| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > Bramy garażowe – rodzaje

Bramy garażowe – rodzaje

Na rynku dostępne są różne rodzaje bram garażowych. Różnią się od siebie budową, a także sposobem otwierania. Do wyboru mamy m.in. bramy uchylne, segmentowe, rolowane oraz tradycyjne wrota. Czym się różnią poszczególne rodzaje bram garażowych i którą wybrać?

Bramy uchylne

Bramy uchylne zwane są także płytowymi są najpopularniejszy typem bram. Bramy uchylne wymagają dodatkowego miejsca przed garażem, ponieważ ich dolna część brmy otwiera się na zewnątrz. Są niewskazane do garaży z niewielkim podjazdem.

Bramy segmentowe

Bramy segmentowe nazywamy także sekcyjnymi, mogą być górne i boczne. Są idealnym rozwiązaniem przy krótkich podjazdach oraz w garażach wychodzących na ulice. Bramy segmentowe są szczelne i często montowane w garażach ogrzewanych. Można je stosować również w otworach z łukowym nadprożem.

Bramy rolowane

Bramy rolowane (żaluzjowe) działają podobnie jak roleta okienna i zajmują najmniej miejsca. Są niezwykle wygodne w eksploatacji, kupuje się je od razu z napędem elektrycznym.

Wrota

Wrota otwierane na boki są najstarszym typem bramy. W ofercie niektórych producentów przestają się pojawiać, ponieważ wypierają je bardziej nowoczesne rodzaje bram. Wrota do garażu można zamówić w warsztacie rzemieślniczym, jednak nie są one najlepszym rozwiązaniem, ponieważ otwarcie skrzydeł wymaga dużo miejsca, a zamontowanie napędu elektrycznego nie zawsze jest możliwe.

Zobacz także: Automatyczna brama – najlepsza na zimę

Bramy garażowe – materiał

Bramy garażowe mogą być wykonane z blachy aluminiowej lub ze stalowej, a także z drewna, rzadziej spotyka się bramy z blachy miedzianej lub z aluminium pokrytego brązem albo miedzią.

Najlepsza brama do garażu ogrzewanego

Jeżeli decydujemy się na garaż ogrzewany i wbudowany w dom, najlepiej jest zamontować ocieploną bramę z blachy. W przypadku garażu nieogrzewanego montowanie ocieplonej bramy nie jest konieczne.

Dodatkowe wyposażenie

Dodatkowym wyposażeniem bram garażowych mogą być okienka w różnych kształtach, np. kwadratowe, prostokątne, owalne i trójkątne. Dostępne są także bramy z całymi pasami przeszkleń. Brama garażowa może również być wyposażona w drzwi przejściowe montowane w blacie bramy.

Zobacz także:  Jaką bramę garażową wybrać?

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Maciej Godyń

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »