Jakie odmiany wiśni ozdobnej są najładniejsze? My polecamy Kanzan, Amanogawa, Royal Burgundy i Shirotae. Którą wybrać? Podpowiadamy.

Ministerstwo Finansów: nie będzie przedłużenia wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 r. pomoc dla kredytobiorców tylko z FWK

Ministerstwo Finansów nie przewiduje przedłużania wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 roku wspieranie kredytobiorców w trudnej sytuacji w całości przejmie Fundusz Wsparcia Kredytobiorców. Taką informację przekazał w Senacie 17 kwietnia 2024 r. wiceminister finansów Jurand Drop.

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz przez dewelopera?

Nie tylko inwestorzy chcą wykańczać mieszkania pod klucz, również kupujący mieszkania na własny użytek coraz częściej korzystają z tej możliwości. Są pakiety podstawowe, jak i projekty indywidualne. Ile trzeba zapłacić? 

REKLAMA

W Łodzi na wyburzenie czekają budynki z niemal 2,3 tys. mieszkań. A jak w innych miastach?

W Polsce w ponadstuletnich kamieniach mieszka więcej niż 2,2 mln rodaków. Czy to bezpieczne? Z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wynika, że liczba budynków mieszkalnych do rozbiórki stale rośnie.

Ile kosztuje wykończenie mieszkania – cena za m2? [PORADNIK]

Wykończenie mieszkania – cena za m2 różni się w zależności od standardu wykończenia mieszkania. Jaka jest cena metra kwadratowego robocizny? Prezentujemy krótki poradnik - wykończenie mieszkania deweloperskiego pod klucz krok po kroku. Sprawdź, od czego zacząć i co robić po kolei.

REKLAMA