reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > Wykonanie przyłącza gazu ziemnego – przewodnik

Wykonanie przyłącza gazu ziemnego – przewodnik

Jak krok po kroku przeprowadzić przyłączenie instalacji gazowej? Jakie wnioski i gdzie należy złożyć? Czy i kiedy gazownia może odmówić przyłączenia? Odpowiedź na te i inne pytania poniżej.

Jeżeli chcemy podpisać umowę później, musimy złożyć kolejny wniosek – tym razem o zawarcie umowy o przyłączenie do sieci gazowej. W tym przypadku również możemy uzyskać formularz w BOK lub na stronie internetowej, a także złożyć go osobiście lub za pośrednictwem poczty.

Projekt umowy przygotowuje PGNiG na podstawie zebranych informacji. Umowa określa koszt przyłączenia, wysokość opłaty, obowiązki stron umowy oraz termin realizacji inwestycji. Zostanie nam przesłana pocztą lub możemy odebrać ją osobiście.

Jak mogę się dowiedzieć czy na działkę, którą chcę kupić można doprowadzić gaz?

W tym celu należy złożyć wniosek o określenie warunków przyłączenia do sieci gazowej, z zaznaczeniem, że jest to zapytanie o możliwość przyłączenia. Do wniosku trzeba dołączyć aktualną mapę sytuacyjną terenu do celów informacyjnych z zaznaczonym miejscem odbioru paliwa gazowego.

Zobacz także:  Wykaz materiałów budowlanych, za które można otrzymać zwrot podatku VAT w 2012 roku

Co zrobić w przypadku, gdy planowana instalacja gazowa musi przebiegać przez działkę sąsiada?

Jeżeli z otrzymanych warunków wynika, że doprowadzenie do naszego domu instalacji gazowej będzie wymagało przeprowadzenia przyłącza przez nieruchomość osób trzecich przed złożeniem wniosku o zawarcie umowy przyłączeniowej należy uzyskać zgodę w formie oświadczenia od wszystkich zainteresowanych.

Zobacz także: Kiedy nie jest potrzebne pozwolenie na budowę?

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Sienkiewicz i Zamroch. Radcowie Prawni Spółka Partnerska

Kancelaria oferuje kompleksową obsługę prawną przedsiębiorców, jak również pomoc dla klientów indywidualnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama