| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > Ogrodzenie placu zabaw bezpieczne dla dzieci

Ogrodzenie placu zabaw bezpieczne dla dzieci

Właściwe ogrodzenie placu zabaw dla dzieci powinno być przede wszystkim bezpieczne. Ważne jest też, aby było wykonane zgodnie z przepisami prawa budowlanego. Bezpieczne ogrodzenie placu zabaw to ochrona bawiących się dzieci i całego znajdującego się tam wyposażenia.

Warto pamiętać, że już we wstępnej fazie projektu placu zabaw powinniśmy zastanowić się nad ochroną tego miejsca. Niespodziewanie mogą się na nim pojawić zbłąkane zwierzęta, które mogą stanowić ogromne zagrożenie dla małych dzieci lub osoby nie powołane.

Według obowiązującego prawa oraz norm lokalnych ogrodzenie wokół placów zabaw powinno mieć wysokość około 1 metra. To optymalne rozwiązanie, które z jednej strony stanowi idealną barierę bezpieczeństwa całego placu, a z drugiej wyznacza granicę naszego małego parku rozrywki. W celu dodatkowej ochrony warto wybrać konstrukcję, której konstrukcja pozbawiona jest ostrych krawędzi i wystających elementów scalających, jak śruby czy nity. Wyeliminuje to niebezpieczeństwo skaleczenia podczas zabawy w pobliżu ogrodzenia.

Zobacz także: Jak zrobić efektowne ogrodzenie?

Dobrze, aby także powierzchnia paneli oraz słupków ogrodzeniowych była gładka. Można kupić np. ogrodzenia wykonane w technologii ocynku ogniowego oraz malowane proszkowo. Ta metoda zabezpieczenia stalowej konstrukcji pozwala uchronić ją też przed destrukcyjnym wpływem deszczu, śniegu czy mrozu. Z jednej strony solidność i trwałość, z drugiej zaś spora oszczędność w braku uciążliwej corocznej konserwacji.

Zobacz także: Ogrodzenie: panelowe lub z siatki powlekanej

Ażurowe panele to rozwiązanie, które można dostosować do każdego typu podłoża, tak by całość wyglądała schludnie i bez problemu mogła się wkomponować w architekturę całego otoczenia. Grubość oczek w panelach powinna być tak dobrana, aby zminimalizować niebezpieczeństwo np. włożenia ręki lub nogi przez dziecko w otwory w ogrodzeniu.

Nie zapominajmy także o bramkach wejściowych. Muszą one spełniać określone normy bezpieczeństwa. Według zaleceń powinny mieć szerokość co najmniej 1 metra, tak aby umożliwić swobodne wejście, jak i wyjście z obiektu. Doskonale nadają się do tego bramki wahadłowe. Mogą otwierać się w dwóch kierunkach poprzez pchnięcie, ponieważ nie zawierają klamki. Odpowiednio dopracowana konstrukcja skutecznie blokuje dostęp błąkającym się zwierzakom, które niejednokrotnie mogłyby stanowić zagrożenie dla naszych dzieci, jak i zanieczyścić np. piaskownicę. Ważne też, że wbudowany mechanizm samoczynnie zamyka skrzydło bramki, utrzymując ją w idealnej linii razem z ogrodzeniem.

Jeżeli chcemy, aby miejsce, na którym spędzamy z naszymi dziećmi czas było dobrze zabezpieczone to zainwestujmy w odpowiednie ogrodzenie. Zapewni im to doskonałą ochronę, jak również zapobiegnie osiedlowemu wandalizmowi.

Zobacz także: Jak wymurować ogrodzenie z cegły klinkierowej?

Źródło: Legi

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Leszek Markiewicz

Agent nieruchomości

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »