reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > Budowa domu w okresie zimowym

Budowa domu w okresie zimowym

Jeszcze do niedawna budowa wymarzonego domu w zimie była nie możliwa. Pojawienie się na rynku nowoczesnych materiałów i technologii spowodowało, że trzymając się pewnych zasad można budować dom także w zimie. Podpowiadamy, jakie prace na budowie możemy wykonywać w okresie zimowym oraz jak prawidłowo zabezpieczyć budowę na zimę.

Aby maksymalnie wykorzystać czas w sezonie zimowym, najważniejsze jest odpowiednie rozplanowanie prac budowlanych. Poszczególne etapy budowy powinny być dostosowane do warunków atmosferycznych.

Warto tak poprowadzić harmonogram prac, aby jak najmniej prac zewnętrznych pozostało do wykonania na okres późnej jesieni i zimy – przekonuje Ignacy Kowalski z firmy YGDOM, certyfikowany wykonawca SILKA YTONG. – Jednocześnie w ogrzewanym domu istnieją sprzyjające warunki do wykonywania prac wewnętrznych, na przykład instalatorskich – dodaje Ignacy Kowalski.

Według Adama Łazowskiego z firmy Logic z Siemiatycz, certyfikowanego wykonawcy SILKA YTONG, po zakryciu okien plandekami lub folią można nawet prowadzić prace murarskie wewnątrz domu.

Zobacz także: 12 sposobów, aby przygotować dom letniskowy do zimy

Tak zwane „prace mokre”, do których należy między innymi tynkowanie czy wylewanie posadzek, powinny być wykonywane w temperaturze powyżej 5 stopni.

Dopuszczalne jest prowadzenie „prac mokrych” w nieco niższych temperaturach, ale należy zastosować odpowiednie materiały, zaprawy czy dodatki chemiczne, które zapewnią, że parametry wyrobów, mimo obniżonej temperatury, będą takie, jak powinny być – twierdzi Dariusz Niklewski z firmy PROKOM OLSZTYN, Ekspert Budowy SILKA YTONG.

Zobacz także: Usytuowanie budynku na działce

Prace budowlane z zastosowaniem zaprawy zimowej przebiegają podobnie, jak podczas murowania jej letnia odmianą. W warunkach zimowych sprawdzają się technologie, które nie wymagają dużego zużycia wody. Mniejsze jej ilości łatwiej utrzymać w odpowiedniej temperaturze. Do tego typu materiałów należy, na przykład zaprawa zimowa do cienkich spoin SILKA-YTONG.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Ekspert:

Ekspert firmy Xella Polska

Eksperci Budowy SILKA YTONG.

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Budowa domu w zimie jest możliwa, jeśli przeprowadzimy ją w określony sposób. Fot. Xella Polska
Budowa domu w zimie jest możliwa, jeśli przeprowadzimy ją w określony sposób. Fot. Xella Polska

Dokumentacja kadrowa. Zasady prowadzenia i przechowywania79.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

ODO 24

ODO 24 – to firma, która od 2012 roku oferuje kompleksowe rozwiązania w zakresie ochrony danych osobowych i bezpieczeństwa informacji. Stawia na merytorykę, praktyczne rozwiązania oraz trwałe relacje z klientami budowane w oparciu o partnerstwo, uczciwość i zaufanie. Swoim klientom pomaga chronić dane, minimalizując ryzyko związane z kontrolą, wyciekiem lub ich utratą.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama