| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > Budowa domu – formalności

Budowa domu – formalności

Budowa domu jest procesem, który pokonuje się krok po kroku odwiedzając różne urzędy i wypełniając różne wnioski. Podpowiadamy, jak uporać się z formalnościami związanymi z budową domu oraz jak zacząć planować budowę.

Po uzyskaniu pozwolenia na budowę należy zacząć rozglądać się za osobą, która zajmie się prowadzeniem budowy. Dobrze by było, aby kierownik budowy miał tez swoich pracowników, którzy będą wykonywać określone prace. Kiedy wybierzemy już odpowiednią osobę , która będzie koordynować przebieg budowy, należy poinformować inspektorat nadzoru budowlanego o terminie rozpoczęcia budowy.

Zobacz także: Ekspert radzi: jak dobrze wybrać ekipę budowlaną?

Zakończenie budowy domu

Formalnie, budowa domu kończy się, kiedy dom zostanie wybudowany. Zakończenie prac budowlanych należy zgłosić do inspektoratu nadzoru budowlanego. Do zgłoszenie powinniśmy dołączyć oświadczenie kierownika budowy o zgodności  budowy z projektem i pozwoleniem, dziennik budowy, inwentaryzację  powykonawczą wykonaną przez geodetę oraz protokoły odbioru robót.

Jeśli w ciągu 3 tygodni (21 dni) inspektorat nie wyrazi sprzeciwu do otrzymanego zgłoszenia, pozwolenie na użytkowanie budynku się uprawomocni.

Zobacz także: Wykaz materiałów budowlanych, za które można otrzymać zwrot podatku VAT w 2012 roku

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

www.budujesz-kupujesz.pl

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Budowa domu. Fot. materiały prasowe
Budowa domu. Fot. materiały prasowe

Potrącenia komornicze i administracyjne z wynagrodzeń69.30 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Accreo

Accreo to firma doradcza, oferująca usługi dedykowane przedsiębiorstwom i klientom indywidualnym w zakresie doradztwa podatkowego i prawnego, business restructuringu oraz doradztwa europejskiego przede wszystkim w obszarze pozyskiwania dotacji i funduszy unijnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »