| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > Ważne aspekty wyboru działki według feng shui

Ważne aspekty wyboru działki według feng shui

Wybór działki z uwzględnieniem feng shui musi opierać się na ściśle określonych wyznacznikach. Nie każda działka będzie odpowiednia według feng shui. Na jakie aspekty zwrócić uwagę? Które muszą zostać bezwzględnie uwzględnione, a które są mniej ważne?

– Spacer po okolicy da nam wiele wskazówek, odnoszących się poziomu zadowolenia zarówno emocjonalnego, jak i finansowego ludzi mieszkających w sąsiedztwie naszej przyszłej działki. Warto przed podjęciem decyzji o zakupie działki odwiedzić ją o różnych porach dnia i w różne dni tygodnia. Zorientujemy się wtedy, co się dzieje u sąsiadów, jaki jest ruch, czy są jakieś niespodziewane hałasy lub sytuacje, które mogą zachęcić lub zniechęcić do zakupu.

Zobacz także: Pokój dziecka według feng shui

– Bardzo duże znaczenie dla komfortu naszego życia w wymarzonym domu ma sposób, w jaki nasze miejsce jest skomunikowane z naszym miejscem pracy, szkołą, przedszkolem sklepem spożywczym. Sprawdźmy czy znajomi w łatwy sposób dojadą do nas. Nawet, jeśli zamierzamy poruszać się wyłącznie samochodem, to warto zorientować się, z jakimi korkami musimy się liczyć. Ile czasu zabierze nam dojazd z domu do pracy, czy droga, która prowadzi do działki jest przejezdna, kiedy spadnie dużo deszczu. Dobrze tez mieć alternatywę komunikacyjną w postaci autobusu, tramwaju lub pociągu. Sprawdźmy czy do środków masowej komunikacji jest daleko i z jaką częstotliwością kursują. Czasem może dojść do sytuacji, w której nie będziemy mogli przemieścić się samochodem. Podobnie nasi znajomi czy rodzina, nie zawsze maja ochotę czy możliwość przyjechania samochodem. Warto zadbać o ich komfort, gdyż inaczej więzy mogą się bardzo rozluźnić. Mamy piękny dom, a nie mamy przyjaciół.

Zobacz także: Jak zaaranżować łazienkę według zasad feng shui?

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Eksperci portalu infor.pl

Instytut Studiów Podatkowych Modzelewski i Wspólnicy

Doradztwo podatkowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »